Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

TARGA 250ML, ZWALCZA CHWASTY,CHWASTOBÓJCZY

02-12-2014, 18:15
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 31.20 zł     
Użytkownik otrebskasklep
numer aukcji: 4761178532
Miejscowość Pilica
Wyświetleń: 6   
Koniec: 02-12-2014 17:51:44
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Artykuły i Usługi dla Rolnictwa
Małgorzata Otrębska
ul. Klasztorna 10a
42-436 Pilica

tel. 0-694 [zasłonięte] 551

tel. 0-606 [zasłonięte] 551

Bank Spółdzielczy Wolbrom oddział Pilica

Nr konta:
75 8450 [zasłonięte] 0[zasłonięte]0054000 [zasłonięte] 037401

Odpowiednio zabezpieczony towar wysyłamy niezwłocznie po otrzymaniu płatności na konto, nie pobierając żadnych dodatkowych opłat za przygotowanie towaru do wysyłki.
Koszt przesyłki jest uzależniony od rodzaju kupowanego przedmiotu.

firma ARTYKUŁY I USŁUGI DLA ROLNICTWA

poleca:

nawozy płynne, sypkie, środki ochrony roślin, nasiona traw, opryskiwacze i akcesoria

 

zapraszamy do obejrzenia naszych aukcji

na tej aukcji proponujemy Państwu

TARGA SUPER 05 EC 250 ml

Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowany nalistnie, przeznaczony do selektywnego zwalczania perzu właściwego, chwastnicy jednostronnej, włośnicy zielonej, miotły zbożowej, owsa głuchego i innych chwastów jednoliściennych (po ich wzejściu) w niektórych roślinach rolniczych, warzywnych i sadowniczych w okresie wegetacji oraz do zwalczania perzu właściwego w zespole upraw pożniwnych.

DZIAŁANIE NA CHWASTY
Środek wykazuje działanie systemiczne. Pobierany jest bardzo szybko przez liście a następnie przemieszczany do korzeni i rozłogów chwastów, powodując zahamowanie wzrostu i rozwoju chwastów. Działanie środka na chwasty objawia się żółknięciem, a następnie zasychaniem najmłodszych liści i widoczne jest po upływie około 7 dni od opryskiwania. Pełny efekt jest widoczny po około 2-3 tygodniach, w zależności od przebiegu pogody. Intensywny wzrost chwastów, ciepła pogoda i dostatecznie wilgotna gleba przyśpieszają działanie środka. Chłodna pogoda i susza opóźniają działanie środka, ale nie obniżają jego skuteczności. Opady deszczu występujące w 3 godziny po zabiegu nie mają wpływu na działanie środka. Środek stosuje się nalistnie po wzejściu chwastów. Chwasty jednoroczne są najbardziej wrażliwe na działanie środka od fazy 2 liści do początku krzewienia, chwasty wieloletnie (np.perz właściwy) w fazie 4-6 liści.

Chwasty wrażliwe np.:
a)w dawce 0,75-1 l/ha samosiewy zbóż
b)w dawce 1-1,5 l/ha chwastnica jednostronna, miotła zbożowa, owies głuchy, palusznik krwawy, włośnica sina,
c) w dawce 2-3 l/ha perz właściwy, wiechlina zwyczajna
d) w dawce 4 l/ha perz właściwy w zespole upraw pożniwnych, gdy wykonano uproszczoną uprawę roli i rozłogi perzu nie zostały pocięte.
Chwasty odporne : rośliny dwuliścienne.

ZAKRES STOSOWANIA, TERMINY I DAWKI
Rośliny rolnicze i warzywne
Środek stosować w odpowiedniej fazie rozwojowej chwastów:
a) do zwalczania chwastów jednorocznych, np. owsa głuchego, miotły zbożowej oraz samosiewów zbóż stosować środek od fazy dwóch liści do fazy krzewienia, w dawce: 0,75-1 l/ha - samosiewy zbóż, 1-1,5 l/ha - pozostałe gatunki
b) do zwalczania perzu środek stosować w fazie 4-6 liści, w dawce 2-3 l/ha.

