|
Opis Wydawcy oferowanej książki:
Paul Beynon - Davies
Systemy baz danych
WNT
312 stron, format: B5
Systemy baz danych zajmują znaczące miejsce we współczesnych metodach konstrukcji systemów informacyjnych.
Oto książka poświęcona tej tematyce. Można ją zaliczyć do klasycznych pozycji podręcznikowych zarówno ze względu na układ, jak i treść. Wykład jest prowadzony z ukierunkowaniem na modelowanie rzeczywistych organizacji. Właśnie ten aspekt stanowi o atrakcyjności książki i odróżnia ją od innych - bardziej teoretycznych.
Autor wyjaśnia podstawowe pojęcia dotyczące systemów baz danych, ale przedstawia też najnowsze produkty software'owe tej kategorii. Czytelnik dowie się, jak tworzyć modele danych dla systemów informacyjnych, w tym modele obiektowe; jak tworzyć bazy danych; jak posługiwać się podstawowym językiem baz danych - SQL; jak administrować bazami danych.
Książka nie jest przegadana; jest napisana bardzo przystępnym językiem, a jej wielka zaletą są trafnie dobrane przykłady i zestawy ćwiczeń z odpowiedziami. Po przeczytaniu jej Czytelnik z przyjemnością stwierdzi, że wiele problemów z zakresu baz danych jest znacznie prostszych i łatwiejszych, niż się Jemu dotychczas wydawało.
|