Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Szlak Transsyberyjski. Moskwa - Bajkał - Mongolia

19-01-2012, 21:10
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 53.90 zł     
Użytkownik informatyka_ke
numer aukcji: 2030776125
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 9   
Koniec: 31-01-2012 10:53:00

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Rok wydania (xxxx): 2009
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Autor:praca zbiorowa
Wydawca:Wydawnictwo Bezdroża
Data wydania:2009
Liczba stron:460 stron
 
ISBN:[zasłonięte]978-8360-017-9
Numer z katalogu:4379

Szlak transsyberyjski łączący Moskwę z Pekinem przebiega śladem Wielkiego Szlaku Herbacianego, „niekończącymi” się torami Kolei Transsyberyjskiej wraz z jej transmongolskim odgałęzieniem. Trasa ta zyskała dużą popularność wśród podróżujących na Daleki Wschód obieżyświatów. Nic dziwnego – na jej kolejnych etapach zobaczymy zabytki Moskwy, dzikie obszary Przybajkala, egzotyczną Mongolię z bezkresem stepów i pustynią Gobi i atrakcje północnych Chin ze sławnym Murem Chińskim i Pekinem.

Przewodnik Szlak transsyberyjski. Moskwa – Bajkał – Mongolia – Pekin to III wydanie cieszącej się ogromną popularnością publikacji. Przewodnik został tak pomyślany, by służył praktyczną pomocą zarówno w fazie planowania wyjazdu, jak i podczas samej podróży oraz by dostarczał jak najwięcej informacji krajoznawczych i był dobrą „lekturą do poduszki”. Rozdziały wstępne opisują przejazd Koleją Transsyberyjską oraz przybliżają historię szlaku. Kolejne części stanowią rodzaj miniprzewodników po Moskwie, południowym Przybajkalu, Mongolii i Pekinie.

O przewodniku: Zakres i układ rozdziałów. Przewodnik został tak pomyślany, by służył praktyczną pomocą zarówno w fazie planowania wyjazdu, jak i podczas samej podróży, a jednocześnie by dostarczał jak najwięcej informacji krajoznawczych i był dobrą „lekturą do poduszki”. W rozdziale I przewodnik bardzo dokładnie opisuje sam przejazd Koleją Transsyberyjską na trasie od Moskwy poprzez Przybajkale i Mongolię aż do Pekinu oraz przybliża historię szlaku. Zabiera nas w podróż Wielkim Szlakiem Herbacianym, wyjaśnia zarówno cel budowy kolei, jak i poszczególne etapy budowy oraz ciekawostki historyczne. Rozdziały II i III stanowią doskonałą pomoc dla wybierającego się w podróż turysty. Rozdział II omawia wszystkie kwestie praktyczne związane z przygotowaniami do wyjazdu i radzeniem sobie w trakcie wyprawy. Zgłębia takie tematy, jak np. wybór czasu podróży, jak najlepiej przygotować się do wyprawy, jakie czekają nas formalności graniczno-wizowe, co sprawdzić, co zabrać, o czym nie zapomnieć. Rozdział III dotyczy już samego przejazdu trasą Kolei Transsyberyjskiej. Pomaga wybrać najwygodniejszą opcję przejazdu, opisuje warunki podczas podróży, transsyberyjskie zwyczaje i kuchnię, tak by być przygotowanym na wszystkie niespodzianki. Jest to też chronologiczny opis przejazdu pociągiem na trasie Moskwa – Pekin. Podróżnik możne się również w tym rozdziale dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o mijanych na trasie miastach i regionach. Orientację ułatwiają znacznie schematy trasy z odległościami pomiędzy poszczególnymi miastami. Kolejne rodziały IV–VII to rodzaj miniprzewodników po Moskwie, Przybajkalu, Mongolii i Pekinie. W rozdziale opisującym poszczególne miasto lub region znajduje się część krajoznawcza (opis historii, kultury itp.), część z informacjami praktycznymi dotyczącymi samego miasta czy regionu oraz część z najciekawszymi miejscami bądź zabytkami. Na końcu znalazły się trzy słowniczki – rosyjski, mongolski i chiński – oraz indeks nazw geograficznych. Mapy. By ułatwić poznawanie kraju, wydawnictwo przygotowało mapki, plany i schematy, dzięki którym poruszanie się po regionie i zwiedzanie największych (i najciekawszych) miejsc będzie znacznie prostsze.



