Informacje pochodzą z ogólno dostępnych źródeł
Stopy:
- Grzybica stóp: wcierać olejek w skórę objętą zmianami grzybiczymi, co najmniej 2 razy dziennie. Po ustąpieniu objawów stosować profilaktycznie 1 - 2 razy tygodniowo.
- Grzybica paznokci: wcierać przez 20-30 sekund co najmniej 2 razy dziennie.
- Pocenie stóp oraz pękanie skóry na piętach: moczyć stopy w letniej wodzie z dodatkiem 30 kropli olejku.
Skóra:
- Trądzik: przetrzeć wypryski olejkiem herbacianym, po uprzednim dokładnym umyciu twarzy.
- Zmiany skórne: miejsce chorobowo zmienione należy przemywać wacikiem zmoczonym letnią wodą i skropionym kilkoma kroplami olejku herbacianego.
- Łupież: dodać do szamponu kilka kropli olejku, jednorazowo przed każdym zastosowaniem. Dodatkowo można zrobić maskę na włosy i skórę głowy, wcierając w nią roztwór o stężeniu 10-15 kropli olejku na 100 ml wody, po 30 minutach, spłukać.
Przeziębienia:
- Kaszel, katar: 20-25 kropli olejku z drzewa herbacianego umieścić w kominku (lampce) do aromaterapii, zapalić i umieścić w sypialni lub dodać 4-6 kropli do parówki inhalacji lub bezpośrednio do kąpieli.
- Podczas zapalenia gardła lub stanów zapalnych dziąseł, pleśniawek: płukać jamę ustną roztworem 20 kropli olejku na jedną szklankę wody letniej. Nie połykać.
Inne dolegliwości typu
- Opryszczka: 3-4 razy dziennie, zmoczony w letniej wodzie wacik nasączyć kilkoma kroplami olejku, przecierać zmienione chorobowo miejsca.
- Ukąszenia owadów: miejsce ukąszenia smarować olejkiem herbacianym do momentu ustąpienia objawów.
- Zapalenie ucha: podczas zapalenia ucha można stosować 2 do 3 kropli olejku na waciku, wprowadzić do ucha, powtarzać 3 razy dziennie przez 3 dni.