Muzyka brzmieniowa, która w założeniu ma na celu oddziaływać bezpośrednio na świadomość poprzez zmysł słuchowy. To działanie opiera się na „dudnieniach różnicowych”. Brzmienia zawarte na tej płycie charakteryzują się w codziennej pracy poprzez zwiększenie odczuwania zmysłowego (polepszenie pamięci, wyciszenie, szersza świadomość i wiele innych).
Wrażenie słyszenia dźwiękowych dudnień różnicowych ma miejsce, gdy słuchamy dwóch czystych dźwięków o prawie równych częstotliwościach, przy czym każdy z tych dźwięków słyszany jest przez jedno ucho dzięki zastosowaniu słuchawek lub głośników stereofonicznych. Mózg łączy te dwa sygnały i w wyniku powstaje wrażenie słyszenia trzeciego sygnału zwanego dudnieniami różnicowymi. Dudnienia różnicowe powstają w miejscu przeciwsobnej integracji sygnałów nerwowych pochodzących od zmysłu słuchu. Następnie to wrażenie dźwiękowe na drodze neurologicznej przesyłane jest do układu siatkowatego i kory mózgowej. Natomiast reakcje kory mózgowej mogą być obiektywnie rejestrowane za pomocą EEG jako częstotliwościowa reakcja mózgu. Reakcja ta dostarcza dowodu na neurologiczną skuteczność dudnień różnicowych.
Aby zrozumieć, w jaki sposób SYNCHRO zmienia świadomość, konieczne jest odejście od dawnych koncepcji próbujących wyjaśniać dudnienia różnicowe. Dwie dekady temu założono, że długotrwałe poddawanie się stymulacji dudnieniami różnicowymi powoduje zmianę fal mózgowych (mierzonych przy pomocy EEG) poprzez teoretyczny proces nieliniowego, stochastycznego rezonansu fal mózgowych z bodźcem dźwiękowym. Proces ten nazwano częstotliwościową reakcją mózgu. Od czasu zmierzenia częstotliwościowej reakcji w korze mózgowej, logicznym wydawało się założenie, że mechanizm powstawania tej reakcji musi mieć podobne podstawy do Newtonowskiej teorii wchodzenia w rezonans. Niestety nie ma tutaj efektów, które popierałyby twierdzenie, że zjawisko częstotliwościowej reakcji mózgu odpowiedzialne jest za zmiany świadomości. Aktualnie wiemy, że moc sygnałów częstotliwościowej reakcji mózgu mierzona za pomocą EEG jest ekstremalnie mała. W związku z tym trudno jest określić czy przypadkiem indukcja elektromagnetyczna nie jest główną przyczyną zmian w falowej aktywności mózgu. Jednak z drugiej strony obecność częstotliwościowej reakcji mózgu na dudnienia różnicowe procesu SYNCHRO wykazywana z wykorzystaniem protokołów tzw. wywoływanych potencjałów zastosowanych przy pomiarach EEG w pewnym stopniu wskazuje neurologiczny wpływ takiej stymulacji.
SYNCHRO oddziałując na świadomość dostarcza informacje do systemu siatkowatego w mózgu (system ten nazywany jest również rozlanym układem aktywującym), który jest dużym podobnym do sieci obszarem w mózgu. Kieruje on przytomnością, skupieniem uwagi i świadomością. Sposób, w jaki reagujemy na informacje (bodźce wewnętrzne, uczucia, postawy, wierzenia oraz bodźce zewnętrzne) jest kierowany przez twór siatkowaty pnia mózgu, który stymuluje wzgórze i korę mózgową oraz kieruje skupieniem uwagi, sprawnością kojarzenia i poziomem aktywności, a także jest odpowiedzialny za budzenie się ze snu. Synchro ALFA (7hz-14hz) – 29’29’’ (POSŁUCHAJ FRAGMENTU) Synchro THETA (4hz-7hz) – 29’39’’ (POSŁUCHAJ FRAGMENTU)
Muzyka na tej płycie ma charakter brzmieniowy i jest zespołową kompozycją twórców Victor 11. Różnica częstotliwości dla poszczególnych nagrań została dokładnie utworzona na zasadzie różnicy pomiędzy poszczególnymi kanałami.
zakupionych przedmiotów na moich aukcjach.
Zobacz nasze pozostałe aukcje:
|
|