Seria teleskopów Celestron PowerSeeker została zaprojektowana by dać początkującemu astronomowi doskonałą kombinację jakości, ceny i wielkości powiększenia. Teleskop ten oferuje wyjątkową cenę, mobilność oraz bogate wyposażenie i jest idealnym wprowadzeniem w świat astronomii amatorskiej. PowerSeeker 127EQ jest teleskopem zwierciadlanym w systemie Newtona, zbierającym prawie 300 razy więcej światła niż ludzkie oko. To znacząco więcej niż małe teleskopy o średnicy 50 czy 70 mm.
PowerSeeker 120EQ Zamontowany jest na montażu paralaktycznym, który bardzo ułatwia obserwację Księżyca i planet przy dużym powiększeniu oraz pozwala na próby astrofotografii.
Teleskopy tej serii dają jasne i kontrastowe obrazy Księżyca oraz planet. Zwierciadło o dużej średnicy 127 mm umożliwia obserwacje przede wszystkim mgławic, galaktyk i rozległych gromad gwiazd. Oprócz tego, teleskop świetnie sprawdza się w obserwacjach Słońca (wymagany specjalny filtr), Księżyca, Merkurego, Wenus, Marsa, Jowisza wraz księżycami, Saturna, Urana i Neptuna. W granicach zasięgu teleskopu znajdują się komety, planetoidy oraz poza Układem Planetarnym dość duża liczba galaktyk, mgławice, gromady kuliste i otwarte, gwiazdy podwójne i wielokrotne. Teleskopem tym prześledzimy wszystkie obiekty w katalogu Messiera oraz w dużej części z katalogu NGC.
Teleskop Celestron PowerSeeker 127EQ, pomimo swojej dużej średnicy, posiada małą wagę i z tego względu idealnie nadaje się jako przyrząd przenośny, który możemy zabierać samochodem w rejony o lepszej przejrzystości powietrza z dala od wielkich miast.
Teleskop posiada wszystkie elementy potrzebne do rozpoczęcia obserwacji - w zestawie są dwa okulary, soczewka Barlowa, szukacz, lekki i mocny, rozkładany statyw aluminiowy ze stolikiem na akcesoria.