Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

tablica Mendelejewa - szybka nauka pierwiastków

23-01-2012, 12:58
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 48 zł     
Użytkownik Gottfryd
numer aukcji: 2050804094
Miejscowość ozorków
Wyświetleń: 16   
Koniec: 18-01-2012 13:54:04
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Untitled Document

"Eldorado"
skype: eldorado.sklep
tel. kom. 500 [zasłonięte] 237
95-035 Ozorków
[zasłonięte]@wp.pl

Czy nie chciałbyś/chciałabyś na zawołanie powiedzieć jaki pierwiastek ma nazwę, symbol lub liczbę atomową? Pamiętać rozkład wszystkich pierwiastków? Móc zadziwić swoją wiedzą przyjaciół czy też nauczycieli?

Aby wspomóc naukę układu okresowego, stworzyliśmy innowacyjny projekt "Układ Okresowy Pierwiastków Chemicznych Metodą Skojarzeniową", który pomoże Ci nauczyć się wszystkich elementów Tablicy Mendelejewa. W każdym pierwiastku wykorzystana została metoda skojarzeń, dzięki której zapamiętasz podstawowe informacje o każdym pierwiastku niemalże natychmiast. To jest naprawdę proste. Koniec z notorycznym powtarzaniem tego samego materiału.

 

Jest to produkt o tyle innowacyjny, gdyż wykorzystuje współczesne metody nauczania, daje jasny obraz w jaki sposób nauczyć się wszystkich pierwiastków w bardzo krótkim okresie czasu, ale co najważniejsze - nauczyć się i pamiętać bez konieczności powtarzania.

 

 

Na tablicy pierwiastków, nie są przedstawione tylko pierwiastki same w sobie, ich symbol i liczba atomowa, ale każdy pierwiastek przedstawiony jest w formie symboli i historyjki, w jaki sposób danego pierwiastka nauczyć się. Powoduje to "zaktowicznie się" w naszym umyśle pewnych obrazów i symboli, co z kolei przekłada się na naszą pamięć. Zanim przejdziemy do przedstawienia paru wybranych pierwiastków, zobaczymy najpierw na legendę, która przybliży Nam jakie elementy przedstawione są na każdym z pierwiastków.

 

 

W lewym górnym rogu pierwiastka możemy zobaczyć małą tabelkę, która przedstawia podstawowe właściowości pierwiastka, takie jak masa atomowa, główne stopnie utlenienia, stan skupienia, konfiguracja elektronowa, elektroujemność wg Paulinga oraz wg Alfreda i Rochowa.

Na każdym pierwiastku mamy obrazek pomocniczy, który mówi nam, z jakiego przedziału liczby atomowej jest dany pierwiastek. Na pierwiastkach o liczbie atomowej 1 do 9 występuje jajko, jest to umownie przyjęty symbol dla liczb od 0 do 9 (liczba zero przypomina jajko), następnie dla pierwiastków o liczbie atomowej 10 do 19 mamy na każdym pierwiastku strzałę, gdyż pierwiastki zaczynają się od 1 (liczba 1 przypomina strzałę) itd. Dla każdej "dzięsiątki" pierwiastków jest przyporządkowany dany symbol. W jakim celu jest tak to przedstawione opisane będzie w dalszej części.

Każdy z pierwiastków wokół siebie ma ramkę z charakterystycznym dla siebie kolorem - kolor mówi Nam o kategorii danego pierwiastka, np. czy dany pierwiastek jest z grupy metali alkaicznych czy halogenów.

Powyższe informacje, takie jak: właściwości pierwiastka, kategoria elementu czy obrazek pomoczniczy, tak naprawdę są informacją dodatkową, która nie była celem tego projektu sama w sobie.

Celem przedstawionego projektu jest błyskawiczna nauką Nazwy pierwiastka, Symbolu pierwiastka oraz Liczby atomowej. Aby po usłyszeniu: "jaki jest symbol pierwiastka Cynk?", moglibyśmy od razu powiedzieć, że pierwiastek Cynk ma symbol Zn oraz liczbę atomową 30, "jaki pierwiastek kryje się pod liczbą atomową 31?", pierwiastek GAL o symbolu Ga, "jaki pierwiastek ma symbol Re?" - zobrazujmy to poniższym przykładem:

 

 

Pierwiastek: REN o symbolu Re i liczbie atomowej 75:

 

W jaki sposób możemy połączyć nazwę REN symbol Re oraz liczbę atomową 75?

