Tenda W548D to router bezprzewodowy do podziału łączy typu Neostrada, Netia oraz innych. Tenda W548D łączy w sobie funkcje firewalla, routera z obsługą kształtowania ruchu QoS, modemu ADSL i punktu dostępowego. Pozwala on na łatwe i bezpieczne współdzielenie dostępu do Internetu i plików. Urządzenie jest zgodne ze standardami 802.11b/g co pozwala uzyskać prędkości przesyłania danych aż do 54Mbps. Nad bezpieczeństwem danych bezprzewodowych czuwa szereg standardów szyfrowania, w tym najbezpieczniejsze – WPA-AES (WPA2). Konfiguracja odbywa się poprzez stronę WWW wbudowaną w router.
W548D jest bardzo nowoczesnym AP/routerem/modemem ADSL/ADSL2+ (do 25Mbps) opartym na procesorze MIPS z chipsetem Conexant co gwarantuje bardzo wysoką stabilność i pewność działania. Modem posiada wbudowany 4-portowy switch ethernet co umożliwia bezpośrednie podłączenie wielu urządzeń do internetu oraz moduł radiowy pracujący w trybie "b/g" 2.4 GHz.
Urządzenie jest w pełni kompatybilne ze standardami: ANSI T1.413 Issue 2, ITU-T G.dmt, ITU-T G.lite i jest przygotowane do pracy w standardzie Annex A (np. Telekomunikacja Polska - obecna Neostrada, Multimo, Netia, Tele2, UPC, net24). Obsługa standardu ADSL2+ sprawia że urządzenie jest przygotowane również do przyszłego standardu superszybkiej Neostrady (juz stosowany w całej "zachodniej" Europie).
Dzięki funkcji WPS (Wireless Protected Setup) model W548D umożliwiaja włączenie ochrony bezprzewodowej jedynie poprzez naciśnięcie przycisku. WPS zapewnia automatyczne wygenerowanie identyfikatora sieci bezprzewodowej (SSID) i kluczy szyfrujących oraz przekazanie ich do urządzeń-klientów (np. komputerów). Użytkownicy nie muszą zapamiętywać haseł i wprowadzać ich ręcznie. Dzięki temu proces konfiguracji zabezpieczeń sieci bezprzewodowej zostaje znacznie uproszczony.
Bezpieczeństwo sieci radiowej zapewnia szyfrowanie WEP/WPA/WPA2 a niepożądany ruch można filtrować za pomocą zintegrowanego firewalla. Nie zabrakło również takich funkcji jak: serwer DHCP, WMM, UPnP, DDNS. Zarządzanie urządzeniem odbywa się za pomocą przyjaznego i intuicyjnego interfejsu WWW. Adres IP na interfejsie WAN może być nadany dynamicznie (DHCP), statycznie lub za pomocą PPPoE. Urządzenie wspiera WDS oraz WMM.
|