Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Sudety - przewodnik Bezdroża - od SS

19-01-2012, 20:11
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 28.20 zł     
Użytkownik dirk-pitt1
numer aukcji: 1996848636
Miejscowość Szczecin
Wyświetleń: 12   
Koniec: 13-01-2012 09:42:15
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Moje Dane :

Marek Stelmaszyk
ul. Małopolska 56/21
70-514 Szczecin

Kontakt :

e-mail
dirk-[zasłonięte]@o2.pl

telefon
668 [zasłonięte] 406


dotępny 9:00 - 20:00

Koszt Wysyłki :

Poczta Polska

wysyłka:

1 książka - 9,50 zł

2 książki - 10,50 zł

3 książki - 12,00 zł

4 i więcej książek - 15,00 zł
w cenie bezpieczne opakowanie

Sposób Płatności :

wpłata na konto bankowe

mBank
85 1140 [zasłonięte] 2[zasłonięte]0040002 [zasłonięte] 366150

Informacje :

1. Przed dokonaniem zakupu proszę zapoznać się ze strona "O mnie".

2. Jeżeli przesyłka nie dotrze w ciągu 10 dni roboczych, proszę o kontakt.


3. Proszę wszystkich o wystawienie komentarza po zakończeniu transakcji.

4. Na wpłatę czekam 10 dni, później wystawiam negatywa.

 

Uwagi :

Nie odwołuję ofert.


Najczęściej kupowane

WAŻNE

PRZED ZAKUPEM KSIĄŻEK WYDAWNICTWA HELION PROSZĘ ZAPOZNAĆ SIĘ ZE STRONĄ "O MNIE" 

To już ostatnie sztuki - nie czekaj kup dziś

 style=

Sudety

Autor:Natalia Figiel, Paweł Klimek, Krzysztof Rostek  
Wydawca:Wydawnictwo Bezdroża
Data wydania:2009
Liczba stron:272 stron

Cena: 26.90 zł

ISBN:[zasłonięte]978-8361-013-9
Format:12,3 cm x 17,6 cm
Oprawa:miękka foliowana na spirali (z grzbietem)


Zupełnie nowy sposób przedstawienia i zwiedzania gór, w którym opisowi proponowanych wędrówek towarzyszą kolorowe mapki i profile terenu - pierwszy rzut oka na nie wystarczy, by przekonać się, czy mamy do czynienia z propozycją spaceru, czy prawdziwej górskiej wyprawy. W orientacji w terenie pomagają znaki graficzne przy opisie trasy i profilu - szczytów, schronisk, węzłów szlaków turystycznych, a zdobywającym górskie odznaki turystyczne przyda się punktacja GOT. Piękne, barwne fotografie sprawiają, że przewodnik staje się jednocześnie swoistym albumem. Nie zabrakło też planów większych miast rejonu oraz informacji krajoznawczych i praktycznych o terenach, które przemierzamy. Kolorowej, atrakcyjnej szacie graficznej towarzyszy tekst napisany przez profesjonalistów - przewodników górskich, którzy nie raz przedeptali polecane szlaki. Liczy się również wygoda użytkowania książki na spirali - nie trzeba martwić się o połamanie grzbietu czy niemożność całkowitego otwarcia przewodnika.
Pobierz trasy na GPS (20 tras)
Opis tytułu:
Sudety
Sudety położone są w południowo-zachodniej części Polski – zamykają od południa rozległą Nizinę Śląską. Jednak z geograficznego punktu widzenia stanowią północne ograniczenie Masywu Czeskiego i są traktowane jako jego część. Są to góry uformowane ze starych skał, sfałdowanych jeszcze w orogenezie hercyńskiej, a później jedynie pociętych uskokami i podnoszonych (lub obniżanych) w sztywnych blokach. Razem z górami o podobnym charakterze, do których należą Masyw Centralny, Harz, Wogezy, Schwarzwald, Rudawy czy Szumawa stanowią część rozległego terenu wyżynno-górskiego nazywanego Średniogórzem. Geografowie toczą spory co do zasięgu i granic całego Pasma Sudeckiego. W ostatnich latach najczęściej przyjmuje się, że Sudety rozciągają się pomiędzy doliną Łaby (tzw. Pogórze Łużyckie) na zachodzie a Bramą Morawską na wschodzie. Szeroki krąg naukowców i turystów za zachodnią granicę Sudetów przyjmuje obniżenie Bramy Łużyckiej, której dnem przepływa Nysa Łużycka. W tak zarysowanych granicach masyw sudecki ma ponad 250 km długości, w najszerszym miejscu osiąga około 50 km szerokości. Ze względu na ukształtowanie powierzchni, a także budowę geologiczną, która wywarła decydujący wpływ na obecne środowisko tych gór, Sudety zazwyczaj dzieli się na trzy części – Sudety Zachodnie, Sudety Środkowe i Sudety Wschodnie. Sudety Zachodnie ciągną się od Bramy Łużyckiej (240 m n.p.m.) i doliny Nysy Łużyckiej na zachodzie, po Bramę Lubawska (516 m n.p.m.), dolinę górnego Bobru i dolinę Nysy Szalonej na wschodzie. W ich skład wchodzą następujące regiony geograficzne: Góry Izerskie wraz z Pogórzem Izerskim, Karkonosze, Kotlina Jeleniogórska, Góry Kaczawskie wraz z Pogórzem Kaczawskim oraz Rudawy Janowickie. Sudety Środkowe są najbardziej rozczłonkowaną, a zarazem najniższą częścią całych Sudetów. Pasma górskie przeplatają się tu z szerokimi kotlinami i obniżeniami o skomplikowanym układzie topograficznym. Na zachodzie ogranicza je Brama Lubawska, górny Bóbr i Nysa Szalona, natomiast na wschodzie sięgają po dolinę Nysy Kłodzkiej i Przełęcz Międzyleską (534 m n.p.m.). Można tu wyróżnić następujące mniejsze regiony – Kotlinę Kamiennogórska, Góry Kamienne, Góry Wałbrzyskie, Góry Sowie, Wzgórza Włodzickie, Góry Bardzkie, Góry Stołowe, Góry Orlickie, Góry Bystrzyckie, Kotlinę Kłodzką i Rów Górnej Nysy. Na wschód od doliny Nysy Łużyckiej i Gór Bardzkich rozciągają się Sudety Wschodnie – najbardziej zwarta część bloku sudeckiego. W Polsce leży tylko niewielka, zachodnia część tego regionu, w skład którego wchodzi Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Góry Złote i fragmentarycznie Góry Opawskie. Natomiast po czeskiej stronie rozciąga się wysoki masyw Wysokiego i Niskiego Jesionika (Jeseníky).

