LED To skrót od Light Emitting Diode (Dioda Emitująca Światło). LED to innymi słowy półprzewodnik, który pod wpływem napięcia emituje światło (w kolorach: czerwonym, zielonym, niebieskim, bursztynowym i białym).
Konfiguracja Piksela To inaczej liczba diód tworzących pojedynczy piksel.
Rozmiar Piksela Definiowany jest poprzez odległość podawaną zazwyczaj w calach lub milimetrach, pomiędzy środkami dwóch sąsiadujących ze sobą pikseli. Im mniejsza odległość, tym ostrzejszy obraz.
Rozdzielczość Określana jest poprzez liczbę pikseli przypadającą na każdy metr kwadratowy powierzchni ekranu. Oczywiście im większa lb pikseli, tym lepsza jakość wyświetlanego obrazu. Należy pamiętać, że im mniejszy rozmiar piksela tym wyższa rozdzielczość.
Odcienie Szarości Zakres poziomu koloru szarego dostępnego pomiędzy kolorem czarnym a białym. Oprogramowanie komputerowe generuje 16 lub 256 poziomów szarości.
Vitrtual Pixel Technologia Virtual Pixel to zarządzanie obrazem w taki sposób, który pozwala wyświetlać obraz w wyższej rozdzielczości niż rzeczywista - efekt ten uzyskuje się dzięki oddzielnemu adresowaniu pojedynczych diód co pozwala na tworzenie dodatkowych, wirtualnych pikseli. W wyniku tego uzyskujemy znacznie lepszy, bardziej wygładzony obraz.
Luminacja To światło emitowane prostopadle do powierzchni przedmiotu świecącego (także odbijającego) W ten sposób opisujemy ilość światła, która jest emitowana z danego obszaru i padającą pod ściśle określonym kątem. Wartość ta jest podawana w kandelach na metr kwadratowy (cd/m2).
Optymalna odległość To maksymalna odległość, z której wyświetlany na ekranie LED obraz pozostaje czytelny, względnie rozpoznawalny.
Kąt widzenia Jest to kąt, przy którym nominalna jaskrawość ekranu spada o 50% jego frontalnej luminacji. Na przykład: ekran o jasności 6000 NIT (NIT = milikandele na m2) posiada kąt widzenia równy kątowi, przy którym jasność ekranu spada do 3000 NIT.
Synchroniczny system kontroli Synchroniczny system kontroli pozwala ekranowi LED pracować jako część monitora PC. Cokolwiek jest wyświetlane na ekranie monitora, pojawi się również na ekranie LED w taki sam sposób, w jaki ekran LCD otrzymuje obraz z karty graficznej komputera. W takim przypadku komputer PC jest jednostką sterującą jak również pamięcią ekranu. Takie rozwiązanie jest szeroko stosowane do sterowania kolorowymi ekranami LED.
Asynchroniczny system kontroli Z wbudowaną pamięcią, ekran asynchroniczny pracuje podobnie jak odtwarzacz video wyświetlający wcześniej nagrany materiał. W takim przypadku, gdy cała sekwencja obrazów do wyświetlenia zostanie zapamiętana, nie ma potrzeby dalszego użytkowania komputera. Z tego też powodu systemy asynchroniczne nie są stosowane w sytuacjach gdy jest wymagana transmisja obrazu na żywo.
Parametry diod R: ?d(620-630nm) - określa długość promienia - czyli kolor; IV: (400-500mcd) - jasność świecenia wyrażona w mikro kandelach.
|