Pełna dwuletnia gwarancja.
Nie wiesz czy sterownik będzie działał (odległość, zakłócenia itp.) ? Zamów i wypróbuj.
Masz 10 dni na zwrot jeżeli sterownik nie przypadnie do gustu.
Na sterownik wystawiany jest paragon lub faktura VAT (podmioty gospodarcze).
Co wyróżnia ten termometr od innych?
- Samodzielne wprowadzanie napisów. Zawsze będzie wiadomo który pomiar za co odpowiada. Po pewnych czasie można termometr przenieść i zmienić napisy samodzielnie.
- Regulacja jasności podświetlania (inne niekoniecznie mają tą funkcję).
- Czujki można łączyć ze sterownikiem nadawczym na długich przewodach do 100m (inne mogą niepoprawnie pracować na dużych odległościach, zwłaszcza czujki cyfrowe). W standardzie czujki są luzem.
- Przewodowe wysyłanie pomiarów ze sterownika nadawczego mierzącego temperaturę do sterownika LCD pokazujące temperatury w standardzie RS485. Odległość w zależności od warunków może wynosić nawet do[zasłonięte]500-10m.
- Programowa kalibracja powoduje, że dokładność realnie rośnie.
Cechy układu
- do 4 wejść pomiaru temperatury
- przewodowe wysyłanie pomiarów ze sterownika mierzącego do sterownika LCD pokazującego pomiary w standardzie przemysłowym RS485. Zasięg nawet do 1km.
- dowolne napisy do 12 znaków. Napisy ustawia się samodzielnie w bardzo prosty sposób.
- rozdzielczość pomiaru 0,1 stopnia Celsjusza
- dokładność pomiaru +/- 1 stopień Celsjusza dla zakresu 10-40 stopni, +/- 2 stopnie dla zakresu -10 - 60 stopni oraz powyżej +/- 3 stopni dla pozostałego zakresu. W praktyce zdecydowanie lepsza z użyciem programowej kalibracji dla określonego przedziału (zakresu).
- programowa kalibracja każdego kanału z rozdzielczością 0,1 stopnia Celsjusza w zakresie +/- 5,0 stopnia Celsjusza
- odświeżanie pomiaru w sterowniku mierzącym co ok. 2s. Wysyłanie pomiarów przewodowo co ok. 1s.
- regulacja poziomu podświetlenia. Użytkownik ustawia sobie żądaną jasność ekranu LCD
- filtracja pomiarów sprzętowa oraz programowa. Pomiary temperatury w sterowniku są mocno odporne na zakłócenia poprzez rozbudowany algorytm filtracyjny.
- wyświetlacz LCD 4x20 z podświetlaniem LED kolor tła czarny, szary lub niebieski (do wyboru)
- zasilanie napięciem stałym DC w zakresie 7-12V (obydwa sterowniki). Bardzo niskie zużycie energii elektrycznej. Pobór prądu od. 20mA (ustawione niskie podświetlenie ) do ok. 60mA (maksymalne podświetlenie) Pobór mocy maksymalny ok 0,7W (dla napięcia 12V i maksymalnym podświetleniu). Roczne zużycie energii ok. 6kWh. Roczny koszt energii elektrycznej dla tego sterownika to ok. 3,5zł (przy cenie 0,7zł za kWh, koszty prądu stałe, zmienne, przesyłowe itp.).
- wymiary sterownika odbierającego LCD - podstawa 8cm na 11cm. Wysokość 2,5cm. Wymiary z obudową opcjonalną na sterownik LCD (za dopłatą) ok. 8,3cm na 16,5cm. Wysokość 3,5cm. Wymiary sterownika nadawczego - podstawa 5cm na 7cm i wysokość 1,5cm (opcjonalnie obudowa 6,5cm x 9cm x 3cm)
- czujniki do sterownika mierzącego temperatury można łączyć nawet na przewodach o długości do kilkudziesięciu metrów, najlepiej ekranowanych. Testowane były na skrętkach komputerowych, głośnikowych, telefonicznych, ekranowanych itp.
