Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

T_ Dunbar: Pchły, plotki a ewolucja języka, NOWA

20-01-2014, 19:46
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 9.99 zł     
Użytkownik tadzimir_pl
numer aukcji: 3872370153
Miejscowość Poznań
Wyświetleń: 3   
Koniec: 20-01-2014 11:17:02

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2009
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Witamy na aukcjach u TADZIMIRA !!!

Zapraszam na zakupy. Informacje uzupełniające opis aukcji znajdziesz na stronie O mnie. Złożenie ofety oznacza akceptację warunków podanych w opisie aukcji i na stronie O mnie.
A tutaj znajdziesz komentarze, jakie otrzymałem od dotychczasowych Klientów.

T_ Dunbar: Pchły, plotki a ewolucja języka, NOWA
Kontakt z nami:

e-mail:

Formularz kontaktowy

Tadeusz Bela
Skype: TadzimirB
tel. 0-61 [zasłonięte]2909
tel. 691 [zasłonięte]606

Wiesław Bela
Skype: WiechuB
GG: [zasłonięte]30725
tlen: wiechub
tel. 501 [zasłonięte]292


Robin Dunbar Pchły, plotki a ewolucja języka
Czarna Owca Warszawa 2009
okładka miękka
270 stron
książka jest nowa

Opis:
Pchły, plotki a ewolucja języka to książka o pochodzeniu ludzkiej zdolności posługiwania się językiem, dlaczego posiadamy język, skąd się wziął i jak dawno powstał, dlaczego wciąż się zmieniał i różnicował.

fragment:
Z powodu swojej wyjątkowości język wydaje się niemal cudem. Inne gatunki szczekają i nawołują się, chrząkają i zawodzą, ale żaden nie mówi. Być może, dlatego właśnie uważamy gatunek ludzki za coś specjalnego, wzmacniając tym samym swoją skłonność do samouwielbienia. A jednak, kiedy się przypatrzymy naszym najbliższym krewniakom, małpom, dostrzeżemy wiele podobieństw: tę samą intensywność życia towarzyskiego, te same drobne niesnaski, radości i frustracje, te same mażące się dzieci, będące utrapieniem zafrasowanych rodziców. Ale małpy nie mają takiego języka, jaki znamy ze swoich codziennych doświadczeń z ludzką konwersacją.
Jak to się stało, że my, potomkowie nierozumnych małp, dysponujemy tak niesłychanie potężnym narzędziem? Zagadka wydaje się tym trudniejsza właśnie dlatego, że w codzienności społecznej małp czujemy się tak bardzo zadomowieni. Szczególnie znajoma wydaje się ilość czasu poświęcanego na bliski kontakt fizyczny, niestrudzone zaspokajanie wzajemnych potrzeb w niekończących się sesjach iskania. Dla małp jest sprawą całkiem normalną spędzanie długich godzin na wzajemnym przeszukiwaniu futerka, rozczesywaniu, dłubaniu, rozdzielaniu włosów. Wszystko to czynione z determinacją ludzkiej matki doglądającej zmierzwionej czupryny swej pociechy.

Dr Robin Dunbar jest profesorem psychologii na Uniwersytecie w Liverpoolu. Zajmuje się badaniami nad ewolucją mózgu oraz społecznościami ludzi i naczelnych. Jest częstym gościem programów popularyzujących naukę w radio i TV. Często publikuje w New Scientist. Jest autorem znanej książki Kłopoty z nauką.

Dostępne warianty przesyłki opisane są w nagłówku aukcji.
Na stronie O mnie podaję informacje nt. kosztu wysyłki kilku przedmiotów.
Zobacz też inne moje oferty - na łącznej wysyłce możesz zaoszczędzić.
Poniżej parę przykładów.

GALERIA tadzimir_pl  -  W Y B R A N E    O F E R T Y © 2[zasłonięte]003-20
 Net_Studio
?