Domowy młyn do zboża to podstawa bardziej świadomego i zdrowszego stylu życia i odżywiania się.
Jedną z jego najważniejszych zalet, jest to, że w domowych warunkach w szybki i bardzo prosty sposób umożliwia mielenie zboża w całości, bez oddzielenia któregoś z jego cennych składników (i zawartych w nim witamin, minerałów i błonnika).
Dzięki temu uzyskujemy pełnowartościową, świeżą i całkowicie naturalną mąkę, która zawiera bogactwo substancji odżywczych m.in. witaminy z grupy B, żelazo, magnez, cenne białka, błonnik itp. W ten sposób otrzymana mąka znacząco różni się od przetworzonej mąki, którą kupujemy w papierowych torebkach w popularnych marketach. Mąka „kupna” została poddana „obróbce”, przez co utraciła większość naturalnych składników odżywczych i witamin, a także znaczną część błonnika obecnego w świeżym ziarnie. Co więcej została „wzbogacona” w wiele substancji chemicznych dla przedłużenia jej trwałości.
Co więcej ważne składniki odżywcze mąki pełnoziarnistej zaczynają ginąć natychmiast po zmieleniu, a więc przedłużanie czasu przechowywania mąki, oznacza utratę jej wartości odżywczych. Dzięki domowemu młynkowi możesz „na bieżąco” mielić potrzebną ilość mąki, dosłownie w kilka minut, zyskując cenne witaminy i minerały w niej zawarte. Poza tym, podobnie jak kawa, mąka z czasem traci składniki aromatyczne. Świeża mąka jest znacznie smaczniejsza, dzięki czemu wypieki i dania z niej przyrządzone zyskują wyjątkowych walorów smakowych.
Młynek zbożowy marki KoMo mieli wszystkie siedem rodzajów ziarna (pszenicę, żyto, owies, jęczmień, kukurydzę, brązowy ryż i proso), a także podgatunki tych zbóż, takie jak orkisz. W młynkach KoMo można także mielić standardowe odmiany kukurydzy. Możesz więc przygotować dowolny rodzaj mąki i eksperymentować z wypiekami.
Wszystkie elektryczne młynki do mielenia zboża na mąkę marki KoMo posiadają taki sam opatentowany mechanizm mielący, innymi słowy, serce każdego młyna KoMo jest takie same. Poszczególne modele różnią się wyglądem (wymiarami, kształtem, materiałem wykonania) oraz wydajnością (pojemnością i tempem mielenia). Możesz więc wybrać wśród oferty ten model, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom, a jednocześnie najbardziej cieszy Twoje oko.
Dzięki płynnej regulacji grubości mielenia, bez przerywania procesu mielenia możesz uzyskać mąkę o dowolnej grubości - wystarczy obrócić misą zasypową młynka wzdłuż skali. Prościej już być nie może.
Mielenie przy pomocy młynka KoMo przebiega niezwykle prosto. Wystarczy wsypać wybraną ilość zboża do misy zasypowej młyna, ustawić pożądaną grubość i uruchomić go.
Technologia mielenia oparta jest o harmonijną współpracę wytrzymałego i mocnego silnika oraz obracających się z dużą prędkością niezwykle twardych żaren, których szorstka powierzchnia miażdży i mieli ziarno szybko i dokładnie.
Żarna stanowią połączenie niezwykle twardego korundu (drugiego, po diamencie, co do twardości minerału na świecie) i ceramiki. Są praktycznie niezniszczalne, nie wymagają konserwacji ani ostrzenia. Ich wynalazcą jest jeden z założycieli firmy KoMo. Żarna korundowo-ceramiczne są obecnie najlepszym rozwiązaniem w kwestii technologii mielenia stosowanej w młynach zbożowych. Są higieniczne, antyseptyczne i nie zmieniają się nawet po wielu latach użytkowania.
Kompaktowy i mocny, silnik elektryczny w młynku KoMo zapewnia wiele lat niezawodnego działania. Jest wytrzymały i nie zmniejsza swoich obrotów pod wpływem obciążenia. Pracuje bardzo cicho, między innymi dzięki opatentowanemu zawieszeniu, który dodatkowo wycisza jego pracę.
Ponadto w żarnowych młynkach KoMo zastosowano unikalne, opatentowane rozwiązanie - sprężyny między żarnami - co znacząco zmniejsza hałas mielenia i zabezpiecza żarna.
Młynki do zboża KoMo posiadają piękną, solidną obudowę o gładkiej, jednolitej powierzchni z twardego, rodzimego drewna, pochodzącego z ekologicznych lasów. W trosce o zapewnienie jej wieloletniej trwałości koloru i wyglądu, konserwowana jest organicznymi olejkami roślinnymi.
Producentem jest niemiecka firma KoMo, która od kilkunastu lat przoduje w konstruowaniu i produkowaniu młynków do zboża. Jej główną zasadą jest utrzymanie wysokich standardów jakości, dlatego też wykorzystuje wyłącznie najlepsze materiały, a jej produkty konstruowane są z wielką uwagą i dokładnością. Założycielami firmy jest dwóch wybitnych konstruktorów - Peter Koidl i Wolfgang Mock, których łączy autentyczna pasja,