Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

T_ K. Dorosz, Obirek: Między wiarą a Kościołem

23-07-2014, 14:37
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 9.50 zł     
Użytkownik tadzimir_pl
numer aukcji: 4419684417
Miejscowość Poznań
Wyświetleń: 3   
Koniec: 23-07-2014 13:37:01

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2010
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Witamy na aukcjach u TADZIMIRA !!!

Zapraszam na zakupy. Informacje uzupełniające opis aukcji znajdziesz na stronie O mnie. Złożenie ofety oznacza akceptację warunków podanych w opisie aukcji i na stronie O mnie.
A tutaj znajdziesz komentarze, jakie otrzymałem od dotychczasowych Klientów.

T_ K. Dorosz, Obirek: Między wiarą a Kościołem
Kontakt z nami:

e-mail:

Formularz kontaktowy

Tadeusz Bela
Skype: TadzimirB
tel. 0-61 [zasłonięte]2909
tel. 691 [zasłonięte]606

Wiesław Bela
Skype: WiechuB
GG: [zasłonięte]30725
tlen: wiechub
tel. 501 [zasłonięte]292


Krzysztof Dorosz, Stanisław Obirek Między wiarą a Kościołem. Listy o szukaniu drogi
Czarna Owca Warszawa 2010
okładka miękka
224 strony
książka jest nowa

Opis:
W prezentowanym zbiorze listów wymieniają uwagi ludzie, dla których religia nie jest fundamentem społeczeństwa, kodeksem moralnym, ani konserwatywną regułą obyczajową - niczym, co bezpiecznie zakorzenia w istnieniu - ale radykalnym zerwaniem z pewnością i przewidywalnością. Nieufnością wobec wszystkiego, co przebrane za zdrowy rozsądek czy powszechną świętość stara się wymusić nasze posłuszeństwo. Igrając słowem, chętnie bym nazwał Dorosza i Obirka an-archistami w sensie etymologicznym, ponieważ zawracają nas wciąż an arche, do początku, każą spojrzeć od nowa i mówią - niby sobie wzajemnie, a przecież nam, dopuszczonym do kompanii - że nie tylko nie rozumiemy, ale nawet (i to dopiero straszne) nie staraliśmy się zrozumieć, kim był Jezus. Co tak naprawdę mówią Ewangelie. (Jeśli są prawdziwe, to co najmniej połowa naszych życiowych decyzji nie ma sensu; jeśli nie są, nie ma sensu druga połowa). I czy tworząc wspólnotę w i e r n y c h, aby na pewno tworzymy wspólnotę w i e r n ą. Czy zbiorowo - w tym bądź innym Kościele - nie dopuściliśmy się zdrady?

Stanisław Obirek (ur. w 1956 r.) studiował filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim, a następnie filozofię i teologię. W 1997 r. habilitował się na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1976 roku wstąpił do zakonu jezuitów, w 1983 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Jest autorem książki Co nas łączy. Dialog z niewierzącymi (2002) i Przed Bogiem. Ze Stanisławem Obirkiem rozmawiają Andrzej Brzeziecki i Jarosław Makowski (2005). Interesuje się miejscem religii we współczesnej kulturze, dialogiem międzyreligijnym i możliwościami przezwyciężenia konfliktów cywilizacyjnych i kulturowych. We wrześniu 2005 roku opuścił zakon jezuitów.

Krzysztof Dorosz - eseista i publicysta, autor wielu artykułów i książek o tematyce religijnej. Urodził się w 1945 r. Blisko 20 lat pracował jako dziennikarz radiowy w Polskiej Sekcji BBC w Londynie. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych współpracował też z emigracyjnym kwartalnikiem Aneks. Od roku 1989 publikuje eseje z dziedziny kultury i religii w krakowskim miesięczniku Znak. W latach 2[zasłonięte]002-20 redaktor naczelny miesięcznika ewangelicko-reformowanego Jednota.

Dostępne warianty przesyłki opisane są w nagłówku aukcji.
Na stronie O mnie podaję informacje nt. kosztu wysyłki kilku przedmiotów.
Zobacz też inne moje oferty - na łącznej wysyłce możesz zaoszczędzić.
Poniżej parę przykładów.

GALERIA tadzimir_pl  -  W Y B R A N E    O F E R T Y © 2[zasłonięte]003-20
 Net_Studio
?