ZESTAW Małego Odkrywcy - Teleskop Sky-Watcher BK7072 + Przewodnik Młodego Astronoma
Dzięki zestawowi teleskopu z filtrem osłabiającym jasne światło Księżyca w teleskopie i praktycznego Przewodnika Młodego Astronoma można od razu zacząć odkrywanie tajemnic Wszechświata.
Jeżeli poszukujesz teleskopu o wszechstronnym zastosowaniu nadającego się zarówno do obserwacji krajobrazu jak też ciał niebieskich to model SkyWatcher BK707AZ2 został stworzony dla Ciebie. Ten mobilny i lekki teleskop od razu po rozstawieniu na balkonie, w ogrodzie czy na działce pozwala prowadzić obserwacje Księżyca, planet oraz najjaśniejszych mgławic i gromad gwiazd. Dzięki nasadce kątowej możliwe jest prowadzenie obserwacji krajobrazowych! Dołączone do zestawu okulary dają powiększenie do 70x, dzięki czemu Księżyc wypełnia całe pole widzenia. Teleskop zamontowany jest na lekkim, aluminiowym trójnogu z rozkładanymi nogami i stoliczkiem na akcesoria.
Czy można zobaczyć czarną dziurę? Ile lat ma Słońce? Jak odkryć własną kometę? Czy Kopernik używał lunety? Jak zbudować teleskop? Kto wynalazł kalendarz? Kim była Wielka Niedźwiedzica? Atlas nieba-przewodnik młodego astronoma to książka, jakiej nie powinno zabraknąć w biblioteczce prawdziwego miłośnika astronomii. Autor, aktywny członek Pomorskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, z wykształcenia geograf, zwięźle zapoznaje Czytelnika z podstawami wiedzy astronomicznej i optyki. Wędrujemy z nim po Układzie Słonecznym, podglądamy tajemnice odległych galaktyk, poznajemy fazy Księżyca i Wenus, dowiadujemy się, jak odkryć własną kometę. Krok po kroku wprowadza nas w tajniki wiedzy astronomicznej, przystępnie opisując ciekawe zagadnienia, a trudniejsze terminy objaśnia w słowniczku. Orientację na sferze niebieskiej ułatwi obszerny rozdział poświęcony gwiazdozbiorom, w którym omówiono 53 konstelacje północnej półkuli nieba. Znajdziemy w nim mityczne historie, które inspirowały starożytnych do łączenia gwiazd w gwiazdozbiory, informacje o ich wielkości, położeniu na niebie, najjaśniejszych gwiazdach i najciekawszych obiektach.
Tekst uzupełniają barwne mapki i fotografie. Publikacja została uzupełniona o wyczerpujące informacje praktyczne (m.in. spis polecanej literatury, adresy planetariów, obserwatoriów, oddziałów Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, stron internetowych poświęconych astronomii). Mamy nadzieję, że przewodnik zainspiruje wszystkich, dla których do tej pory niebo stanowiło zagadkę, do własnych poszukiwań, obserwacji i odkryć.
W komplecie wodoodporne mapki!
układ optyczny: refraktor średnica obiektywu: 70 mm długość ogniskowej: 700 mm światłosiła: f/10 zasięg: 11,9 mag wyciąg okularowy: 1,25" montaż: azymutalny AZ2 statyw: aluminiowy LT2 wymiary tuby optycznej: 8x71 cm wysokość statywu: 67-119 cm waga netto: 4 kg waga brutto (spakowany): 7 kg wymiary spakowanego teleskopu: 93x29x25 cm