Szlak Transsyberyjski. Moskwa - Bajkał - Mongolia - Pekin - pobierz demo w formacie pdf (583 kB)


O autorach:

Maja Forysiak – miłośniczka podróży Koleją Transsyberyjską, zafascynowana rosyjską gościnnością i niepowtarzalną atmosferą syberyjskich miast. Zwiedziła Moskwę, podróżowała wielokrotnie nad Jezioro Bajkał, zbierając cenne doświadczenia i niezapomniane wrażenia z trasy. Od wielu lat jej największymi pasjami są podróże do mało znanych zakątków świata, fotografia podróżnicza i reportażowa. Z zaangażowaniem zajmuje się organizowaniem wycieczek i szkicowaniem planów nowych wypraw. Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie właścicielka biura turystycznego wyspecjalizowanego w organizowaniu podróży Koleją Transsyberyjską.

Maja Walczak-Kowalska – dziennikarka, przyrodniczka, fotograf. Absolwentka Instytutu Nauk Fizycznogeograficznych Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych oraz Instytutu Dziennikarstwa Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Zwiedziła Europę, Azję Mniejszą, południową Syberię i Mongolię, była także na Karaibach i w Afryce Południowej. W czasie studiów uczestniczyła w wyprawie naukowej na Islandię. Zajmuje się fotografią podróżniczą i reportażową, przywożąc z każdego wyjazdu setki zdjęć i slajdów – jej ulubionym tematem są górskie krajobrazy i ludzkie twarze. Zwiedzanie świata to jej sposób na życie.

Wojciech Kowalski – kartograf, pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego. Absolwent Katedry Kartografii Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Miłośnik przyrody, meteorolog amator. Wczesne dzieciństwo spędził w byłej Jugosławii i region ten jest mu do tej pory bliski. Wolne chwile spędza nad mapą, planując nowe wyprawy bądź na szlaku z aparatem w ręku, czy to w Puszczy Kampinoskiej, czy na bezdrożach Syberii. Podróże dalekie i bliskie dają mu energię, a nierzadko inspirację w codziennej pracy kartografa. Zwiedził wiele krajów Europy, szczególnie intensywnie penetrując Bałkany i Półwysep Skandynawski. Odbył także kilka dłuższych wypraw do USA, Afryki Południowej i na Syberię.

Ewa Byliniak – z wykształcenia kulturoznawca, absolwentka Studium Stosunków Międzykulturowych Azji i Afryki na UW oraz Studiów Dalekowschodnich na UJ. Pasję podróżowania, głównie po Azji, stara się łączyć z pracą zawodową. Pracuje m.in. jako pilotka wycieczek i trampingów po Chinach. Na przełomie 2006 i 2007 r. spędziła rok w Pekinie, ucząc się języka i odkrywając Chiny.

Maciej Głabuś – z wykształcenia historyk sztuki i orientalista (w zakresie tybetologii i mongolistyki), studiował na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Tybetańskim w Lhasie i Państwowym Uniwersytecie Mongolskim w Ułan Bator. Interesuje się językiem i kulturą współczesnego Tybetu i Mongolii. Prowadził liczne badania terenowe, współpracując m. in. z Uniwersytetem w Bonn. Redaguje informacje dla turystów na stronie ambasady RP w Ułan Bator. Od 2007 roku współpracuje z warszawskim klubem podróży Horyzonty.