Płyty styropianowe POLSTYR FASADA EPS O40 standardowy styropian do ocieplania fasady budynku (ściany).
Renomowanej marki styropian do ocieplania budynków, domów i garaży. Współczynnik przenikalności cieplnej na poziomie (lambda) 0,040 gwarantuje standardowej jakości ocieplenie budynku za atrakcyjną cenę.
Ceny brutto PLN za m3 (metr sześcienny), grubość styropianu jest cięta wg potrzeb klienta i nie wpływa na cenę. W jednej paczce mieści się około 0,3 m3. Dostawa gratis od około 25 m3.
Dopłata za ewentualny frez 5zł do m3.
Sprzedawca:
022 [zasłonięte] 08 / 600 [zasłonięte] 201
email: [zasłonięte]@styropian-ocieplenia.pl
Dlaczego warto nam zaufać:
- Jesteśmy kilkunastoosobową firmą istniejąca na rynku od wielu lat,
- Działamy w Polsce przez 3 oddziały: Lublin Warszawa Kraków
- Mamy tysiące zadowolonych klientów
- Współpracujemy z wieloma producentami i hurtowniami
- Pracujemy na własnym kapitale bez pożyczek i kredytów bankowych
- Nigdzie nie zalegamy z płatnościami
- Nie figurujemy w KRS ani w innych bazach dłużników
- Działamy uczciwie i zgodnie z prawem bo wiemy że tylko tak można osiągnąć sukces
- Nad bezpieczeństwem transakcji i Twoich danych czuwa zespół programistów
Dokładny opis styropianu:
Odmiana EPS 042
Wsp. przewodzenia ciepła (W/mK) λD≤ 0,042
Klasa reakcji na ogień: E
Szerokość płyt (mm) = 500
Długość płyt (mm) = 1000
Płyty styropianowe stosuje się do izolacji scian budynków nowych i po renowacji murów w systemach dociepleń budynków.
Przeznaczenie i zakres stosowania:
Izolacja cieplna ścian wielowarstwowych
Izolacja cieplna ścian z okładziną
Izolacja cieplna lekkich stropów od spodu z okładziną
Izolacja cieplna na zasadzie wypełnienia podłóg między legarami
Izolacja cieplna w lekkich stropach szkieletowych z okładziną
Izolacja cieplna wewnętrznych ścianek działowych
Izolacja cieplna ścian szczelinowych z wentylowana i nie wentylowaną szczelina powietrzną
Izolacja cieplna między krokwiami
Izolacja cieplna metodą „lekką-mokrą”
Parametry
Produkt zgodny z normą: PN-EN 13163
Prostokątność: ± 5/1000 [mm]
Płaskość: ± 15/1000 [mm]
Wytrzymałość na zginanie: ≥ 75 kPa
Wytrzymałość na rozciąganie: ≥80 kPa
Klasa reakcji na ogień: E
Współczynnik przewodzenia ciepła λD ≤ 0,042 W/mK
Opór cieplny :
Grubość płyty [mm]:
|
20
|
30
|
40
|
50
|
60
|
70
|
80
|
100
|
120
|
150
|
RD [m2K/W]
|
0,47
|
0,62
|
0,95
|
1,19
|
1,42
|
1,66
|
1,90
|
2,38
|
2,85
|
3,57
|
DOSTĘPNE WYMIARY:
Szerokość: 50cm
Długość: 100cm
Grubość: 1-60 cm
Inne wymiary na zamówienie
WYKOŃCZENIE KRAWĘDZI:-proste, lub frezowane na zakład
KOD OZNACZENIA WYROBU:T1-L1W1-S1P2-BS75-DS.(N)5-DS.(70,-)3-TR80
- NASZA OFERTA STYROPIANÓW NA ALLEGRO:
Na rynku mamy wiele styropianów w bardzo różnych cenach. Dlatego aby wybrać prosimy stosować się do poniższych porad:
- Porównywać ceny wg m3 (metrów sześciennych) ponieważ trudno jest porównać cenę za paczkę bo w różnych grubościach, z dodaniem frezu lub bez frezowania, różne ilości się zmieszczą w jednej paczce do tego każda fabryka inaczej pakuje paczki.
- Grubość styropianu elewacyjnego na ścianę powinna wynosić co najmniej 12cm a najlepiej 20cm. Zwyczajowo stosuje się grubość płyt 15cm.
