Samotne rejsy
Triumfy i śmierć na oceanach
Oprawa: Twarda
Format: 17.0x24.0cm
Liczba stron: 352
Wydanie: 3
ISBN:[zasłonięte]978-8320-509-6
Trzecie wydanie najbardziej znanej książki Andrzeja Urbańczyka – jedynego w świecie fachowego dzieła na temat samotnej żeglugi, tłumaczonego w USA, Japonii, Niemczech, Rosji, Gruzji i Mołdawii.
# Triumfy i dramaty
# Zacięte regaty i lata oceanicznej włóczęgi
# Zwycięzcy i ci, którzy nigdy nie powrócili
# Heroizm i oszustwa
# Mężczyźni i kobiety
# Bardzo starzy i bardzo młodzi
# 240 rozdziałów
# 300 fotografii, map i szkiców
# Rysunki wszystkich jachtów w jednakowej skali
Ta książka przyniosła autorowi rozgłos, zanim jeszcze wsławiły go jego wielkie oceaniczne rejsy. Andrzej Urbańczyk już jako młody kapitan zebrał wszystkie dostępne materiały i opracował je w książce Samotne rejsy.
Książkę tę powinien przeczytać każdy interesujący się żeglarstwem morskim. Są w niej opisy rejsów niemal bezproblemowych i pływania dramatyczne. Całe teatrum wydarzeń, mogących mieć miejsce w samotnej żegludze po morzach i oceanach.
Dlatego też warto zachęcić wiecznie młodego Andrzeja Urbańczyka, by wznawiając to znakomite opracowanie dał młodym pokoleniom żeglarzy możliwość poznania istotnego fragmentu dziejów światowego jachtingu.
Jerzy Sydow „Żagle”
Z kilku książek na temat żeglugi solowej, jakie ukazały się na świecie, Samotne rejsy są pracą bezkonkurencyjną.
„Singlehanded Sailor” (USA)
Sztormy i cisze oceanów, zwycięstwa i porażki, triumf i śmierć… Ponad sto lat fascynującej historii samotnego jachtingu w jednym tomie.
Po prostu bestseller!
„Sabczota Sakartwielo” (Gruzja)
Fascynująca książka o samotnych żeglarzach, napisana przez bliskiego nam samotnego żeglarza.
“Ocean Life” (Japonia)
Tak! Słowiańska swada połączona z anglosaską dokładnością.
“Die Yacht” (Niemcy)
Sterniku co teraz?
Oprawa: Miękka
Format: 12.5x19.5cm
Liczba stron: 104
Wydanie: 1
ISBN:[zasłonięte]978-8320-497-6
Książka „Sterniku, co teraz?” została oparta na serii artykułów z popularnego
miesięcznika „Yachting Monthly”. Zawiera opisy różnego rodzaju trudnych sytuacji, które naprawdę zdarzyły się na wodzie, z zakresu praktyki morskiej, nawigacji oraz umiejętności podejmowania decyzji. Podpowiada, w jaki sposób myśleć w sytuacji kryzysowej oraz zanim do niej dojdzie, dzięki czemu, gdyby zdarzyła się naprawdę, można będzie działać w sposób spokojny i metodyczny.
W książce można znaleźć wiele przydatnych rad i wskazówek, a zrozumienie sztuki żeglarskiej ułatwiają liczne mapy, diagramy, wykresy i kolorowe fotografie. Każdy z rozdziałów kończy się pytaniem: A co ty byś zrobił w tej sytuacji? Czytelnik może sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne, a prawidłowej odpowiedzi udzielają eksperci.
Od trafności i szybkości decyzji sternika zależy często los jachtu i załogi, a zdarza się, że wariantów postępowania jest wiele. Spokojne przemyślenie sytuacji na wodzie zanim zdarzą się naprawdę, sprawi że później sternik będzie bardziej pewny siebie, a żegluga bezpieczniejsza.
Szalone eskapady
Oprawa: Twarda
Format: 17.0x24.5cm
Liczba stron: 496
Wydanie: 3
ISBN:[zasłonięte]978-8320-396-2
„Szalone eskapady” stanowią chronologiczną kronikę rejsów na tratwach w ich ponad stuletniej historii. Książka jest rejestrem umiłowania przygody i żądzy poznania, opisem często niezmiernie ryzykownych wypraw ludzi o „najdzikszych sercach”. Wszystkie eskapady mają ze sobą coś wspólnego, choć często bywają tak różne. Andrzej Urbańczyk, niestrudzony nawigator (rekordowe 75 000 mil samotnej żeglugi) jest szczególnie predestynowany, by pisać o wyprawach na tratwach. Już 50 lat temu sam dowodził wyprawą na tratwie. W roku 1957, wraz z trzem towarzyszami, przepłynął Bałtyk świerkową tratwą NORD.