O Firmie
Firma Handlowa Świat Optyki
30-731 Kraków Ul. Grochowa 26e
tel. 664 [zasłonięte] 569 tel. 602 [zasłonięte] 216
Wyślij e-mail Zajmujemy się handlem lornetkami, lunetami, celownikami, lupami, teleskopami, mikroskopami, i innego rodzaju sprzętem optycznym. W naszej ofercie znajdują się także inne akcesoria. Preferujemy kontakt telefoniczny.
Wysyłka
Wszystkie produkty są nowe, fabrycznie zapakowane, delikatny sprzęt dodatkowo pakujemy w folię perforowaną. Paczki wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej, na życzenie klienta możliwa jest wysyłka przez kuriera. Wszystkie produkty są nowe, fabrycznie zapakowane
Każdy kupujący otrzymuje dowód zakupu: paragon lub na życzenie fakturę VAT
Możliwy odbiór osobisty w Krakowie
Bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy, celem ustalenia terminu odbioru towaru
Gwarancja
Wszystkie nasze produkty objęte są gwarancją rozruchową (14 dni) i gwarancją producenta.
|
Teleskop Sky-Watcher (Synta) BK 1309 EQ2
Gwarancja: 2 lata
WYSYŁKA: KURIER (natychmiast)
Teleskop zwierciadlany o średnicy sferycznego zwierciadła 130 mm i ogniskowej 900 mm, wyposażonym w montaż paralaktyczny EQ2 na statywie aluminiowym LT1, umożliwiający dopięcie dodatkowego napędu w osi rektascensji. Jest to teleskop umożliwiający naprawdę udane obserwacje astronomiczne, przy w miarę niskim koszcie jego zakupu. 13 cm lustro zbiera o 245% więcej światła niż modele 70 mm, 109% więcej światła niż modele 90 mm i 30% więcej światła niż modele 114 mm.
W teleskopie tym bez problemu zobaczymy wszystkie planety Układu Słonecznego oraz wiele obiektów mgławicowych w tym galaktyk, gromad otwartych, kulistych, itp.
Montaż paralaktyczny EQ2 wyposażony w mikroruchy pozwala na ustawienie teleskopu wg. atlasu czy mapy nieba oraz płynne przemieszczanie w osi rektascensji i deklinacji. Jest to udoskonalona głowica o większej nośności i lepszej stabilności niż EQ1, szczególnie polecana do dłuższej tuby teleskopu o ogniskowej 900mm. Montaż należy odpowiednio ustawić i zgrać z biegunem północnym nieba, a dzięki temu będziemy mogli obsługiwać teleskop w prosty sposób. Montaż można doposażyć w napędy, umożliwiające automatyczne podążanie za obiektem po niebie.
Teleskop posiada standardowy wyciąg okularowy 1,25”. Dwa okulary z zestawie umożliwiają uzyskiwanie dwóch powiększeń: 36 x przy polu widzenia 1,39° oraz 90 razy przy polu widzenia 0,56°. W teleskopie tym możemy stosować okulary o ogniskowych od 3,5 do 28 mm, uzyskując w ten sposób powiększenia od 33 do 260 razy. Teleskop doposażono w szukacz optyczny 6x24 i soczewkę Barlowa, dzięki której podwoimy wartości powiększeń. Do teleskopu proponujemy zakup okularu o ogniskowej ok. 5 mm, dający dodatkowe powiększenie 180 razy.
Obserwacje astronomiczne
1. Układ Słoneczny
-
obiekty na powierzchni księżyca o rozmiarach większych niż 1-2 km;
-
plamy słoneczne i ich struktura;
-
wszystkie planety Układu Słonecznego;
-
fazy Merkurego i Wenus
-
tarcza Marsa
-
pasy równikowe Jowisza i księżyce Galileuszowe
-
pierścienie Saturna i największy księżyc Tytan, w polu widzenia mogą pojawiać się kolejne słabsze księżyce
-
Uran i Neptun
-
ruch planetoid na tle gwiazd
-
obserwacje jasnych komet
2. Gwiazdy
-
około 1,9 mln gwiazd na całym niebie, o jasności do około 12–12,5 magnitudo
-
gwiazdy podwójne i wielokrotne oddzielone od siebie kątowo na więcej niż 1,1".
-
barwy wielu jasnych gwiazd
3. Obiekty mgławicowe
-
wszystkie obiekty katalogu Messiera
-
dziesiątki, a nawet setki gromad kulistych, zaczynają być widoczne pojedyncze gwiazdy
-
setki gromad otwartych z widocznymi różnicami w budowie
-
kilkadziesiąt mgławic, wraz z pierwszymi szczegółami, szczegóły jasnych mgławic
-
dziesiątki galaktyk wraz z widocznymi, kształtami i położeniem kątowym dysków
- widoczna struktura i budowa jasnych mgławic planetarnych
Obserwacje naziemne
Teleskop z tego rodzaju optyką nie nadaje się dość dobrze do obserwacji naziemnych. Do odwrócenia obrazu należy użyć tzw. soczewki prostującej, dzięki której odwrócimy obraz do naturalnego (prostego). Wraz z soczewką prostująca i montażem na którym został zamieszczony można go używać jako prostego przyrządu do obserwacji naziemnych.
DANE TECHNICZNE:
- układ optyczny: Newton (reflektor) - średnica zwierciadła: 130 mm - długość ogniskowej: 900 mm - światłosiła: f/7 - zasięg: 13,3 mag - wyciąg okularowy: 1,25" - montaż: paralaktyczny EQ2 - statyw: aluminiowy LT1 - wymiary tuby optycznej: 17x84 cm - wysokość statywu: 71-123 cm - waga netto: 13 kg - waga brutto (spakowany): 19 kg - wymiary spakowanego teleskopu: 96x43x30 cm
WYPOSAŻENIE:
- okulary: 1,25" - Super 25, Super 10 - szukacz: optyczny 6x24 - soczewka barlowa: 2x
+ CZAPKA LED
Czapka Delta Optical z czerwonymi diodami LED. Rekomendowane wyposażenie każdego astronoma. Czerwone światło nie psuje adaptacji wzroku do ciemności tak jak światło białe. 5 jasnych diod LED w kolorze czerwonym zostało zaprojektowanych tak, by optymalnie doświetlić teren pracy astronoma oraz wszystkich, którzy potrzebują czerwonego światła podczas nocnych zajęć.
Czapka wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, posiada włącznik, a moduł LED zasilany jest z wydajnej, 3V baterii litowej CR2032. Zastosowano diody o szerokim i równomiernym rozkładzie promienia światła, które tworzy regularny okrąg pozwalający np. czytać mapę lub szukać akcesoriów w samochodzie lub wokół teleskopu. Zapięcie na rzepy jest trwałe i pozwala na łatwą regulację obwodu czapki dokładnie według preferencji użytkownika. Wykończona jest logiem firmy Delta Optical.
Montaż EQ2. Widoczna przeciwwaga i pokrętła do mikroruchów
Montaż bez tuby optycznej
Stolik na akcesoria astronomiczne (okulary i soczewka Barlowa w komplecie)
|