Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Suszony Kwiat Nasturcji w całości - 5 g

29-01-2015, 23:02
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 5 zł     
Użytkownik ogrodnik320
numer aukcji: 5010744197
Miejscowość Łęczna
Wyświetleń: 9   
Koniec: 29-01-2015 22:17:57
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

PRODUKT BEZPOŚREDNI OD PRODUCENTA _ gwarancja jakości _ podejmę współpracę w zakresie produkcji nasturcji w każdej fazie rozwoju w 2015 roku- zapraszam

TRADYCJA
Propozycja dla tradycjonalistów:

Produktem aukcji jest : 

5 g wysuszonego kwiatu nasturcji z 2014 r. w temperaturze pokojowej wprost z działki    zapewniające zachowanie właściwości i koloru kwiatów.

 

 KWIAT SUSZONY  NASTURCJI LECZNICZEJ  JADALNEJ BEZ ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN Tropaeolum majus L

 ZAPRASZAM

Nasturcja nie tylko potrafi zdobić nasze grządki w ogrodzie ale także może służyć nam jako przyprawa, czy wprost dekoracja na talerzu, którą bez obaw możemy zjeść.

 

 

Produkt z Polski z działki bez oprysków chemicznych - polecam bo sami korzystamy i się dzielimy.

Roślina przyszłości – Nasturcja większa (Tropaeolum majus L.).

Nasturcja trafiła do Europy w XVI wieku dzięki konkwistadorom, którzy przywieźli ją z Peru. Liście nasturcji przypominają okrągłą tarczę, nad którymi unoszą się tryumfalnie, niczym hełmy wojowników, pomarańczowe lub żółte kwiaty. Znamy ją przede wszystkim jako roślinę ozdobną, ale jest także wykorzystywana w kuchni i medycynie. Najbardziej doceniana jest we Francji, gdzie uważa się ją za roślinę odmładzającą i sprzyjającą długowieczności.

Działanie. to informacja z netu i nie odpowiadam za jej treść

Nasturcja działa silnie odkażająco i to nie tylko na układ pokarmowy czy oddechowy, ale również na układ moczowy, wykrztuśnie, silnie żółciopędnie, moczopędnie, napotnie, rozkurczowo, przeciwzapalnie, przeciwgnilnie, odwaniające, wiatropędnie, ogólnie wzmacniająco i odtruwająco; pobudza wydzielanie śliny, soku trzustkowego, żołądkowego i jelitowego; przyśpiesza trawienie i wchłanianie mleczka pokarmowego; reguluje wypróżnienia i przemianę materii; reguluje krwawienia miesiączkowe. Ułatwia oddychanie i działa uspokajająco; zauważyłem też, że likwiduje kłucie w sercu oraz kołatanie serca (wyciągi alkoholowe i mocny wywar). Likwiduje zastoje żółci zapobiegając w ten sposób powstawaniu kamicy żółciowej. 

Zastosowana zewnętrznie, zwłaszcza w nalewce, działa przeciwłojotokowo, osuszająco, przeciwzapalnie, przeciwwągrowo, antyseptycznie, przeciw ropnie; poprawia krążenie skórne. 

Wskazania:

* zaburzenia trawienne (odbijanie, burczenie i przelewanie w kiszkach, wzdęcia, kurcze),

* zaparcia, stany zapalne i zakażeniowe układu pokarmowego, oddechowego i moczowego,

* kamica moczowa i żółciowa, żółtaczka, niedostateczne wydzielanie soków żołądkowych, trzustkowych, jelitowych i żółci,

* zastoje żółci, choroby zakaźne, przeziębienie, choroby alergiczne połączone z nieżytem układu oddechowego i pokarmowego,

* kaszel różnego pochodzenia,

* nieżyt jelit i żołądka, bóle żołądka, trzustki, wątroby, śledziony i pęcherzyka żółciowego,

* osłabienie, choroby skórne,

* zaburzenia miesiączkowania, hormonalne i metaboliczne,

*  upławy, wyczerpanie nerwowe,

*gorączka,

* zatrucia. 

Zewnętrznie (płukanki, przemywanie, okłady): rany, owrzodzenia, liszaje, wypryski, ropnie, pryszcze różnego pochodzenia, trądziki, opryszczki, stany zapalne narządów płciowych, jamy ustnej i gardła, zapalenie i stany ropne spojówek oraz gałki ocznej.

Przepisy pochodzą z Internetu

(źródło na dole zapraszam).  

Napar: 2 łyżki ziela, owoców lub 3 łyżki kwiatów zalać 2 szklankami  wrzącej wody lub gorącego mleka; odstawić na 20 minut; przecedzić; napar mleczny osłodzić miodem.