O autorach
Natalia Figiel – absolwentka Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego, przewodnik górski związany z krakowskim Studenckim Kołem Przewodników Górskich. Intensywnie zajmuje się działalnością w Kole – prowadziła dwa kursy przewodnickie, czynnie uczestniczy w bieżących szkoleniach. Współpracuje z Centralnym Ośrodkiem Turystyki Górskiej PTTK. Większość czasu spędza w górach, przede wszystkim w Karpatach, ale nie tylko – podróżowała po krajach Europy Zachodniej, Bałkanach (które darzy specjalną atencją), Turcji, brała też udział w wyprawach do Mongolii, na Syberię, w Kaukaz i Ural Polarny.

Paweł Klimek – przewodnik beskidzki związany ze Studenckim Kołem Przewodników Górskich w Krakowie, dwukrotnie prowadził kursy przewodnickie, od kilku lat regularnie prowadzi wykłady dla przyszłych przewodników. Góry są jego prawdziwą pasją – każdą wolną chwilę stara się wykorzystać do poznawania i odkrywania ich uroków i tajemnic. Od kilku lat współpracuje z Wydawnictwem Bezdroża, m.in. przy przewodnikach Czechy i Słowacja, do których napisał „górskie” rozdziały. Jest współtwórcą koncepcji serii przewodników górskich Bezdroży – autorem i redaktorem przewodników narciarskich (tomy Bieszczady i Beskid Niski), przewodnika Góry Fogaraskie oraz tomów Beskid Śląski, Beskid Żywiecki, Beskid Mały, Beskid Makowski i Sudety. Drugą jego pasją jest fotografia: Dzięki niej odkryłem, że każde miejsce ma dziesiątki wcieleń – zależnie od pory roku, dnia, pogody. W górach zawsze jest coś, co sprawia, że przystajemy na chwilę zdumieni i zadumani – choćbyśmy już znali je na wylot i bywali dziesiątki razy. Dlatego zawsze warto chodzić po górach.

Krzysztof Rostek – przewodnik sudecki od 2002 r., związany z Studenckim Kołem Przewodników Sudeckich we Wrocławiu (prezes od 2005 r.). Od kilku lat prowadzi kursy przewodników sudeckich (jak na razie ze 100% skutecznością). Większość wolnego czasu spędza w górach (najczęściej bywa w ulubionych Górach Izerskich), wędrując nie tylko po Sudetach polskich i czeskich ale także po Beskidach oraz Alpach, Karpatach rumuńskich, Pirenejach. Pasjonat kolei (szczególnie na terenach górskich) oraz wszystkiego, co z nią związane. Oprócz turystyki górskiej zajmuje się fotografią i żeglarstwem.

