Z takimi oraz podobnymi pytaniami spotyka się każdy, kto zaczyna swoją przygodę ze słownictwem i żargonem finansowym w wersji polskiej i angielskiej.
Dziedzina finansów to szczególny obszar wiedzy — tutaj pomyłka w tłumaczeniu jakiegoś terminu może drogo kosztować i to w dosłownym tego słowa znaczeniu.
Chcesz poprawić swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego w świecie finansów?
Szkolenie „Financial English — łatwy czy trudny?” jest doskonałą okazją do udoskonalenia swoich kwalifikacji pod okiem najwyższej klasy specjalisty.
Roman Kozierkiewicz:
Doświadczony specjalista z dziedziny języka angielskiego w kontekście zagadnień gospodarczych.
Absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego SGPiS (obecnie SGH), były pracownik Instytutu Finansów i Banku Handlowego S.A. w Warszawie, były doradca w firmie International Development Group w Waszyngtonie, stypendysta Delhi School of Economics, Delhi University.
Autor artykułów na temat finansów i handlu zagranicznego, podręczników oraz wielu słowników specjalistycznych z zakresu szeroko pojmowanego biznesu wydanych przez m.in. PWN i C.H. Beck.
Prowadzi specjalistyczne szkolenia językowe np. dla Uniwersytetu Gdańskiego, British Council, Bałtyckiego Stowarzyszenia Tłumaczy czy wydawnictwa C.H. Beck.
Co to jest Financial English?Jak uczyć się Financial English?Business English a Financial EnglishJak tłumaczyć — zgrabnie czy merytorycznie?Błędne tłumaczeniaŻargon finansowyIdiomy związane z pieniądzemO słownikach nie tylko krytycznieTłumaczenia sprawozdań finansowychWskaźniki ekonomiczne i finansoweKorespondencja finansowa i podatkowa
Szkolenie jest przygotowane przede wszystkim dla:
Minimalne wymagania
Oznacza to, że aby skorzystać z tego szkolenia, nie jest wymagana biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, ani nie trzeba być zaawansowanym specjalistą w dziedzinie rynków finansowych. Wysokie kwalifikacje językowe lub w dziedzinie finansów są oczywiście bardzo pomocne, nie są jednak niezbędnym warunkiem wstępnym.
Celem jest zaprezentowanie uczestnikom podstawowych informacji dotyczących „financial English” oraz przede wszystkim przekazanie im praktycznych umiejętności związanych ze stosowaniem odpowiedniej terminologii finansowej w stosownych kontekstach.
Największy nacisk położony jest na praktyczny aspekt wykorzystania prezentowanych informacji — przez co rozumiemy m.in. umiejętności w zakresie precyzyjnego tłumaczenia lub właściwego korzystania ze źródeł wiedzy, takich jak słowniki lub leksykony branżowe.
Podsumowując: celem szkolenia jest zapewnienie uczestnikom takich podstawowych praktycznych kwalifikacji i tzw. „warsztatu pracy”, aby mogli oni w przyszłości samodzielnie pogłębiać skutecznie swoją wiedzę z dziedziny finansów w języku angielskim i potrafili prawidłowo używać stosownych pojęć z polskiej i angielskiej terminologii finansowej.
Zajęcia dydaktyczne są prowadzone w formie wykładu połączonego z warsztatami językowymi i aktywnym udziałem uczestników. Wyświetlane i prezentowane na ekranie punkty programu są omawiane przez wykładowcę oraz dyskutowane wspólnie z uczestnikami szkolenia. W ramach szkolenia przygotowane są również różne praktyczne ćwiczenia dotyczące poruszanej problematyki. Omawiane są przykłady pochodzące z prasy lub dokumentów finansowych.
W zależności od zainteresowań uczestników program szkolenia oraz omawiane kwestie są dostosowane do ich konkretnych potrzeb edukacyjnych (zgłoszonych przed szkoleniem oraz w jego trakcie).
Dlatego każdego zarejestrowanego użytkownika prosimy o podanie informacji o zawodzie — informacja ta umożliwia wcześniejsze przygotowanie odpowiednich materiałów dydaktycznych. Dzięki temu szkolenie jest tak przygotowane, aby zapewnić Ci możliwie najwięcej korzyści.
Wszyscy uczestnicy otrzymują pełną treść prezentacji w formie elektronicznej. Dzięki temu mogą skupić się na aktywnym uczestnictwie w szkoleniu, a nie na sporządzaniu dużej ilości notatek.
Ponadto w czasie szkolenia rozdawane i wykorzystywane są materiały uzupełniające w formie papierowej.
Maksymalna liczba uczestników jednego szkolenia to 20 osób. Zapewnia to każdemu uczestnikowi możliwość kontaktu z prowadzącym, a sam prowadzący ma możliwość dostosowania przebiegu szkolenia do potrzeb danej grupy.
Szkolenie trwa 5 godzin zegarowych. Długość i liczba przerw jest uzgadniana przez wykładowcę z uczestnikami.
Szkolenie odbywa się w nowoczesnym i wygodnym ośrodku konferencyjno-szkoleniowym: AFK Centrum Obsługi Biznesu.Centrum Handlowe FERIO GAJ – I piętro (winda do dyspozycji)ul. Świeradowska 51/57 lok. 102a50-559 Wrocław
Na parterze Centrum Handlowego FERIO GAJ znajduje się m.in. supermarket Piotr i Paweł, pizzeria oraz kawiarnia. Przed budynkiem znajduje się bezpłatny parking. Dojechać można również środkami komunikacji miejskiej: autobusami linii 136, 146 i K oraz tramwajem linii 32 plus.
Szkolenia z tego cyklu odbędą się we Wrocławiu w godzinach 10.00–16.00 w następujących terminach:
Cena szkolenia obejmuje:
Cena szkolenia nie obejmuje kosztów posiłków, dojazdu ani noclegów.
Dokonanie opłaty jest równoznaczne z zarezerwowaniem miejsca na szkoleniu. Po dokonaniu rezerwacji otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem. Fakturę oraz zaświadczenie otrzymasz na szkoleniu.