Teleskop MAK 127 to doskonały wybór dla miłośników astronomii poszukujących sprzętu mobilnego z naciskiem na obserwacje Księżyca i planet Układu Słonecznego. Teleskop składa się z płyty korekcyjnej - meniskowej, zwierciadła głównego oraz zwierciadła wtórnego umieszczonego na wewnętrznej części menisku. Teleskopy te mają zredukowaną komę i wykazują jedynie szczątkową aberracje chromatyczną, dając nam ostre i wyraziste obrazy. Wielka zaletą teleskopów Maksutowa jest niewielka ich długość, zwarta konstrukcja i na ogół niewielka masa. Ze względu na znaczną ogniskową i niewielką światłosiłę doskonale nadają się one do obserwacji planetarnych. Konstrukcja tego rodzaju dobrze spisuje się w warunkach wielkomiejskich gdzie na jasnym niebie trudno jest zaobserwować jakiekolwiek obiekty mgławicowe. Teleskop posiada 1,25 calowy wyciąg okularowy, jak również nasadkę kątową w tym rozmiarze okular dwa okulary Super o ogniskowych 10 i 25 mm dające nam odpowiednie powiększenie 150 i 60 razy.
Teleskop składający się ze sferycznego korektora meniskowego (ujemna soczewka meniskowa ze szkła kronowego), zwierciadła głównego oraz zwierciadła wtórnego umieszczonego na wewnętrznej części menisku. Teleskopy tego typu mają zredukowaną komę, astygmatyzm i z reguły wykazują jedynie szczątkową aberrację chromatyczną. Dają one rewelacyjnie ostre i wyraziste obrazy. Ze względu na znaczną ogniskową i niewielką światłosiłę doskonale nadają się one do obserwacji Księżyca i planet. Niestety, teleskop taki nie pozwala uzyskiwać dużych pól widzenia i nie nadaje się w zasadzie do obserwacji obiektów mgławicowych.
Teleskop ten zbiera około 235 razy więcej światła niż ludzie oko w nocy, zapewniając możliwość obserwacji obiektów do prawie 12,1 wielkości gwiazdowej (przy widoczności gołym okiem do 6 wielkości gwiazdowej). Wielkość zwierciadła związana jest również z rozdzielczością optyczną, która w tym teleskopie umożliwia rozdzielanie gwiazd, które są odległe od siebie więcej niż 1,1”.
Teleskop bez montażu. Możliwość zamocowania tuby na statywie fotograficznym – odpowiednie złącze wbudowane w tubus (zalecane mikroruchy).
Teleskop wyposażony jest wyjście okularowe 1,25”. Regulacja ostrości odbywa się za pomocą pokrętła znajdującego się przy zwierciadle. To za pomocą właśnie regulacji położenia zwierciadła głównego regulujemy ostrość. Do zestawu dołączono dwa okulary o takiej średnicy.