Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

T_ Dunbar: Pchły, plotki a ewolucja języka, NOWA

08-05-2015, 13:39
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 12.49 zł     
Użytkownik tadzimir_pl
numer aukcji: 5307656600
Miejscowość Poznań
Wyświetleń: 2   
Koniec: 08-05-2015 11:33:02

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2009
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 


Formularz kontaktowy 
 
Prosimy dzwonić wyłącznie w dni robocze w godzinach 10-17. A jeżeli to możliwe, wyślij mejla - czasem się zdarza, że nie możemy odebrać telefonu czy rozmowy Skype.

Skype: TadzimirB

tel. +48 61 [zasłonięte] 09
(zazwyczaj do g. 15)

tel. +48 [zasłonięte] 732 606

 
 

Zapraszamy na zakupy. Informacje uzupełniające opis aukcji znajdziesz na stronie O mnie. Złożenie oferty oznacza akceptację warunków podanych w opisie aukcji i na stronie O mnie.
A tutaj znajdziesz komentarze, jakie otrzymaliśmy od dotychczasowych Klientów.

 
 

Kwoty opłat za poszczególne rodzaje przesyłek krajowych znajdziesz w zakładce Dostawa i płatność (zobacz na górze opisu aukcji - pod zdjęciem). Terminy nadawania przesyłek zamieszczone są na stronie O mnie.
Dostępne opcje wysyłki/odbioru:

  • przesyłka kurierska Pocztex (wysyłka w każdy dzień roboczy - nie dotyczy Kurier48)
  • Poczta Polska
  • paczkomaty InPost
  • odbiór własny z magazynu firmy: Poznań, Kopanina 28/32d, w dni robocze w godz. 10-14

O koszt wysyłki zagranicznej proszę pytać mejlem.

 
  Przyjmujemy płatność:
  • za pobraniem
  • przelewem na nasze konto: nr 17 2130 [zasłonięte] 0[zasłonięte]0040165 [zasłonięte] 624304
  • gotówką przy odbiorze własnym
  • poprzez system PayU
 
 

Robin Dunbar Pchły, plotki a ewolucja języka
Czarna Owca Warszawa 2009
okładka miękka
270 stron
książka jest nowa

Opis:
Pchły, plotki a ewolucja języka to książka o pochodzeniu ludzkiej zdolności posługiwania się językiem, dlaczego posiadamy język, skąd się wziął i jak dawno powstał, dlaczego wciąż się zmieniał i różnicował.

fragment:
Z powodu swojej wyjątkowości język wydaje się niemal cudem. Inne gatunki szczekają i nawołują się, chrząkają i zawodzą, ale żaden nie mówi. Być może, dlatego właśnie uważamy gatunek ludzki za coś specjalnego, wzmacniając tym samym swoją skłonność do samouwielbienia. A jednak, kiedy się przypatrzymy naszym najbliższym krewniakom, małpom, dostrzeżemy wiele podobieństw: tę samą intensywność życia towarzyskiego, te same drobne niesnaski, radości i frustracje, te same mażące się dzieci, będące utrapieniem zafrasowanych rodziców. Ale małpy nie mają takiego języka, jaki znamy ze swoich codziennych doświadczeń z ludzką konwersacją.
Jak to się stało, że my, potomkowie nierozumnych małp, dysponujemy tak niesłychanie potężnym narzędziem? Zagadka wydaje się tym trudniejsza właśnie dlatego, że w codzienności społecznej małp czujemy się tak bardzo zadomowieni. Szczególnie znajoma wydaje się ilość czasu poświęcanego na bliski kontakt fizyczny, niestrudzone zaspokajanie wzajemnych potrzeb w niekończących się sesjach iskania. Dla małp jest sprawą całkiem normalną spędzanie długich godzin na wzajemnym przeszukiwaniu futerka, rozczesywaniu, dłubaniu, rozdzielaniu włosów. Wszystko to czynione z determinacją ludzkiej matki doglądającej zmierzwionej czupryny swej pociechy.

Dr Robin Dunbar jest profesorem psychologii na Uniwersytecie w Liverpoolu. Zajmuje się badaniami nad ewolucją mózgu oraz społecznościami ludzi i naczelnych. Jest częstym gościem programów popularyzujących naukę w radio i TV. Często publikuje w New Scientist. Jest autorem znanej książki Kłopoty z nauką.