burak cukrowy, burak pastewny, (plantacje produkcyjne) Opryskiwać gdy buraki wytworzą pierwszą parę liści do momentu, gdy rośliny zakryją nie więcej niż 50% międzyrzędzi.
burak cukrowy, burak pastewny, burak ćwikłowy (plantacje nasienne) Opryskiwać po wytworzeniu się pierwszej rozety do fazy, gdy pędy nasienne osiągną wysokość 10-15 cm.
ziemniak Opryskiwać po zakończeniu uprawy międzyrzędowej (po wschodach roślin ziemniaka ale przed zakryciem międzyrzędzi).
rzepak ozimy Środek stosować jesienią, gdy rzepak wykształci co najmniej pierwszą parę liści lub wiosną nie później niż do początku wybijania rzepaku w pędy: do zwalczania chwastów jednoliściennych, jednorocznych od fazy 2 liści do fazy krzewienia
a) samosiewy zbóż - jesienią w dawce 0,75 l/ha lub wiosną w dawce 0,75-1 l/ha niższą dawkę stosować od fazy 2 liści do początku fazy krzewienia
b)miotła zbożowa - jesienią w dawce 1 l/ha lub wiosną w dawce 1-1,5 l/ha.
c)do zwalczania perzu (w fazie 4-6 liści) jesienią lub wiosną w dawce 2-3 l/ha.
rzepak jary Opryskiwać, gdy rzepak wykształci co najmniej pierwszą parę liści nie później niż do wybijania rzepaku w pędy.
len Opryskiwać, gdy len osiągnie fazę „jodełki” to jest gdy rośliny mają 6-12 cm wysokości. Środek stosować: do zwalczania chwastów jednoliściennych, jednorocznych (w fazie 2-4 liści) w dawce 1-1,5 l/ha,do zwalczania perzu (w fazie 4-6 liści) w dawce
2 l/ha
lucerna (plantacje nasienne) Termin zabiegu dostosować do fazy rozwojowej chwastów.
bobik, łubin Opryskiwać nie wcześniej niż po wykształceniu przez rośliny uprawne 2-3 liści (w odpowiedniej fazie rozwojowej chwastów).

Rośliny warzywne
bób, groch jadalny
Opryskiwać nie wcześniej niż po wykształceniu przez rośliny uprawne 2-3 liści (w odpowiedniej fazie rozwojowej chwastów).
burak ćwikłowy, (plantacje produkcyjne) Opryskiwać gdy buraki wytworzą pierwszą parę liści aż do momentu gdy rośliny zakryją
nie więcej niż 50% międzyrzędzi.
cebula a)z siewu, opryskiwać po przejściu fazy zgiętego kolanka, b)plantacje nasienne termin zabiegu dostosować do fazy rozwojowej chwastów.
chrzan Opryskiwać do momentu gdy rośliny zakryją nie więcej niż 50% międzyrzędzi.
czosnek Opryskiwać po posadzeniu ząbków, termin zabiegu dostosować do fazy rozwojowej chwastów.
fasola Opryskiwać po wschodach od pierwszej pary potrójnych liści.
kapusta głowiasta (biała, czerwona), kapusta włoska, kapusta brukselska, pomidor Opryskiwać po przyjęciu się rozsady (np. pomidor w 2-3 tygodnie po posadzeniu rozsady) i powzejściu chwastów jednoliściennych.
marchew, pietruszka Opryskiwać od fazy 2 liści do fazy rozetki. Plantacje nasienne opryskiwać po wytworzeniu się rozety do fazy, gdy pędy nasienne osiągną wysokość 10-15 cm.
por a)z siewu, opryskiwać po wykształceniu się przez rośliny pora 1-2 liści, b)z rozsady, opryskiwać po przyjęciu się rozsady.
seler Opryskiwać po przyjęciu się rozsady i po wzejściu chwastów jednoliściennych.

Rośliny sadownicze
agrest, malina, porzeczki, truskawka, sady (drzewa owocowe) i
 szkółki Opryskiwać przed kwitnieniem lub po zbiorze owoców stosując środek do zwalczania: chwastów jednorocznych w dawce 1-1,5 l/ha, perzu właściwego (gdy rośliny perzu mają do 15 cm wysokości), w dawce 2-4 l/ha.

Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha.
Zalecane opryskiwanie: średniokropliste

JEŚLI KUPUJESZ WIELE PRZEDMIOTÓW LUB NA KILKU AUKCJACH, ZAPYTAJ O KOSZTY DOSTAWY PO ZAKOŃCZENIU ZAKUPÓW, A PRZED WYPEŁNIENIEM FORMULARZA DOSTAWY.