Eleganckie wzornictwo
Modny nowoczesny design dodatkowo podkreśla atrakcyjna konstrukcja. Wąska rama telewizora LED płynnie łączy się z jego panelem. Wszystko wykończone w eleganckim czarno-srebrnym kolorze.
Obraz wysokiej jakości
Telewizor UE22H5000AW posiada 22 calowy ekran o rozdzielczości Full HD dla szczegółowego odbioru wyświetlanych obrazów. Dzięki zastosowaniu matrycy z podświetleniem LED obraz charakteryzuje się ostrością i wyrazistością. Dodatkowo technologia LED wpływa na oszczędność energii i smukłą konstrukcje.
Wysoka wydajność
Dzięki głośnikom o łącznej mocy 2x3 W telewizor również zapewnia wysokiej jakości odtwarzanie dźwięku. Technologia LED wpływa na niskie zużycie prądu, które wynosi 38W w czasie pracy i jedyne 0.3W w trybie uśpienia, oszczędzając w ten sposób pieniądze za rachunki na energię elektryczną.
Bogate możliwości użytkowania
Urządzenie posiada m. in.: dwa złącza HDMI, jedno złącze USB, wyjście słuchawkowe oraz wyjście cyfrowe audio. Pozwalają one podłączyć do telewizora szeroką gamę urządzeń takich jak komputery PC, notebooki czy konsole do gier. Zainstalowane głośniki o mocy 6W pozwalają na odbiór dźwięku bez podłączania zewnętrznych głośników. Mocowanie VESA umożliwia estetyczny montaż produktu na ścianie
LED
Technologia podświetlenia, która umożliwia uzyskanie lepszego jakościowo obrazu bez obniżenia wydajności. LED zawiera pełną matrycę diod i wykorzystuje technikę lokalnego zmniejszania natężenia światła w celu uzyskania precyzyjnej kontroli nad obrazem. Ekrany z podświetleniem diodowym posiadają szereg zalet nad tymi podświetlanymi tradycyjnie za pomocą katod CCFL. Podświetlenie diodowe jest dużo bardziej energooszczędne oraz zajmuje znacznie mniej miejsca, a także jest trwalsze. Diody w porównaniu do lamp mogą świecić o 30 000 godzin dłużej, dzięki czemu ekrany dłużej zachowują swoje fabryczne parametry.
HDMI
High Definition Multimedia Interface (HDMI) jest technologią zdolną do przesłania nieskompresowanej wiązki sygnału oraz dźwięku w formacie 7.1. Sygnał jest przesyłany w formie cyfrowej, więc różnego typu zakłócenia nie wpływają na jakość sygnału. Obsługuje sygnały video o standardowej, zwiększonej oraz dużej rozdzielczości, jak również standardowe i wielokanałowe sygnały audio. Zalety interfejsu HDMI to nieskompresowany cyfrowy sygnał video, przepustowość do 5 gigabajtów, pojedyncze złącze (zamiast kilku gniazd) oraz komunikacja pomiędzy źródłem obrazu, a telewizorem cyfrowym.
Full HD
Urządzenia obsługujące technologię Full HD umożliwiają odbiór bądź nagrywanie sygnału w wysokiej rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli.
Wide Color Enhancer Plus
Technologia Wide Color Enhancer Plus korzysta z zaawansowanego algorytmu, który znacząco poprawia jakość obrazu - wyświetlając nawet subtelne odcienie i szczegóły, których mniej zaawansowany telewizor nie jest w stanie odtworzyć.
ConnectShare Movie
ConnectShare Movie to funkcja, która przekształca telewizor w domowe kino - wystarczy podłączyć do telewizora pamięć USB lub dysk twardy i można oglądać filmy, zdjęcia lub odtwarzać pliki muzyczne.
USB
Universal Serial Bus. Technologia pozwalająca na szybkie i proste podłączenie i zainstalowanie różnych urządzeń do urządzenia głównego. USB pozwala na podłączenie wielu urządzeń przy wykorzystaniu jednego portu. Może transmitować sygnał o różnej jakości do cyfrowego standardu MPEG 2 włącznie. Jest zgodna ze standardem Plug and Play.
Standard DVB-T
Standard telewizji cyfrowej DVB nadawanej naziemnie, opublikowany po raz pierwszy w roku 1997. Cyfrowe wideo, dźwięk i dane dodatkowe są przesyłane w strumieniu transportowym MPEG przy użyciu modulacji COFDM. Do kompresji audio/wideo wykorzystano standard MPEG-2, zastąpiony ostatnio przez MPEG-4 (H.264).
Standard DVB-C
Cyfrowa kompresja obrazu i dźwięku (w standardzie MPEG-2 lub coraz częściej MPEG-4) umożliwia przesłanie wielokrotnie większej liczby programów telewizyjnych i radiowych niż w przypadku analogowej telewizji kablowej przy wykorzystaniu podobnego zakresu częstotliwości. Programy przesyłane drogą cyfrową mają lepszą jakość obrazu i dźwięku. Przekaz cyfrowy cechuje również mniejsza podatność na zakłócenia. Sygnał w systemie cyfrowej transmisji programów DVB-C doprowadzany jest do terminali abonenckich (Set-Top-Box). DVB-C pozwala na dystrybucję sygnałów pochodzących z dowolnej sieci szkieletowej (ATM, SDH, IP, satelitarna), a także programów i usług jakie oferuje lokalny operator sieci kablowej.