Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

T_ Paul Magriel - Backgammon - tryktrak, UNIKAT TW

27-07-2014, 23:19
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 209.99 zł     
Użytkownik tadzimir_pl
numer aukcji: 4374584304
Miejscowość Poznań
Wyświetleń: 28   
Koniec: 27-07-2014, 22:29

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Witamy na aukcjach u TADZIMIRA !!!

Zapraszam na zakupy. Informacje uzupełniające opis aukcji znajdziesz na stronie O mnie. Złożenie ofety oznacza akceptację warunków podanych w opisie aukcji i na stronie O mnie.
A tutaj znajdziesz komentarze, jakie otrzymałem od dotychczasowych Klientów.

Kontakt z nami:

e-mail:

Formularz kontaktowy

Tadeusz Bela
Skype: TadzimirB
tel. 0-61 [zasłonięte]2909
tel. 691 [zasłonięte]606

Wiesław Bela
Skype: WiechuB
GG:[zasłonięte]30725
tlen: wiechub
tel. 501 [zasłonięte]292

Paul Magriel Backgammon 
Hamlyn Londyn / Nowy Jork 1976
okładka twarda z obwolutą
404 strony
format ok. 19,5 x 27 cm
stan bardzo dobry

Książka w języku angielskim.

Na tej aukcji oferuję absolutny unikat. Tzw. Biblię backgammona Paula Magriela.
Chyba każdy na poważnie zainteresowany poznaniem strategii backgammona przynajmniej słyszał o tej książce. Czytałem wiele pozycji nt. tej fascynującej gry - niektóre bardzo dobre - jednakże żadnej nie można porównywać z dziełem Paula Magriela - ani pod względem objętości, ani dogłębności spojrzenia.
O geniuszu autora świadczy choćby fakt, że ksiązka, którą napisano w latach 70-tych, jest dziś nadal w pełni aktualna. Gdy powstawała, nie było możliwości sprawdzenia teorii wysynuwanych przez autora za pomocą komputera - jednakże tylko w przypadku nielicznych (spośród chyba tysiąca) positions zamieszczonych w książce współczesne zaawansowane programy do symulacji backgammona niezupełnie zgadzają się z autorem.

Poza tym żadna z innych książek nt. strategii backgammona, z którymi się spotkałem, nie jest tak obszerna, szczegółowa i wyczerpująca. Wystarczy spojrzeć na samą objętość książki: ok. 400 stron formatu prawie A4. Również nawet pobieżny rzut oka na spis treści (zobacz poniżej) pokazuje, jak dokładnie omówione zostały poszczególne zagadnienia.

Prawdziwą korzyść z tej pozycji odniesie oczywiście gracz zaawansowany, jednakże omawia ona zagadnienia gry i strategii zupełnie od podstaw - zatem doskonale nadaje się jako podręcznik, do którego czytelnik wraca po praktycznym zapoznaniu się z podstawowymi zagadnieniami pozwalającymi zrozumieć bardziej zaawansowane niuanse rozgrywki.
A wraca się do niej wielokrotnie - po rozegraniu wielu kolejnych gier z zastosowaniem już przyswojonej wiedzy, pewne aspekty analizy Paula Magriela stają się dla czytelnika zrozumiałe, choć wcześniej takie nie były. Nie bez powodu książka ta uznawana jest za najważniejszą pozycję literatury tematu.

CONTENTS:
SECTION I. BASICS
1. Rules
2. Notation
3. Basic Checker Play
4. Game I: Running Game
5. Opening Rolls
6. Game II: Holding Game
7. Basic Doubling Strategy
8. Game III: Priming Game
9. Game IV: Attacking Game
10. Pip Count
11. Basic Odds
SECTION II. USING MEN EFFECTIVELY
12. Builders and Flexibility
13. Duplication and Diversification
14. When you Are Forced to Leave Shots
SECTION III. MIDDLE GAME STRATEGY
15. Modern Opening Theory
16. Safe Play vs. Bold Play
17. Slotting
18. Action Play
19. One Man Back
20. Golden Point
21. Splitting
22. Doubling Theory
SECTION IV. ENDGAME
23. No Possible Contact
24. Avoiding Contact
25. After Contact
SECTION V. ADVANCED POSITIONAL PLAY
26. Priming and Blocking
27. Control of the Outside
28. Timing
29. Holding Game and Backgame
Glossary
Tables

Dostępne warianty przesyłki opisane są w nagłówku aukcji.
Na stronie O mnie podaję informacje nt. kosztu wysyłki kilku przedmiotów.
Zobacz też inne moje oferty - na łącznej wysyłce możesz zaoszczędzić.
Poniżej parę przykładów.

GALERIA tadzimir_pl  -  W Y B R A N E    O F E R T Y © 2[zasłonięte]003-20
 Net_Studio
?