Otóż możemy sobie wyobrazić żabkę śpiewającą nad rzeczką, nad rzeczką REN, w ten sposób: Re Re kum kum bęć - siedemdziesiąt pięć. I to wszystko, śpiewająca żabka nad rzeką REN (przecież REN to nazwa naszego pierwiastka), znana wszystkim piosenka o żabce śpiewającej Re Re kum kum bęc (przecież Re jest symbolem naszego pierwiastka) no i wykorzystując rym do bęc, użyliśmy siedemdziesiąt pięć (75 jest liczbą atomową naszego pierwiastka). Możemy zauważyć występującą na obrazku kosę, jest to symbol, jak zostało to wcześniej wyjaśnione, pierwiastków z grupy 70-79 (kosa przypomina liczbę 7 - w jakim celu, już niedługo). Następny pierwiastek:

 

 

Pierwiastek AZOT, o symbolu N i liczbie atomowej 7:

 

Wszyscy znamy powiedzenie od "A" do "ZET" -w połączeniu "AZET" - przecież to bardzo bliskoznaczne z nazwą naszego pierwiastka AZOT. Jak skojarzyć teraz symbol N? "Postanawiam sobie wewnętrznie, że Napiszę wszystko od A do Zet, zobaczycie Napiszę wszystko" - widzimy, że początkiem naszego zdania jest literka N - czyli w prosty sposób skojarzyliśmy sobie AZOT z N. Teraz liczba atomowa - z obrazka możemy zauważyć że długopis idzie ot literki Z do liczby atomowej 7 - Z jest bliskoznaczne z liczbą 7. Drugie skojarzenie może być takie: prawie każdy długopis ma małą sprzączkę do przypięcia, linia prosta to długopis, nasza sprzączka jest tą małą kreską co odchodzi o cyfry 7. Nie jest celem narzucanie komuś jak daną rzecz sobie skojarzyć. Dajemy po prostu sugestie, każdy z Nas przecież jest tak indywidualny, każdego umysł pracujemy tak perfekcyjnie ale inaczej, dlatego jak macie inny pomysł, możecie wymyśleć swój. Wracając natomiast do Naszego pierwiastka: "Biorę do ręki długopis (już nam się kojarzy długopis z cyfrą 7 - nawiązując do podanego drugiego skojarzenia) i udowodnię wszystkim że Napiszę wszystko od A do ZET", druga możliwość: "Biorę do ręki długopis i udowodnię wszytkim, że Napiszę wszystko od A do ZET, aha od literki Z odchodził długopis do liczby atomowej, a literka Z podobna jest do liczby 7 czyli AZOT ma liczbę atomową 7". Proste, prawda?

Ostatni przedstawiony pierwiastek:

 

 

Pierwiastek POTAS, symbol K, liczba atomowa 19:

 

Nazwa pierwiastka POTAS kojarzyć się może z czasownikiem potasować. Jak więc powiązać symbol pierwiastka K ze słówkiem potasować - zagrajmy po prostu w karty. Król w koronie, który występuje na karcie mówi pewnym głosem oznajmiając: "Król karty POTASuje, nie kto inny, jak sam Król". W możliwie najprostszy sposób powiązaliśmy POTAS oraz K. A jak do tego dodać liczbę atomową 19? Nic bardziej prostego, wiemy przecież że na każdej karcie występują dwa obrazki w tym jeden jest do góry nogami: więc dodajmy do naszego skojarzenia tychże dwóch króli, gdzie jeden z nich mówi: "to ja będę pierwszy który potasuje - jestem pierwszy" (jestem pierwszy symbolizuje liczbę 1), drugi natomiast uznając wyższość króla powyżej mówi: "jestem ostatni" (ostatni symbolizuje liczbę 9), w połączeniu wychodzi liczba 19. A więc sprowadzając wszystko do jednej historyjki: Na walnym zgromadzeniu król siada na swym tronie i mówi: "nie kto inny jak Król karty POTASuje, nagle z jego kieszeni dobiegają dwa głosy: "ja, ja, ja będę pierwszy królu" powiedział pierwszy z nich, "no to ja będę ostatni panie" powiedział drugi głos.

