Skuteczność potwierdzona !!!
Ta łapka jest wykorzystywana przez zawodowych łapaczy kretów i nornic.
Instrukcja obsługi:
1. Lokalizacja tuneli używanych przez krety a - przy pomocy kija zrób otwory w tunelach i oznacz je flagą. Uważaj aby nie zasypać tunelu całkowicie. b - po 24 godzinach sprawdź oznaczone miejsca. Zasklepione otwory będą oznaczały iż tunel jest używany.
2. Przygotowanie do nastawienia pułapki. a - Stopa oznacza miejsce w aktywnym tunelu gdzie będzie zamontowana pułapka b - sprawdź czy wbudowany wskaźnik głębokości pasuje do zrobionego butem wgniecenia wskazując właściwą głębokość c - używając szczęk pułapki zaznacz miejsca po obu stronach wgniecenia. d - użyj szpadla lub łopaty do wyznaczenia miejsc dla szczęk pułapki
3. Nastawianie pułapki a - wsuń szczęki pułapki w wyznaczone łopatą miejsca b - stań stopą na żółty pedał pułapki c - Mocno naciśnij na pedał tak aby spust ukazał się bezpośrednio w nim d - użyj stopy lub palców aby wepchnąć spust pułapki aż znajdzie się on na równi z żółtym pedałem porada1. jeśli pułapka nie da się nastawić sprawdź czy wgniecenie wykonane w punkcie 2a nie uległo zasypaniu porada2. jeśli nie udaje się nastawić pułapki zmień lokalizację i postępuj zgodnie z wcześniejszymi punktami.
4. Złapanie kreta oraz jego usuwanie a - podniesiony żółty pedał oznacza że w pułapkę złapał się kret b - oprzyj pułapkę o brzeg wiadra (szczękami do wewnątrz) i zwolnij zacisk szczęk poprzez ręczne naciśnięcie na pedał
5. Przenoszenie oraz ponowne nastawianie jeśli pułapka nie uruchomiła się w ciągu 24-48 godzin można ją przestawić w inną lokalizację. Aby dezaktywować pułapkę stań stopą na żółtym pedale a kijem naciśnij przycisk zwalniający mechanizm pułapki. Żółty pedał odskoczy do góry. Można wtedy bezpiecznie przenieść pułapkę w nowe miejsce i przystąpić do ponownego jej nastawiania.
UWAGA!!! Nigdy nie nastawiaj pułapki ręcznie oraz nie dotykaj rękoma nastawionej pułapki
|