Bardzo solidne stabilne szklarnie stalowe ocynkowane, 4 x 3 x 2,15 (25,8m3, 12m2) z wypełnieniem poliwęglanowym (przczytaj poniżej dlaczego warto zastosowac poliwęglan).
Z każdej strony szklarnia posiada furtkę i okienko (łącznie 2).
Przeczytaj komentarze na "stronie o mnie" użytkowników, którzy już kupili szklarnie.
Mogą je Państwo obejrzeć w całej Polsce (zadzwoń 606[zasłonięte]026 lub prześlij mail - [zasłonięte]@wp.pl)
Nasze szklarnie są bardziej stabilne od aluminiowych dzięki swojej konstrukcji, sprawdzane były m.in na Syberii, w naszych warunkach klimatycznych sprawdzają się bez zarzutu.Co więcej, nie padną one łupem złodzieja jak ich aluminiowe odpowiedniki.
W zestawie 3 płyty poliwęglanowe (przeczytaj poniżej dlaczego warto zastosować poliwęglan) o grubości 4mm - 2,1 x 6 m
Przy właściwym montażu (zgodnie z instrukcją w języku polskim) oraz odpowiednią konserwacją gwarancja producenta 10 lat.
Możliwość dokupienia elementów zwiększających rozmiar szklarni do 18m2, 24m2, 30m2,...(i dalej co 6m2)
Termin dostawy: 2 -3 dni robocze!
Kontakt: 606[zasłonięte]026
Dlaczego płyty poliwęglanowe, a nie folia, czy szkło?
Światło przenikające przez szkło lub przez jednowarstwowe arkusze innych materiałów nie rozprasza się. Promienie słoneczne padające na arkusz praktycznie nie zmieniają swojego kierunku względem płaszczyzny arkusza. Odchylenie promieni i zmiana ich kierunku są nieznaczne. W rezultacie promienie słoneczne trafiają tylko na powierzchniowe części roślin, podczas gdy dolne części pozostają w cieniu. Całkowite oświetlenie roślin jest bardzo ważne, ponieważ jego brak prowadzi do choroby roślin i ich więdnięcia. W płytach komorowych (warstwa górna, warstwa dolna i krawędzie między nimi) rozproszenie światła jest znacznie większe. Promienie słoneczne „osiadają” na arkuszu górnym i dolnym i na krawędziach, następnie „wychodzą” z płyty w różnych kierunkach. Promienie przenikające przez płytę pod różnymi kątami trafiają na ściany i inne powierzchnie, odbijają się od nich i docierają do wszystkich części roślin. „Twarde” promienie ultrafioletowe (zakres poniżej 390 nm), które są najbardziej niszczące dla roślin w praktyce nie przenikają przez płytę. Przenikanie promieni sprzyjających roślinom jest optymalne, Przenikanie promieni obejmujących skrajną część strefy podczerwieni („gorące promienie” ponad 5000 nm), jest minimalne wskutek czego ciepło wypromieniowane przez obiekty wewnętrzne takie jak grunt, urządzenia i same rośliny pozostaje wewnątrz szklarni („efekt szklarniowy”). Izolacja cieplna płyt komorowych jest prawie trzykrotnie lepsza, niż szkła. Na przykład przewodność cieplna płyty poliwęglanu grubości 8 mm jest porównywalna z przewodnością okna z podwójną szybą, a płyty 16 mm – z potrójną. Płyty poliwęglanowe nadają się do zastosowania w zakresie temperatur od –40 do +100 stopni. Ten zakres temperatur płyty poliwęglanowe mogą wytrzymywać w ciągu długiego czasu. Przy krótkim czasie oddziaływania poliwęglan może wytrzymywać i niższe temperatury. Poliwęglan wyróżnia się wysoką odpornością na uderzenia i dlatego nie są dla niego zagrożeniem ani grad, ani rzucony kamienień. Wystarczająco duży promień zgięcia arkuszy poliwęglanu w stanie zimnym, na przykład arkusz o grubości 4 mm ma promień gięcia poniżej 900 mm, umożliwia wykorzystanie płyt do wykonania łukokształtnych szklarni. Arkusze poliwęglanowe można łatwo obrabiać zwykłymi narzędziami do drewna i metalu. Lekki ciężar umożliwia pokrywanie dużych powierzchni bez konieczności użycia podnośników.