- algorytm dopasowany dla czujników rezystancyjnych KTY81-210 (lub zamienniki KTY81-221, KTY81-222), które są w zestawie. Czujniki są luzem (nie są montowane na przewodach). Czujniki KTY81-210 (lub zamienniki KTY81-221, KTY81-222) są jednymi z najlepszych w swojej klasie.
Czujniki KTY81-210 należy łączyć między wejściami a masą.
Menu kalibracji
W sterowniku zastosowano opcję dokładnej kalibracji. Do tego służą dwa przyciski P1 i P2. Przyciskiem P1 wchodzi się do menu. Przyciskiem P2 zmienia się nastawy kalibracji. Wszystkie ustawienia są zapamiętywane w pamięci eeprom i po zaniku zasilania są one nadal pamiętane. Wyjście z menu kalibracji następuje po przejściu przez całe menu lub po naciśnięciu i przytrzymaniu przez ok. 2 s przycisku P1. Jeżeli przez ok. 1 min. nie ma operacji na przyciskach w menu to sterownik automatycznie wyjdzie z menu do normalnej pracy.
Ustawianie dowolnych napisów
Aby wejść w tryb ustawiania napisów należy przycisnąć i przytrzymać przycisk P3 a następnie nacisnąć przycisk P2. Zacznie pulsować pierwsza litera pierwszej linii. Zmiana pozycji litery następuje przyciskiem P1. Zmiana znaku litery następuje cyklicznie przyciskiem P2. Aby wyjść z trybu ustawiania dowolnych znaków należy nacisnąć i przytrzymać przez ok. 2s przycisk P1 aż przestanie pulsować dane pole znakowe.
Zmiana jasności LCD.
Przyciskiem P2 zmieniamy jasność LCD (zmiana jasności jeżeli nie ma menu ani ustawień napisów).
Do wejść P1,P2 i P3 można podłączyć dowolne przyciski zwierne. W standardzie są przykręcone mikroprzyciski tymczasowe. Podczas montażu w panelu, obudowie itp. można już według życzenia i uznania podłączyć na przewodach takie przyciski jakie będą pasowały wizualnie, stylistycznie i funkcjonalnie.
Dostępne znaki:
wybrane polskie litery ę ł ą ć ó ż Ł
cyfry 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
duże litery A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
małe litery a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
znaki specjalne
Poniżej to co będzie w przesyłce (kliknij aby powiększyć). W zestawie brak zasilaczy (dowolne 7-12V DC o wydajności 100mA).
Sterowniki nadawczy i odbiorczy mogą być podłączone dwoma przewodami (żyłami) i zasilanie osobno lub w systemie czterech przewodów (żył) i jednym zasilaczem.
Na innych aukcjach dostępne wersje przewodowe:
Na innej aukcji wersja z opcją wysyłania pomiarów na tablet z android.
Opis sterownika również tutaj: www.pomiartemperatury.pl
Uwaga 1
Sterownik (nadawczy i odbiorczy) jest złożony oraz przetestowany - NOWY w pełni sprawny (działający).
Uwaga 2
Treść aukcji oraz zamieszczone zdjęcia stanowią jednocześnie "dokumentację techniczną" sterownika. Proszę ją skopiować i zapisać!
Uwaga 3
Sterowniki sprzedawane są złożone bez obudowy i bez frontu. Do wyboru za dopłatą trzy kolory wyświetlaczy (czarny, niebieski i szary). Domyślnie standardowo wysyłana wersja z zielonym LCD. Opcjonalnie sterownik odbierający jak i wysyłający mogą być w obudowie (za dopłatą).
Uwaga 4
W wysyłce oprócz sterowników nadawczego i obiorczego będą również 4 czujniki KTY81-210 (lub zamienniki KTY81-221, KTY81-222) luzem lub przykręcone do zacisków sterownika nadawczego. W zestawie brak zasilaczy (7-12V, opcjonalnie za dopłatą). Czujniki należy łączyć ze sterownikiem na przewodach (najlepiej miedzianych np. skrętki komputerowe, głośnikowe, telefoniczne itp.)