Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

SUUNTO Spyder - Idealny

31-01-2012, 12:54
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 800 zł     
Użytkownik Luccass
numer aukcji: 2063781181
Miejscowość Skierniewice
Wyświetleń: 300   
Koniec: 31-01-2012 19:28:49

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Do sprzedania prywatnie użytkowany komputer

Suunto Spyder

Kupiony w Polsce u przedstawiciela SUUNTO

Serwisowany w Technice Podwodnej – ASO SUUNTO

Stan : Idealny

Załączam instrukcję obsługi – oryginał od czasu zakupu

Komputer mało użytkowany: ostatnia fotografia pokazuje historię. (36h pod wodą)

Kontakt: 782[zasłonięte]377

Poniżej zamieszczam opis komputera dla zainteresowanych, choć przedstawiać go nie trzeba środowisku nurkowemu ;-)

SUUNTO Spyder finlandzkiej firmy Suunto jest z jednej strony profesjonalnym komputerem nurkowym, a z drugiej zwykłym, aczkolwiek bardzo solidnym, zegarkiem.

Charakterystyka podstawowych funkcji tego urządzenia:

Zegarek - jest to podstawowa funkcja na powierzchni (czas, data, alarm), ale jest również możliwość odczytu bieżącego czasu gdy się jest pod wodą. Dostępny jest również stoper oraz budzik.

Komputer nurkowy - wyświetlane są takie parametry jak głębokość oraz maksymalna osiągnięta głębokość, całkowity czas nurkowania, czas bezdekompresyjnego przebywanie na danej głębokości, bieżący czas, temperatura otoczenia. Kontroli szybkości wynurzania dokonujemy na podstawie linijki rysującej się z lewej strony wyświetlacza, natomiast całkowite nasycenie tkanek na podstawie linijki z prawej strony. Algorytm dekompresji oparty jest na zmodyfikowanej procedurze Haldane'a z wykorzystaniem dziewięciu typów tkanek z czasami połowicznymi od 2.5 do 480 min. W przypadku wejścia w tryb nurkowania z obowiązkowymi przystankami dekompresyjnymi, na wyświetlaczu pojawia się dodatkowa informacja o głębokości najbliższego przystanku oraz czasie całkowitego wynurzania. Następnie Spyder asystuje nurkowi prowadząc go między kolejnymi przystankami, na bieżąco monitorując wszystkie parametry nurkowania aż do osiągnięcia powierzchni.


Cechy, które stawiają Spyder'a w czołówce komputerów nurkowych:

Bardzo solidna budowa - masywna koperta i bardzo odporne szkło.

Doskonale przemyślane rozłożenie funkcji przycisków i tzw. przewijanego menu, które posiada cztery podstawowe tryby pracy: time (czas), dive (tryb nurkowania lub planowania nurkowania), settings (ustawienia), memory (pamięć nurkowań, historia, transmisja danych do zewnętrznego komputera PC). Każda z wymienionych głównych funkcji menu posiada swoje funkcje szczegółowe. Takie hierarchiczne rozwiązanie pozwala na łatwe zapamiętanie i późniejsze bezbłędne orientowanie się w trybie pracy Spydera. Dla przykładu, dwa dolne przyciski posiadające oznaczenia "+" i "-" w trybie ustawiania pozwalają zwiększać lub też zmniejszać wielkość właśnie ustawianą - cecha bardzo użyteczna, a niespotykana w innych produktach; w trybie nurkowania, z kolei, można je skonfigurować w taki sposób, że "-" powoduje odczyt bieżącej temperatury wody albo maksymalnej głębokości, a "+" bieżący czas lub też całkowity czas przebywania pod wodą podczas tego nurkowania.

Czytelny wyświetlacz oraz dobrze rozmieszczone informacje podczas nurkowania, łącznie z linijką wskazującą całkowite dotychczasowe nasycenie tkanek osoby nurkującej.

Na szczególną uwagę zasługuje możliwość nastawienia parametrów algorytmu dekompresji do stanu osoby nurkującej. Możliwe są tutaj trzy tryby pracy. Ciekawe jest również wprowadzenie pojęcia tzw. strefy przystanku dekompresyjnego (ang. ceiling zone) czyli przedziału głębokości (1.8m) na której należy się zatrzymać na wyznaczony czas celem odbycia niezbędnej dekompresji. Jest to bardzo użyteczna właściwość wspomnianego już algorytmu dekompresji, którą docenią wszyscy ci, którym przyszło "przesiadywać" na przystanku dekompresyjnym i jednocześnie zachować wymaganą głębokość, na której tę dekompresję należy przeprowadzić.

Możliwość ustawienia sygnalizacji dźwiękowej przekroczenia zadanej głębokości.

Duża pamięć, do której co dwadzieścia sekund podczas każdego nurkowania zapisywania jest bieżąca głębokość umożliwiająca późniejsze przeanalizowanie tzw. profilu nurkowania. Tutaj uwaga - dzięki znakomicie zaprojektowanemu log'owi (czyli bazie danych) można odczytać z komputera parametry każdego nurkowania, łącznie ze wspomnianym już profilem, ale dostępne są również takie informacje jak data, czas, temperatura wody oraz średnia głębokość.

Istnieje możliwość przesłania zgromadzonych danych o przeprowadzonych nurkowaniach do komputera. Za dodatkową opłatą można zostać użytkownikiem tzw. interface'u do komputera oraz programu pod Windows, który jest całkiem użyteczny i prosty zarówno w instalacji jak i w obsłudze.