Oferuje Panstwu fabrycznie nowe zabezpieczenie termiczne (zawór dopuszczający wodę) do kominków z płaszczem wodnym.
Zabezpieczenie termiczne wypływu 3065 służy do temperaturowego zabezpieczenia kotłów na paliwo stałe w instalacjach grzewczych wyposażonych w zawory termostatyczne zgodnie z Normą Polską PN-EN303-5.
Na rysunku obok pokazano montaż zaworu na wejściu zimnej wody do chłodnicy w kotle na paliwo stałe. Montaż zabezpieczenia termicznego na wejściu do wężownicy chroni go przed zakamienieniem, zapewniając długą żywotność. Zimna woda przepływająca przez chłodnicę pośrednio chłodzi przegrzany kocioł. Dzięki temu maksymalna temperatura wody, w tego typu instalacjach wynosząca 100°C, nie zostaje przekroczona.
Dnia 8 lipca 2009 r weszło w życie rozporządzenie zezwalające na montaż kotłów na paliwo stałe do mocy 300kW, do zasilania instalacji grzewczych wodnych systemu zamkniętego. Warunkiem jest wyposażenie kotła w urządzenie do odprowadzania nadmiaru ciepła.
Zabezpieczenie termiczne wypływu służy do temperaturowego zabezpieczenia kotłów na paliwo stałe w instalacjach grzewczych wyposażonych w zawory termostatyczne zgodnie z Normą Polską PN-EN303-5. Na rys. 1 i 2 pokazano montaż zaworu w instalacji zamkniętej. Na rys.1 w wyniku przegrzania zawór 3065 zamontowany na wyjściu kotła otwiera się, jednocześnie woda chłodzą- ca jest uzupełniana przez regulowany zawór napełniania instalacji 2128. Rys. 2 to montaż zaworu na wejściu zimnej wody do wężownicy będącej wymiennikiem chłodzącym w kotle na paliwo stałe. Zimna woda przepływająca przez chłodnicę pośrednio chłodzi przegrzany kocioł. Na rys. 3 pokazono montaż zaworu 3065 jako zabezpieczenie instalacji otwartej. Przegrzanie kotła powoduje otwarcie zaworu 3065zamontowanego na powrocie do kotła stałopalnego, napływająca woda chłodzi kocioł i wypływa z instalacji przez naczynie wzbiorcze. Za wymiennikiem znajduje się zamknięta instalacja grzewcza. Reduktor ciśnienia np. 312 na wejściu zaworu 3065 umożliwia regulację i utrzymanie stałych, stabilnych warunków przepływu zimnej wody chłodzącej. Montażu zabezpieczenia termicznego na dolocie zimnej wody (rys. 2 i 3) zwiększa jego żywotność, ponieważ zawór chroniony jest przed zanieczyszczeniem poprzez zawapnienie w wyniku wycieków gorącej wody. Dzięki opisanym powyżej przykładom montażu zaworu 3065, maksymalna temperatura wody w tego typu instalacjach wynosząca 100oC nie zostaje przekroczona.
Wykonanie:
Termiczne zabezpieczenie wypływu wykonane jest jako odciążony ciśnieniowo zawór z siedziskiem. Sterowanie otwarciem zaworu jest wykonywane przez podwójny czujnik temperatury. Armatura odpowietrza się samoistnie. Elementy zaworu, siedzisko i uszczelnienie, mogą być demontowane i oczyszczone bez zmiany nastawy temperatury otwarcia. Kompaktowa głowica temperaturowego czujnika może być dla wygody demontowana na czas montażu korpusu zaworu. Rurka kapilarna od czujnika do elementu wykonawczego jest chroniona specjalnym metalowym wężem elastycznym.
Korpus, tulejka zanurzeniowa czujnika, części wewnętrzne, pokrywa i śrubunek wykonane są z mosiądzu, a dodatkowo korpus i tulejka są niklowane. Tłok zaworu i element wykonawczy z tworzywa o wysokiej odporności na temperaturę; sprężyna z nierdzewnej stali; uszczelnienia z niestarzejącego się i odpornego na wysoką temperaturę gumopodobnego tworzywa sztucznego. Czujnik i rurka kapilarna z miedzi.
W zestawie nie ma osłony czujnika temp. kominka
Sprzedajemy tylko nowe, oryginalnie zapakowane produkty z gwarancją producenta.
Chętnie odpowiemy na Państwa pytania:508-[zasłonięte]-074 lub 513-[zasłonięte]-380
lub mailowo : [zasłonięte]@go2.pl
REKLAMACJA / USZKODZENIE PACZKI
Jeżeli uszkodzenie zawartości paczki lub niezgodność z zamówieniem nie zostanie stwierdzona w momencie odbioru paczki od kuriera, nie zostanie spisany protokół szkody lub data i godzina sporządzenia tego protokołu nie będzie zgodna z datą i godziną doręczenia paczki wpisaną na liście przewozowym wszelkie reklamacje nie zostaną uznane. W takim wypadku przyjmowana jest zasada, że zawartość została doręczona do adresata w stanie nienaruszonym i zgodnie z zamówieniem a uszkodzenie nastąpiło już po jej odbiorze. W tej sytuacji klient ma prawo ubiegać się od firmy kurierskiej o odszkodowanie na własną rękę.
Jeżeli paczka zostanie odebrana nie przez właściwego adresata tylko przez inną osobę w jego imieniu (np. sąsiad, brat, ciocia itp.) osoba ta bierze na siebie całkowitą odpowiedzialność za prawidłowe postępowanie w momencie odbioru - zgodne z wyżej opisanym. Jeżeli nie zachowa tej procedury i właściwy adresat po otworzeniu paczki stwierdzi uszkodzenie zawartości ewentualne roszczenia i pretensje może mieć tylko do osoby obierającej paczkę.