Szkolna profilaktyka zachowań patologicznych dzieci i młodzieży
Autor: Monika Szpringer
ISBN 83[zasłonięte]88274-3
Wydawnictwo: Wszechnica Świętokrzyska, Kielce
Wymiary: 130 x 190 mm
Liczba stron: 124
Stan: bardzo dobry minus, nowa, nie była używana (jedynie zakorektorowany podpis właściciela i lekko przybrudzone brzegi kartek)
Prezentowana praca składa się z pięciu rozdziałów. W rozdziale pierwszym znajdują się wyjaśnienia terminologiczne dotyczące profilaktyki oraz cele, zadania i klasyfikacja działań profilaktycznych. Treścią rozdziału drugiego są typy i modele programów profilaktycznych. Rozdział trzeci zawiera praktyczne rozwiązania z zakresu profilaktyki różnych zachowań patologicznych dzieci i młodzieży. W rozdziale czwartym przedstawione zostały wyniki badań własnych z uwzględnieniem wybranych stanów patologicznych wśród dzieci i młodzieży oraz ich zapobiegania na terenie szkół. W rozdziale piątym dokonana została analiza warunków skuteczności programów profilaktycznych. Pracę zamyka bibliografia cytowana i aneks, w którym umieszczone zostały adresy placówek i stowarzyszeń mieszczących się na terenie województwa świętokrzyskiego, zajmujących się działaniami profilaktycznymi i pomocą w różnych formach patologii. Praca jest adresowana do osób zajmujących się zagadnieniami profilaktyki i resocjalizacji, a także nauczycieli i wychowawców szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Może być również pomocą dla studentów kierunku resocjalizacja.
Prezentowana praca składa się z pięciu rozdziałów. W rozdziale pierwszym znajdują się wyjaśnienia terminologiczne dotyczące profilaktyki oraz cele, zadania i klasyfikacja działań profilaktycznych. Treścią rozdziału drugiego są typy i modele programów profilaktycznych. Rozdział trzeci zawiera praktyczne rozwiązania z zakresu profilaktyki różnych zachowań patologicznych dzieci i młodzieży. W rozdziale czwartym przedstawione zostały wyniki badań własnych z uwzględnieniem wybranych stanów patologicznych wśród dzieci i młodzieży oraz ich zapobiegania na terenie szkół. W rozdziale piątym dokonana została analiza warunków skuteczności programów profilaktycznych. Pracę zamyka bibliografia cytowana i aneks, w którym umieszczone zostały adresy placówek i stowarzyszeń mieszczących się na terenie województwa świętokrzyskiego, zajmujących się działaniami profilaktycznymi i pomocą w różnych formach patologii.
Praca jest adresowana do osób zajmujących się zagadnieniami profilaktyki i resocjalizacji, a także nauczycieli i wychowawców szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Może być również pomocą dla studentów kierunku resocjalizacja.
Gorąco zachęcam do licytacji:)