- Ile potrzebuję styropianu? Ilość styropianu potrzebna do ocieplenia domu należy liczyć przez pomnożenie powierzchni ścian razy grubość styropianu. Powierzchnię liczymy razem z otworami okiennymi i drzwiami, ewentualnie odejmujemy duże okna zajmujące sporą powierzchnię. Np. jeśli mamy 250 m2 powierzchni do ocieplenia styropianem o grubości 12cm to mamy działanie : 250m2*0,12m = 30 m3. Czyli potrzebujemy 30 metrów sześciennych styropianu do ocieplenia naszego domu.
- Frezowanie (wycinanie wpustu i pióra na krawędziach) pomaga równo układać płyty przez fachowców i wymusza na nich dobrej jakości pracę. Frezowanie kosztuje zazwyczaj między 6-10 zł w zależności od fabryki za m3. Frezowanie pomaga także uszczelniać powierzchnię styropianu i zapobiega utracie ciepła miedzy łączeniami płyt. Dla grubości 15cm i powyżej praktycznie nie liczy się utraty ciepła miedzy płytami (mostki termiczne) dlatego spokojnie nie musimy ponosić tego kosztu dodatkowo.
- Biały w kropki czy grafitowy? Na rynku mamy cała gamę styropianów. Najważniejszy dla nas jest współczynnik lambda (?) – przenikalności cieplnej - im niższy tym lepiej dla nas!.
- Dla białych styropianów ?-lambda wynosi od 0,044 do 0,040. W tej grupie styropianów najlepiej na ścianę zastosować styropian ? = 0,040. Każdy niższy to dla nas 10-15% utraty ciepła więcej rocznie! Zatem i rachunki za ogrzewanie większe. Pozorna oszczędność na styropianie rzędu 300 złotych na całym ociepleniu przy łącznym koszcie ok. 10-13 tyś zł za ocieplenie domu (30m3) skutkować będzie wyższymi o kilka do kilkunastu procent rachunkami za ogrzewanie, zatem już w kilka miesięcy stracimy naszą oszczędność a potem będziemy tracić.
- Styropian biały ? = 0,038. Tej klasy styropiany są bardzo drogie ich cena jest podobna do styropianów grafitowych ? = 0,034 i ? = 0,033 zatem zupełnie nie opłaca się kupować.
- Styropian biały w kropki. To tylko chwyt marketingowy fabryk, zobaczmy na współczynnik lambda, zazwyczaj dalej wynosi 0,040 zatem nie różni się od białego styropianu a jest dużo od niego droższy. Powstaje on ponieważ gdy fabryka przestawia produkcję ze styropianu grafitowego (szarego) to zanim maszyny się oczyszczą kilka bloków wychodzi z granulkami jeszcze grafitowymi.
- Styropian grafitowy jest w tej chwili najlepszym materiałem do ocieplania domów w stosunku cena/jakości. Jest zazwyczaj droższy o około 20-25% od styropianów białych ale ich klasa przebija je na głowę. Wszystkie powstają z surowca BASF który jako jedyny ma patent na niego, zatem surowiec jest pewnej jakości w każdej fabryce. I tutaj mamy kilka klas jakości lambda od 0,034 do 0,030. Najlepszym stosunkiem ceny do jakości jest styropian klasy lambda 0,033. Oszczędność z jego zastosowania to 20-30% rocznie na rachunkach. Dlatego w ciągu kilku lat zwróci się nam inwestycja w ten materiał a potem będziemy już tylko zarabiać na niższych rachunkach. Pamiętaj! Dowolny styropian grafitowy jest lepszy od najlepszego styropianu białego!
- Oddychanie ściany. Styropian jest od trzymania ciepła nie od oddychania, do tego służy wentylacja i np. rekuperacja (odzyskiwanie ciepła z oddawanego powietrza).
- Sezonowanie styropianu. Każdy styropian jest sezonowany! Nie prawdą jest że styropian który leży w paczkach się „sezonuje”. Sezonowanie odbywa się w fabryce dla całych płyt nie pociętych. Mitem jest że styropiany się kurczą.
- Przechowywanie styropianu. Styropianowi najbardziej szkodzi wiatr :) bo może go po prostu zdmuchnąć. Potem słońce, powoduje żółknięcie płyt, ale nie obniża to jego jakości przewodnictwa.