Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Teleskop Sky-Watcher MAK 127 GSO AZ4 CHORZÓW

19-05-2014, 10:32
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 2 395 zł     
Użytkownik teleskopy
numer aukcji: 4254956277
Miejscowość Chorzów, trasa Katowice - Bytom
Zostało sztuk: 2    Wyświetleń: 1   
Koniec: 18-06-2014 10:19:21

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Teleskop Sky-Watcher MAK 127 na montażu azymutalnym GSO AZ4 ALT-AZ

STAN TOWARU: FABRYCZNIE NOWY; WYSTAWIAMY FAKTURY VAT


Teleskop SkyWatcher MAK127 na montażu GSO AZ4 to połączenie doskonałej optyki Maksutowa o średnicy 127 i bardzo stabilnego, prostego, intuicyjnego i "szybkiego" montażu azymutalnego z mikroruchami. Całość świetnie sprawdza się jako teleskop astronomiczny "podróżny" lub na balkon, ale także jako bardzo dobra luneta obserwacyjna i teleobiektyw do fotografowania samolotów na wysokościach przelotowych
 
System optyczny Maksutowa to jedna z najwyżej cenionych konstrukcji optycznych, powszechnie doceniana za swoją mobilność, łatwość obsługi i wielofunkcyjność. Jest to doskonały wybór zarówno obserwacji astronomicznych, jak i obserwacji ziemskich i obserwacji samolotów. Doskonała optyka zapewnia wyjątkowo ostry obraz w całym polu widzenia. Teleskop składa się z meniskowej płyty korekcyjnej, zwierciadła głównego oraz zwierciadła wtórnego umieszczonego na wewnętrznej części menisku. Teleskopy te majązredukowaną komę i wykazują jedynie szczątkową aberrację chromatyczną, dając bardzo ostre i wyraziste obrazy. Wielką zaletą teleskopów Maksutowa jest zwarta i kompaktowa konstrukcja i niewielka waga. Ze względu na znaczną ogniskową i niewielką światłosiłę doskonale nadają się one do obserwacji planetarnych. Konstrukcja tego rodzaju dobrze spisuje się w warunkach wielkomiejskich, gdzie główny nacisk idzie na obiekty Układu Słonecznego, nie zaś na mgławice.
 

 

Zastosowania

Księżyc
planety
mgławice
samoloty
krajobrazy

Parametry techniczne tuby optycznej

• System optyczny:Maksutow - Cassegrain
• Średnica obiektywu:127mm
• Ogniskowa obiektywu:1500mm
• Światłosiła:1/11,8
• Zdolność rozdzielcza: 1,1''
• Zasięg gwiazdowy teoretyczny:13 magnitudo
• Maksymalne użyteczne powiększenie:250x
• Waga całkowita tuby:około 3,4kg

Wyposażenie tuby optycznej

W zestawie znajdują się następujące akcesoria:

• Wyciąg okularowy 1,25'' z gwintem T2
• Okulary: Super 25mm (pow. 60x) i 10mm (pow. 150x) - w standardzie 1,25'', własne pole widzenia 50°
• Złączka kątowa lustrzana 90° (daje obraz nieodwrócony, ziemski)
• Szukacz typu Star Pointer (kolimatorowy)
• Szyna mocująca w standardzie Vixen / Meade / Sky-Watcher

Montaż GSO AZ4 ALT-AZ z mikroruchami

Wielofunkcyjny montaż azymutalny GSO jest solidnym i stabilnym sposobem na zamocowanie i operowanie teleskopem. Zapewnia udźwig instrumentów do 7kg. Szczególnie rekomendowany jest dla początkujących i średniozaawansowanych amatorów astronomii oraz obserwatorów przyrody.
 
 
Proste nakierowywanie i ruch za obiektami
 
Montaż ten oferuje dwa tryby poruszania instrumentem optycznym. Odpowiednio dobrane łożyska pozwalają na zmianę położenia instrumentów optycznych poprzez nacisk dłoni bez konieczności stosowania blokad i innych typów sterowania.
 
Przekładnie ślimakowe pozwalają na precyzyjne przemieszczanie za obserwowanymi obiektami poprzez zmianę położenia w obu osiach. Ruch ten odbywa się poprzez ręczne operowanie pokrętłami. Nie trzeba przy tym przechodzić z jednego trybu poruszania do drugiego, możliwe jest zastosowanie obu na raz.
 