 

Wszystkie pierwiastki które występują w Układzie Okresowym Pierwiastków są właśnie w ten sposób przedstawione. Oczywiście nie jest możliwością aby na jednym obrazku zamieścić całą historyjkę czy też opowiadanie, w jaki sposób pierwiastków się nauczyć. Występują natomiast słowa kluczowe, obrazki kluczowe, pomoce, które pokazują nam możliwość nauczenia się pierwiastków - i nie dosyć że jest to wystarczające do nauczenia się, to po prostu działa.

 

 

Obrazki pomocnicze, które występują na każdym pierwiastku służą do posegregowania pierwiastków w grupy (przeważnie po 10 pierwiastków). Widzimy że na każdym przedziale występuje obrazek pomocniczy blizkoznaczny z liczbą: dla 2 - łabędź, dla 6 - okulary, 8 - bałwan.

Wykorzystując "Zakładki Obrazkowe", możemy ułożyć jedną historyjkę, jedno opowiadanie dla pierwiastków z każdej grup. Na każdym pierwiastku mamy przecież symbole i sugestie w jaki sposób nauczyć się danego pierwiastka. Będziemy mogli błyskawicznie wyliczyć wszystkie pierwiastki z tej grupy stosując "Łańcuchową Metodę Skojarzeń". Jeżeli nie wiecie na czym polegają techniki: "Zakładki Obrazkowe" czy "Łańcuchowa Metoda Skojarzeń", zapraszam Was do Internetu, gdzie jest mnóstwo materiału na ten temat.

 

Informacje o produkcie
Sprzedaż dotyczy: Plakat: "Układ Okresowy Pierwiastków Metodą Skojarzeniową"
Waga 1 szt. opakowania: ~0.50 kg
Rozmiar opakowania: tuba: 106 x 7 cm
Rozmiar plakatu ~100 x ~70 cm
Stan Plakat nowy

Zamówiony towar dostarczany jest za pośrednictwem Poczty Polskiej. Mają Państwo do wyboru następujące rodzaje przesyłek:

- paczka poczt. ekonom: 12,00 zł

- paczka poczt. priorytet: 14,50 zł

Koszt wysyłki dotyczy 1 szt - 5 szt zamówionego towaru. Oznacza to że do jednej tuby, może być zapakowane do 5 szt., a cena wysyłki pozostaje bez zmian

W terminie 10 dni od daty dostarczenia przesyłki bez podania przyczyny można zwrócić zakupiony towar jedynie w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu. W tym celu prosimy o kontakt z naszym sklepem. Koszty zwrotnego przesłania towaru pokrywa klient.

Do każdego zamówiani, wysyłana jest faktura VAT.

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą sprzedaży plakatów, bardzo proszę o kontakt telefoniczny pod nr: 500 [zasłonięte] 237, lub drogą mailową: [zasłonięte]@wp.pl. Gwarantujemy bardzo duże rabaty!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- jedyny taki produkt na Naszym rynku

- wieloletnie zainteresowanie tematyką szybkiej i skutecznej nauki zaowocowało stworzeniem prezentowanego plakatu

- możliwość nauczenia się całego Układu Okresowego Pierwiastków bardzo szybko, a najważniejsze - skutecznie

- chcesz kupić większą ilość dla siebie? Kup w jednym zamówieniu (jedna tuba) do 5 sztuk - przecież za zamówienie w jednej tubie płacisz za przesyłkę tylko raz

- nie męcz ucząc się na pamięć, współczesna nauka dowiodła że istnieją dużo lepsze i skuteczniejsze metody niż "wkuwanie"

- przy kupnie naszego produktu, poznasz przy okazji współczesne metody nauczania

- papier kredowy 170g, foliowany

- listwa aluminiowa na górze i na dole plakatu

- haczyk do powieszenia na ścianę

(wbudowany w listwę aluminiową)

- wymiary plakatu: ~99 x 68cm

- plakat zwinięty jest w rulon i jest pakowany w tubę kartonową

- tuba kartonowa ma ~106 cm długości i 7 cm średnicy.

- po wyjęciu z tuby plakat może być lekko zwinięty (jest to naturalny proces, po jakimś czasie, plakat sam się prostuje)

 

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NASZEJ AUKCJI