Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Technologie bezwykopowe w inżynierii środowiska

05-07-2015, 22:04
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 168 zł     
Użytkownik agroswiat_pl
numer aukcji: 5486480738
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 1   
Koniec: 05-07-2015 21:38:04

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Nasze aukcje | Napisz do nas | O nas | Koszt wysyłki | Kontakt
Kontakt

E-mail: [zasłonięte]@agroswiat.pl

Telefony:

22[zasłonięte]226-67

512-[zasłonięte]-991

[zasłonięte]500-4567

Fax.: 22[zasłonięte]434-60
Formy płatności

Tradycyjny przelew na konto

Płacę z Allegro

Płatność przy odbiorze

Książki wysyłamy:

Pocztą Polską

Kurierem Opek

Nasze konta:

721[zasłonięte]200400[zasłonięte]20239[zasłonięte]364


501[zasłonięte]555811[zasłonięte]51500[zasłonięte]071

Koszt wysyłki

Bez względu na ilość zamówionych tytułów koszt wysyłki doliczany jest jednokrotnie i zależy od wagi książek.
Technologie bezwykopowe w inżynierii środowiska
Technologie bezwykopowe w inżynierii środowiska
Wydawnictwo: Seidel-Przywecki
  • Autor: red. Andrzej Kuliczkowski
  • Wydawca, rok wydania: Seidel-Przywecki, 2010
  • Liczba stron : 735
  • Oprawa i wymiary: twarda, 175 x 245 mm
  • ISBN:[zasłonięte]978-83956-19-9
  • Pierwszy na polskim rynku podręcznik - kompendium wiedzy - z technologii bezwykopowych stosowanych obecnie przy inwestycjach w dziedzinie inżynierii środowiska. Książka została opracowana na Politechnice Świętokrzyskiej, uczelni wiodącej w dziedzinie technik bezwykopowych.
    W podręczniku opisane są wszystkie technologie budowy i odnowy sieci infrastruktury podziemnej. Czyszczenie i udrażnianie sieci podziemnych, diagnostyka sieci podziemnych, bezwykopowe naprawy przewodów nieprzełazowych i inne.
    Książka zawiera 101 tabel i 729 rysunków.

    Technologie bezwykopowej budowy i odnowy przewodów infrastruktury podziemnej są od ostatniej dekady XX wieku powszechnie stosowane w Polsce.
    Duże zapotrzebowanie na stosowanie technologii bezwykopowej odnowy przewodów infrastruktury podziemnej (bezwykopowych napraw, uszczelnień, renowacji, rekonstrukcji czy wymian) wynika z faktu ich starzenia się, wysokiej uszkadzalności, wysokich kosztów ich eksploatacji, a także licznych zagrożeń przez nie stwarzanych.
    Powszechnie stosowane są także technologie bezwykopowej budowy przewodów infrastruktury podziemnej. Umożliwiają one bardzo szybką ich budowę na długich odcinkach.
    Popularność technologii bezwykopowych wynika głównie z faktu, iż stosując je, unika się lub ogranicza do niezbędnego minimum roboty wykopowe, które są niezwykle uciążliwe szczególnie w warunkach miejskich lub w terenach trudnodostępnych.
    Duże tempo robót bezwykopowych, w wielu przypadkach niższe koszty ich stosowania oraz liczne zalety ekologiczne to tylko niektóre z wielu walorów tych technologii (opisanych dokładniej w rozdz. 2), które spowodowały tak duże zainteresowanie ich stosowaniem.
    Projektowaniu i realizacji technologii bezwykopowych towarzyszy szereg problemów interdyscyplinarnych z zakresu materiałoznawstwa, geotechniki, hydrauliki, problemów statyczno-wytrzymałościowych, organizacyjnych itp., wymagających pogłębionej wiedzy dotyczącej rodzaju możliwych do zastosowania technologii (zarówno bezwykopowej budowy jak i odnowy), zasad ich optymalnego doboru, a także metod ich planowania oraz projektowania. Do chwili obecnej nie opracowano w Polsce podręcznika akademickiego, który całościowo zawierałby taką wiedzę. Książka „Technologie bezwykopowe w Inżynierii Środowiska” ujmująca kompleksowo problematykę technologii bezwykopowych jest pierwszym takim podręcznikiem, który może być stosowany na uczelniach technicznych w nauczaniu studentów na kierunkach studiów „Inżynieria Środowiska” i „Budownictwo”.
    Wiedza w nim zawarta jest także przydatna dla projektantów, inwestorów i wykonawców, którzy studiując dawniej, nie mieli możliwości zapoznania się, w ówczesnym ich toku studiów, z technologiami bezwykopowymi.
    Z uwagi na zamieszczenie w poszczególnych rozdziałach licznych pozycji bibliograficznych, książka ta może stanowić także inspirację do ich przeczytania i pogłębienia wiedzy z zakresu zagadnień w nich opisywanych.
    Książka została opracowana w Politechnice Świętokrzyskiej w kierowanym przeze mnie zespole. Uczelnia ta jako jedyna w Europie, prowadziła od 1991 roku liczne badania inspekcyjne przewodów infrastruktury podziemnej kamerą wideo. Zespół wykonywał i nadal wykonuje liczne projekty i ekspertyzy dotyczące technologii bezwykopowych, a także badania laboratoryjne. Organizuje on także międzynarodowe konferencje „Technologie bezwykopowe w Inżynierii Środowiska No-Dig Poland”, a za zorganizowanie pierwszego na świecie studium podyplomowego „Technologie bezwykopowe w Inżynierii Środowiska” uzyskał on jedną z trzech prestiżowych nagród „No-Dig Award 2008”, przyznawanych corocznie przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Technologii Bezwykopowych z siedzibą w Londynie, za wybitne osiągnięcia w skali światowej dotyczące technologii bezwykopowych. Zespół opracował także program pierwszych w Polsce studiów magisterskich „Inżynieria Bezwykopowa”, które zostaną uruchomione w Politechnice Świętokrzyskiej w semestrze letnim 2011 roku.
    Książka „Technologie bezwykopowe w Inżynierii Środowiska” to kolejny wkład mojego zespołu w propagowanie technologii bezwykopowych w Polsce.
    Ponieważ jest ona pierwszym polskim podręcznikiem akademickim dotyczącym całościowo problematyki technologii bezwykopowych, jej autorzy zwracają się z prośbą do czytelników o przekazywanie ewentualnych uwag dotyczących zawartych w niej treści na następujący adres: Politechnika Świętokrzyska, Katedra Sieci i Instalacji Sanitarnych, Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7, 25-314 Kielce). Przyczynią się one do wzbogacenia treści kolejnego wydania tej książki. Szczególnie cenne byłyby informacje dotyczące problematyki ujętej w rozdz.20, a dotyczące np. pierwszych zastosowań poszczególnych technologii bezwykopowych w kraju.

    Dziękujemy za odwiedzenie naszych aukcji!