Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Tajni agenci. Z dziejów wywiadu japońskiego [1960]

01-03-2015, 17:30
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Aktualna cena: 15 zł     
Użytkownik eLGie
numer aukcji: 5117731840
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 2   
Koniec: 01-03-2015 16:45:09

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Waga (z opakowaniem): 1.00 [kg]
Okładka: miękka z obwolutą
Rok wydania (xxxx): 1960
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Tytuł: Tajni agenci. Z dziejów wywiadu japońskiego.
Autor: Ronald Seth, tłumaczyła Edda Warfel, pisownię nazwisk, nazw i wyrazów japońskich opracował Aleksander Macedoński.
Wydawca: Wydawnictwo CZYTELNIK, Warszawa 1960, wydanie I. 302 strony, oprawa miękka z obwolutą, format 12,5x19,5 cm. Stan dobry - ogólne podniszczenie i zabrudzenia obwoluty – poza tym stan OK.

Opis – Od Autora: Kiedy zbierałem materiał do mojej historii światowego szpiegostwa „Spies at work” („Szpiedzy przy pracy”), rzucił mi się w oczy prawie całkowity brak informacji o działalności wywiadu japońskiego. Postanowiłem więc w miarę możliwości wypełnić tę lukę. Zwróciłem się w tej sprawie o pomoc do ambasady japońskiej w Londynie, któa przekazała moją prośbę do Tokio. Japońskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, odpowiedziało, że niestety wszystkie akta wywiadu, które nie uległy zniszczeniu podczas bombardowania, zdają się być bezpowrotnie stracone.
Byłem już bliski rezygnacji, kiedy ambasada japońska poinformowała mnie, że wielka ilość dokumentów japońskiego MSZ znajduje się w posiadaniu rządu amerykańskiego. Są one przechowywane w Waszyngtonie, zaś ich spis opublikowała Biblioteka Kongresu.
Wobec tego zwróciłem się teraz do ambasady amerykańskiej i uzyskałem możność zaznajomienia się ze spisem opublikowanym przez Bibliotekę Kongresu. Spis ten przekonał mnie, że warto pojechać do Waszyngtonu. Tak też uczyniłem...
...Większość materiału dotyczącego wcześniejszego okresu czerpałem ze wspomnianych już dokumentów japońskich. Materiał do ostatniej części mojej relacji pochodzą z kilkunastu drukowanych źródeł. W bibliografii podanej na końcu książki wymieniam zarówno dokumenty, jak źródła drukowane. Pozwoliłem sobie na pewną swobodę, dramatyzując niektóre sceny, jednakże fakty, na których sceny te się opierają, są w każdym wypadku autentyczne.

Spis treści:

I. Początek końca;
II. Model;
III. Nieco historii;
IV. Pod hasłem patriotyzmu;
V. Przed pierwszą próbą sił;
VI. Pierwsze wielkie zwycięstwo;
VII. Ostatnie pociągnięcie pędzlem;
VIII. Lawrence Mandżurii;
IX. Każdy może szpiegować – każdy musi szpiegować;
X. Każdy figuruje w kartotece;
XI. Plan wchodzi w ostatnią fazę;
XII. Dziesięcioletni plan w Holenderskich Indiach Wschodnich;
XIII. Zamach na Amerykę Środkową;
XIV. Student Uniwersytetu Stanforda;
XV. Los Angeles, Weller Street 117 ½;
XVI. Zdrada eks-marynarzy;
XVII. Właściciel lokalu nocnego na zachodnim wybrzeżu;
XVIII. Zaczęło się od gołych dziewcząt;
XIX. Stanford z Singapuru;
XX. Punkt kulminacyjny;

Bibliografia.

- Polecam!