Styropian Styropmin Podłoga Standard 040 Mazowsze - STYROPIAN FASADOWY z 20 FABRYK!!!
Płyty styropianowe - Styropian Styropmin Podłoga Standard 040 Mazowsze styropian standard do ocieplania podłogi i dachu budynku.
Renomowanej marki styropian do ocieplania podłóg budynków, domów i garaży. Współczynnik przenikalności cieplnej na poziomie (lambda) 0,040 gwarantuje wysokiej jakości ocieplenie budynku za atrakcyjną cenę.
Cena brutto PLN za m3 (metr sześcienny) MINIMALNE ZAMÓWIENIE 105m3, grubość styropianu jest cięta wg potrzeb klienta i nie wpływa na cenę. W jednej paczce mieści się około 0,3 m3.
Zamówienie minimum i Dostawa gratis od około 25 m3 w cenie do ustalenia w odległości 250 km (przy 100m3) od Fabryki w Mińsku Mazowieckim.
Sprzedawca:
022 [zasłonięte] 08 / 600 [zasłonięte] 201
email: [zasłonięte]@styropian-ocieplenia.pl
Możliwa dostawa:
Dlaczego warto nam zaufać:
- Jesteśmy kilkunastoosobową firmą istniejąca na rynku od wielu lat,
- Działamy w Polsce przez 3 oddziały: Lublin Warszawa Kraków
- Mamy tysiące zadowolonych klientów
- Współpracujemy z wieloma producentami i hurtowniami
- Pracujemy na własnym kapitale bez pożyczek i kredytów bankowych
- Nigdzie nie zalegamy z płatnościami
- Nie figurujemy w KRS ani w innych bazach dłużników
- Działamy uczciwie i zgodnie z prawem bo wiemy że tylko tak można osiągnąć sukces
- Nad bezpieczeństwem transakcji i Twoich danych czuwa zespół programistów
Dokładny opis styropianu:
BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE
Oznaczenie zgodnie z normą PN -EN 13163: 2009:
EPS-EN 13163-T1-L1-W1-S1-P3-BS100-CS(10)60-DS(N)5-DS(70,-)2
Przeznaczenie
Płyty przeznaczone są do izolacji termicznej przegród poziomych
Zastosowanie
Do ocieplania
- podłóg o obciążeniu użytkowym do 1,8 ton/m2
- dachów płaskich z dowolną warstwą hydroizolacji
- dachów płaskich w układzie stropodachów pełnych
Istotne cechy produktu
- deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła w temp. 10oC (λD): 0,040 [W/(m·K)]
- najlepszy wynik współczynnika przewodzenia ciepła, uzyskiwany w laboratorium firmy Styropmin w ramach Zakładowej Kontroli Produkcji ( w średniej temp. 10oC, w warunkach suchych, na próbkach o gr. 50 mm.) (λmin): 0,037 [W/(m·K)]
- obciążenia użytkowe do 18 kN/m2
- wytrzymałość na zginanie > 100 kPa
- reakcja na ogień: Euroklasa E
Wymiary
Płyty styropianowe Dach/Podłoga Standard produkowane są w wymiarach 1000x500 mm. Grubość płyt od 20 do 500 mm. skokowo co 10 mm.
Krawędzie płyt
Płyty styropianowe Dach/Podłoga Standard występują z dwoma rodzajami krawędzi:
- płaskie we wszystkich grubościach
- frezowane na zakład w grubościach od 50 do 200 mm.
Dokumenty dopuszczające do obrotu w UE :
- deklaracja zgodności Nr 24/11/CE
Dokumenty dopuszczające do obrotu w UE :
- deklaracja zgodności nr 25/11/CE
-
- NASZA OFERTA STYROPIANÓW NA ALLEGRO:
Na rynku mamy wiele styropianów w bardzo różnych cenach. Dlatego aby wybrać prosimy stosować się do poniższych porad:
- Porównywać ceny wg m3 (metrów sześciennych) ponieważ trudno jest porównać cenę za paczkę bo w różnych grubościach, z dodaniem frezu lub bez frezowania, różne ilości się zmieszczą w jednej paczce do tego każda fabryka inaczej pakuje paczki.
- Grubość styropianu elewacyjnego na ścianę powinna wynosić co najmniej 12cm a najlepiej 20cm. Zwyczajowo stosuje się grubość płyt 15cm.