Uniwersalne i proste mocowanie instrumentu optycznego
 
Montaż azymutalny GSO zapewnia proste i kompatybilne z większością dostępnych na rynku szyn typu dovetail. Na szynach tego typu można również umieścić instrumenty optyczne do obserwacji ptaków takie jak np. lunety obserwacyjne oraz sprzęt fotograficzny. Łatwy w obsłudze mechanizm zwalniający szynę pozwala na szybką wymianę sprzętu. Zapewnia on również szybką korektę położenia instrumentów optycznych celem ustanowienia środka ciężkości.
 
Stabilny statyw o regulowanej wysokości
 
Montaż azymutalny GSO osadzono na sztywnym statywie polowym o regulowanej wysokości aluminiowych nóg w zakresie od 90cm do 130cm. Możliwe jest zastosowanie montażu do celów fotograficznych na opcjonalnej szynie fotograficznej typu dovetail. Nogi statywu zapewniają większą stabilność niż większość standardowych statywów fotograficznych jak również rotację o 360°.
 
Proste ustawianie i obsługa
 
Montaż azymutalny GSO został zaprojektowany głównie z myślą o obserwacjach astronomicznych, które nie będą wymagały zaawansowanej wiedzy astronomicznej. Nie ma konieczności dokonywania ustawienia polarnego, lub komputerowego, również zasilanie jest niewymagane. Wystarczy zamocować teleskop i system jest gotowy do prowadzenia obserwacji.
 
Przeznaczenie
 
Montaż ten przeznaczony jest do małych i średnich teleskopów np. krótkich refraktorów o średnicy do 130mm, 8" teleskopów Schmidt-Cassegrain, kompaktowych Newtonów do 6" średnicy. Nośność montażu wynosi do 7kg co pozwala na szeroki wachlarz możliwości zastosowania akcesoriów. Dzięki pokrętłom mikro ruchów możliwe będzie śledzenie obiektów przy powiększeniu 300x, a po nabraniu wprawy nawet większe powiększenia nie powinny sprawiać większych problemów. Montaż azymutalny GSO zaprojektowano w taki sposób by nawet dłuższy tubus teleskopu przy sporym nachyleniu nie kolidował z nogami statywu co jest częstym problemem montaży azymutalnych. Montaż GSO cechuje się również kompaktowymi rozmiarami i niską wagą. W razie potrzeby może on zostać zdemontowany na małe, łatwe do przenoszenia części, które można zabrać wszędzie.
 

Podstawowe parametry techniczne montażu

 

• Materiał trójnogu: aluminium
• Ciężar montażu ze statywem: 6,2 kg
• Udźwig: 7kg
• Pokrętła mikroruchów: TAK
• Łożyska i przekładnie ślimakowe zapewniają precyzyjne sterowanie ruchem

Gwarancja

2 lata


 

 

 

 

 

 


 
 
Zdjęcia montażu GSO AZ4
 

 

 

 

 

 

Uwaga!

To urządzenie skupia dużą ilość światła. Patrzenie przez to urządzenie bezpośrednio na Słońce może spowodować częściową lub całkowitą utratę wzroku. Do obserwacji Słońca polecamy najbezpieczniejszą metodę projekcji okularowej, czyli rzutowanie obrazu tarczy naszej gwiazdy dziennej na kartkę papieru.

 
PRZECZYTAJ: PORADNIK KOLIMACJI TELESKOPU NEWTONA
[PDF]

 
PRZECZYTAJ: KRÓTKI PORADNIK CZYSZCZENIA OPTYKI
[PDF]

 
PRZECZYTAJ: JAK POŁĄCZYĆ APARAT KOMPAKTOWY Z TELESKOPEM
[PDF]

 
PRZECZYTAJ: JAK POŁĄCZYĆ LUSTRZANKĘ CYFROWĄ Z TELESKOPEM
[PDF]

 


Teleskop Sky-Watcher MAK 127 GSO AZ4 CHORZÓW

[[TELOTAMAK127_SYN+AZ4_GSO]]




NASZE KOMENTARZE i OCENA SPRZEDAŻY