Pić 3-4 razy dz. po 100 ml lub lepiej 6 razy dziennie po 50 ml (zasada: mało i często);

 

Nalewka nasturcjowa - Tinctura Nasturtii: pół szkl. ziela lub kwiatów zalać 400 ml wódki; wytrawiać 14 dni; przefiltrować. Zażywać 4-6 razy dz. po 30 kropli (w bólach - 3 razy dz. po 5 ml); dzieci ważące 15-20 kg - 6-8 kr. 25-30 kg - 10-12 kr., 35-40 kg - 15-17 kr., 45-50 kg - 19-21 kr, 4-6 razy dz. 

Intrakt nasturcjowy - Intractum Nasturtii: pół szkl. świeżego, zmielonego ziela zalać 400 ml gorącego alkoholu 40-60%; wytrawiać 14 dni; przefiltrować. Zażywać jak nalewkę. 

 Ze świeżych zmielonych kwiatów proponuję sporządzić alkoholaturę "Zimną": pół szkl. kwiatów (15 do 20 szt.) zalać 150 ml wódki; wytrawiać 14 dni; przefiltrować. Zażywać jak nalewkę. 

Ocet nasturcjowy - Acetum Nasturtii: pół szkl. świeżego lub suchego ziela, albo owoców zalać 200 ml octu; wytrawiać 14 dni; przefiltrować. Stosować jako przyprawę do tłustych potraw (mięs, galaret, zup, sosów, ryb, marynat, sałatek); do przemywania skóry ze stanami zapalnymi, z łojotokiem, trądzikiem oraz w celu jej zakwaszenia; do płukania włosów (1 łyżka octu na 2 szkl. wody) przetłuszczających się, uszkodzonych zabiegami fryzjerskimi i szamponami, pozbawionych puszystości i połysku, przy łupieżu oraz w celu zakwaszenia; do płukania jamy ustnej i gardła przy stanach zapalnych i ropnych (1 łyżka płynu na 1 szkl. wody); do kąpieli zmęczonych, obolałych i opuchniętych nóg (50 ml na 2 l wody) oraz kąpieli ogólnych przy obrzękach, osłabieniu, wysiękach okołostawowych i chorobach skórnych oraz kobiecych (200 ml na pół wanny wody); do okładów na wcześniej wymienione schorzenia skórne (1 łyżka octu na 2 łyżki wody). Ocet nasturcjowy można mieszać z octem arnikowym i nagietkowym w równych częściach i stosować do okładów. 

Nalewkę nasturcjową stosować do wcierań w umyte włosy na 12 godz. po czym wypłukać je w naparze tatarakowym lub pokrzywowym. Takie zabiegi działają odżywczo, wzmacniająco i regenerująco na włosy oraz skórę głowy owłosionej. 

 

Źródło -  www.panacea.pl

 

 

KLORANE NASTURCJA
Doskonałe właściwości przeciwłupieżowe.
Pochodząca z Ameryki Łacińskiej nasturcja jest wieloletnią rośliną płożącą o działaniu zdrowotnym, która łagodnie przywraca równo­wagę skóry głowy ze skłonnością do łupieżu. Wielowiekowa tradycja lecznicza - stosowana od zamierzchłych czasów w leczeniu różnego rodzaju schorzeń derma­tologicznych nasturcja wykazuje bardzo skuteczne działanie przeciwłupieżowe. Obficie kwitnąca roślina posiada wszystkie cechy wymagane dla zapewnienia maksymalnej zawartości substancji czynnych. Staranny zbiór nasturcji - po okresie kwitnienia, nasturcja jest ręcznie wyciągana z ziemi wraz z systemem korzeniowym, a następnie ostrożnie oczyszczana z pozostałości gleby. Etap suszenia trwa od 3 do 4 dni w temperaturze nieprzekraczającej 60C, aby nie naruszyć substancji czynnych zawartych w roślinie. Delikatny proces ekstrakcji - przygotowany w Gaillac w regionie Tarn wyciąg z nasturcji jest sporządzany metodą warzenia wierzchołków kwiatowych bezpośrednio po zbiorze. Wodny wyciąg zawiera substancje czynne o właściwościach zdrowotnych takie jak glikotropeolina. Hipoalergiczny produkt pielęgnacyjny - skuteczność szamponu Klorane z wyciągiem z nasturcji jest zwiększona poprzez zastosowanie w jego składzie specjalnego kompleksu opracowanego przez Laboratoria Klorane. Łagodna emulsja myjąca szamponu (amfoteryczna) nie powoduje przetłuszczania się włosów (pH = 3,2-4,2). Kl orane szampon przeciwłupieżowy z wyciągiem z nasturcji. Przeciwłupieżowy szampon Klorane z wyciągiem z nasturcji przeznaczony do zwalczania łupieżu suchego przywraca włosom zdrowy wygląd i połysk.
NASTURCJA Nazwa botaniczna: Tropaeolum majus L, z rodziny Tropaeolaceae. Okres kwitnienia: od czerwca do chłodów. Tradycyjne zastosowanie: jako środek dezynfekcyjny i zabliźniający.