- Ile potrzebuję styropianu? Ilość styropianu potrzebna do ocieplenia domu należy liczyć przez pomnożenie powierzchni ścian razy grubość styropianu. Powierzchnię liczymy razem z otworami okiennymi i drzwiami, ewentualnie odejmujemy duże okna zajmujące sporą powierzchnię. Np. jeśli mamy 250 m2 powierzchni do ocieplenia styropianem o grubości 12cm to mamy działanie : 250m2*0,12m = 30 m3. Czyli potrzebujemy 30 metrów sześciennych styropianu do ocieplenia naszego domu.
- Frezowanie (wycinanie wpustu i pióra na krawędziach) pomaga równo układać płyty przez fachowców i wymusza na nich dobrej jakości pracę. Frezowanie kosztuje zazwyczaj między 6-10 zł w zależności od fabryki za m3. Frezowanie pomaga także uszczelniać powierzchnię styropianu i zapobiega utracie ciepła miedzy łączeniami płyt. Dla grubości 15cm i powyżej praktycznie nie liczy się utraty ciepła miedzy płytami (mostki termiczne) dlatego spokojnie nie musimy ponosić tego kosztu dodatkowo.
- Biały w kropki czy grafitowy? Na rynku mamy cała gamę styropianów. Najważniejszy dla nas jest współczynnik lambda (λ) – przenikalności cieplnej - im niższy tym lepiej dla nas!.
- Dla białych styropianów λ-lambda wynosi od 0,044 do 0,040. W tej grupie styropianów najlepiej na ścianę zastosować styropian λ = 0,040. Każdy niższy to dla nas 10-15% utraty ciepła więcej rocznie! Zatem i rachunki za ogrzewanie większe. Pozorna oszczędność na styropianie rzędu 300 złotych na całym ociepleniu przy łącznym koszcie ok. 10-13 tyś zł za ocieplenie domu (30m3) skutkować będzie wyższymi o kilka do kilkunastu procent rachunkami za ogrzewanie, zatem już w kilka miesięcy stracimy naszą oszczędność a potem będziemy tracić.
- Styropian biały λ = 0,038. Tej klasy styropiany są bardzo drogie ich cena jest podobna do styropianów grafitowych λ = 0,034 i λ = 0,033 zatem zupełnie nie opłaca się kupować.
- Styropian biały w kropki. To tylko chwyt marketingowy fabryk, zobaczmy na współczynnik lambda, zazwyczaj dalej wynosi 0,040 zatem nie różni się od białego styropianu a jest dużo od niego droższy. Powstaje on ponieważ gdy fabryka przestawia produkcję ze styropianu grafitowego (szarego) to zanim maszyny się oczyszczą kilka bloków wychodzi z granulkami jeszcze grafitowymi.
- Styropian grafitowy jest w tej chwili najlepszym materiałem do ocieplania domów w stosunku cena/jakości. Jest zazwyczaj droższy o około 20-25% od styropianów białych ale ich klasa przebija je na głowę. Wszystkie powstają z surowca BASF który jako jedyny ma patent na niego, zatem surowiec jest pewnej jakości w każdej fabryce. I tutaj mamy kilka klas jakości lambda od 0,034 do 0,030. Najlepszym stosunkiem ceny do jakości jest styropian klasy lambda 0,033. Oszczędność z jego zastosowania to 20-30% rocznie na rachunkach. Dlatego w ciągu kilku lat zwróci się nam inwestycja w ten materiał a potem będziemy już tylko zarabiać na niższych rachunkach. Pamiętaj! Dowolny styropian grafitowy jest lepszy od najlepszego styropianu białego!
- Oddychanie ściany. Styropian jest od trzymania ciepła nie od oddychania, do tego służy wentylacja i np. rekuperacja (odzyskiwanie ciepła z oddawanego powietrza).
- Sezonowanie styropianu. Każdy styropian jest sezonowany! Nie prawdą jest że styropian który leży w paczkach się „sezonuje”. Sezonowanie odbywa się w fabryce dla całych płyt nie pociętych. Mitem jest że styropiany się kurczą.
- Przechowywanie styropianu. Styropianowi najbardziej szkodzi wiatr :) bo może go po prostu zdmuchnąć. Potem słońce, powoduje żółknięcie płyt, ale nie obniża to jego jakości przewodnictwa.