Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

T Szumlicz Społeczne aspekty rozwoju rynku ubezp

12-05-2014, 23:20
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 27 zł     
Użytkownik bescen1
numer aukcji: 4215409575
Miejscowość ŁÓDŹ
Wyświetleń: 2   
Koniec: 12-05-2014 22:55:57

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Waga (z opakowaniem): 0.90 [kg]
Okładka: twarda
Rok wydania (xxxx): 2010
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Witam

Do sprzedania mam nową książkę

Tytuł: SPOŁECZNE ASPEKTY ROZWOJU RYNKU UBEZPIECZENIOWEGO
Podtytuł:
Autor: red. Tadeusz Szumlicz,
ISBN: [zasłonięte]978-8378-553-3


Wydanie: 1
Rok wydania: 2010
Oprawa: twarda
Format: B5
Liczba stron: 375


Wydawnictwo:

Oficyna Wydawnicza SGH

Rozważania zawarte w książce zostały podzielone na trzy rozdziały.

W rozdziale pierwszym zostały uaktualnione podstawy teoretyczne dalszych rozważań, z wyeksponowaniem uwarunkowań polityko -społecznych wykorzystania metody ubezpieczenia w zarządzaniu ryzykami społecznymi, podsumowane swoistym dekalogiem założeń ?szkoły" ubezpieczenia społecznego.

W najobszerniejszym, drugim rozdziale omówiono i wyjaśniono zastosowania metody ubezpieczenia w zarządzaniu ryzykami społecznymi. Warto podkreślić, że w literaturze przedmiotu jest to pierwsza próba tak szerokiego ujęcia tematu, bo obejmująca nie tylko ryzyka zaliczane do tzw. klasycznego katalogu ryzyk społecznych. Jest to zatem podejście badawcze najkonsekwentniej odwołujące się do definicji ryzyka społecznego jako zagrożenia zdarzeniem, którego zaistnienie powoduje stratę w posiadanych lub spodziewanych zasobach gospodarstwa domowego. Należy dodać, że rozważania o charakterze stricte ubezpieczeniowym są prowadzone w kontekście rozwiązań występujących w szeroko ujmowanym systemie zabezpieczenia społecznego i jego podsystemów. Zostały one opatrzone wieloma uwagami i komentarzami oceniającymi w tym zakresie praktykę, z którymi można się wprawdzie bardziej lub mniej zgadzać, ale warto się zapoznać, w myśl lansowanego w literaturze ubezpieczeniowej powiedzenia: teoria dla praktyki.

Rozdział trzeci jest poświęcony wybranym aspektom instytucjonalizacji rynku ubezpieczeniowego. Powinna ona bowiem służyć sprawnemu funkcjonowaniu rynku, którego podstawowym wyznacznikiem jest realność ochrony ubezpieczeniowej dla korzystających z niej, i zamierzających z niej korzystać w szerszym zakresie, gospodarstw domowych.

Zaprezentowane rozważania z całą pewnością nie wyczerpują wszystkich zagadnień, obejmowanych tytułem książki, ale jest to uzasadnione ograniczoną jej objętością i oczywistą potrzebą kontynuacji studiów i badań w tym zakresie.


Możliwy odbiór osobisty w Łodzi

tel. 600 [zasłonięte] 141