Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Taksonomia, chorologia i ekologia roślin BCM, Nowa

19-01-2012, 14:41
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Aktualna cena: 14 zł     
Użytkownik hohlik1989
numer aukcji: 2034918630
Miejscowość Murowana Goślina
Wyświetleń: 14   
Koniec: 13-01-2012 13:55:44

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2005
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

TAKSONOMIA, CHOROLOGIA I EKOLOGIA ROŚLIN
W DOBIE ZAGROŻENIA RÓŻNORODNOŚCI BIOLOGICZNEJ


dedykowanej
Profesorowi dr. hab. WALDEMAROWI ŻUKOWSKIEMU
z okazji 70-lecia urodzin

Patronat Honorowy:

Jego Magnificencja Rektor
Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Prof. dr hab. STANISŁAW LORENC
Prof. dr hab. Waldemar Żukowski (ur. 20 czerwca 1935 w Lidzie) ukończył biologię na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stopień doktora nauk biologicznych uzyskał w 1964 r., habilitował się w 1968 r., w 1976 r. osiągnął tytuł profesora nadzwyczajnego, a w 1983 tytuł profesora zwyczajnego. Pracuje w Instytucie Biologii Środowiska na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu.
Zainteresowania badawcze profesora Waldemara Żukowskiego obejmują taksonomię i geografię roślin oraz ochronę przyrody. Szczególnie wiele uwagi poświęcił zmienności i chorologii turzycowatych (Cyperaceae). Jest autorem lub współautorem ponad 140 publikacji naukowych, w tym m.in. fundamentalnych dzieł dotyczących różnorodności flory Polski (Atlas rozmieszczenia roślin naczyniowych Polski, Polska Czerwona Księga Roślin) i Europy (Atlas Florae Europaeae - Distribution of Vascular Plants in Europe). Przebywał na stażach i pobytach studyjnych w: Instytucie Botaniki im. V. L. Komarowa Rosyjskiej Akademii Nauk w Sankt Petersburgu oraz w uniwersytetach w Moskwie, Sankt Petersburgu, Irkucku, Kijowie, Waszyngtonie, Wiedniu, Kolonii i innych. Brał udział w międzynarodowych, zespołowych studiach geobotanicznych prowadzonych na Półwyspie Bałkańskim - w Bułgarii i Jugosławii.
Był prorektorem ds. nauki, prodziekanem Wydziału BiNoZ i zastępcą dyrektora Instytutu Biologii w UAM. W latach 1[zasłonięte]974-20 kierował Zakładem Taksonomii Roślin UAM. Aktualnie jest: przewodniczącym Komitetu Botaniki PAN, członkiem Komitetu Ochrony Przyrody PAN, przewodniczącym Rady Naukowej Instytutu Botaniki im. Władysława Szafera w Krakowie, członkiem Rady Naukowej Instytutu Dendrologii PAN oraz Rady Naukowej Ogrodu Botanicznego - Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej PAN. Od wielu lat uczestniczy w pracach towarzystw naukowych, m.in.: International Association for Plant Taxonomy, Polskiego Towarzystwa Botanicznego i Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Od roku 2003 jest członkiem Centralnej Komisji ds. Tytułu Naukowego i Stopni Naukowych. Od utworzenia KBN wielokrotnie uczestniczył w pracach sekcji specjalistycznych, a także pełnił funkcję przewodniczącego Sekcji Ochrony Środowiska Przyrodniczego. Brał udział w pracach Zespołu P-4 KBN V kadencji. Obecnie jest członkiem Komisji Badań na Rzecz Rozwoju Nauki Rady Nauki.