 

Jak korzystać z przewodnika
Przygotowania do wycieczki
Wybór tras
Klasyfikacja trudności tras
O autorach
Górska odznaka Turystyczna PTTK
Nawigator

Turystyka w Sudetach
Letnia turystyka piesza
Ubiór i ekwipunek
Turystyka narciarska
Turystyka rowerowa

Sudety
Informacje krajoznawcze
Topografia terenu
Góry Izerskie
Karkonosze
Góry Kaczawskie
Rudawy janowickie
Góry Kamienne
Góry Wałbrzyskie
Góry Sowie
Góry Bardzkie
Góry Kotliny Kłodzkiej
Góry Opawskie
Przyroda
Geologia, geomorfologia i tektonika
Klimat
Flora i fauna
Historia
Informacje praktyczne
Dojazd
Noclegi
Stadniny koni

Góry Izerskie
Trasa 1 . Szklarska Poręba Górna – Zakręt Śmierci – Szklarska Poręba Dolna
Trasa 2 . Szklarska Poręba – Wysoki Kamień – Szklarska Poręba
Trasa 3. Jakuszyce – Hala Izerska – Świeradów Zdrój
Trasa 4 . Jakuszyce – Stóg Izerski – Świeradów Zdrój

Karkonosze
Trasa 5. Szklarska Poręba – Wodospad Szklarki – Szklarska Poręba
Trasa 6. Jagniątków – Czarny Kocioł Jagniątkowski – Jagniątków
Trasa 7. Szklarska Poręba – Szrenica – Szklarska Poręba
Trasa 8. Karpacz Wang – Pielgrzymy – Karpacz Biały Jar
Trasa 9. Karpacz Bachus – Śnieżka – Karpacz

Rudawy Janowickie
Trasa 10. Kowary – Skalnik – Karpniki

Góry Sowie
Trasa 11. Walim – Osówka – Rzeczka
Trasa 12. Walim – Kalenica – Srebrna Góra

Góry Stołowe
Trasa 13. Karlów – Błędne Skały – Kudowa Zdrój
Trasa 14. Karlów – Szczeliniec Wielki – Pasterka
Trasa 15. Przełęcz Lisia – Białe Skały – Duszniki

Góry Bystrzyckie
Trasa 16. Duszniki-Zdrój – Schronisko „Pod Muflonem” – Duszniki-Zdrój
Trasa 17. Lasówka – Torfowisko pod Zieleńcem – Zieleniec

Masyw Śnieżnika oraz Góry Bialskie
Trasa 18. Międzygórze – Śnieżnik – Kletno
Trasa 19. Jodłów – Jasień – Międzylesie
Trasa 20. Bolesławów – Postawna – Nowy Gierałtów

Trasa konna. Stójków – Stronie Śląskie – Międzygórze
Trasa rowerowa. Radków – Duszniki-Zdrój – Wambierzyce
Trasa samochodowa 1. Kłodzko – Bystrzyca Kłodzka – Kudowa-Zdrój – Kłodzko
Trasa samochodowa 2. Wałbrzych – Jelenia Góra – Karpacz – Wałbrzych

Najważniejsze miejscowości

Atlas Sudetów 1:75 000

Indeks wybranych nazw geograficznych

 

  • Książka jest wysyłana listem priorytetowym.

    Zapraszam na moje pozostałe aukcje

  •  

    10 dniowa gwarancja 100% satysfakcji:
    po prostu zwracam pieniądze "bez gadania"

    Bazując na opiniach Klientów, zdecydowałem się wprowadzić unikalną gwarancję, która ma zapewnić Twoje maksymalne zadowolenie z mojej oferty.

    Gwarancja spełnia swoją rolę w 100%.

    Jak to działa?


    Możesz wypróbować tę książkę przez 10 dni. Jeśli z jakiegokolwiek powodu, nie będziesz z niej w pełni zadowolony (mimo, że testowałeś go przez 10 dni) możesz zażądać natychmiastowego zwrotu pieniędzy bez podania przyczyny. Wystarczy, że wyślesz do mnie niezniszczoną książkę a ja zwrócę Ci Twoje pieniądze.

    Zobacz moje inne aukcje w wybranej kategorii

    Języki obce Diety Firma Inwestowanie
    Giełda Coś dla kobiet Zdrowie Negocjacje
    Bukmacherka Dziecko Różne Nauka