Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

STUDIA MITOZNAWCZE TOM 1/2

02-06-2014, 23:11
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 59.90 zł     
Użytkownik PROPOLONIA
numer aukcji: 4209229483
Miejscowość Ksawerów
Wyświetleń: 4   
Koniec: 02-06-2014 22:38:01

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Waga (z opakowaniem): 1.00 [kg]
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2012
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

STUDIA MITOZNAWCZE TOM 1 / 2

Ewa Kwiatkowska (red.)

 Ilona Błocian (red.)

Studia mitoznawcze

Filozoficzne i socjologiczne aspekty mitu
wydawnictwo : Adam Marszałek

okładka : miękka
liczba stron : 360
stan : nowa 

Czy w kulturze nowoczesnej mit w zawężającym i rozszerzającym znaczeniu tego pojęcia zachowuje pełnię swej wielowymiarowej tożsamości, czy też traci część swojej istoty i swoich funkcji przekształcając się w formy mitopodobne i mitopochodne? Próbę naświetlenia niektórych z wyszczególnionych powyżej zagadnień stanowią teksty zamieszczone w niniejszym tomie. Zostały one skupione w trzech częściach w związku z przedmiotem zainteresowań ich autorów: analizowali oni problem mitu albo z perspektywy historycznej albo wyodrębniali obszary zastosowań różnych koncepcji mitu, albo też zajmowali się uwypukleniem społecznych lub polityczno-społecznych wymiarów funkcjonowania mitu. Tom jest wynikiem spotkań poświęconych problemowi mitu; spotkań takich organizowanych przez Instytuty Filozofii i Socjologii we Wrocławiu odbyło się kilka, stąd i zdarzają się np. dwa teksty tego samego autora; potwierdzają one ciągłość zainteresowania tak ważnym dla myśli dwudziestowiecznej i zawsze aktualnym problemem mitu.

 

Ewa Kwiatkowska (red.)

 Ilona Błocian (red.)

Studia mitoznawcze

Współczesna obecność mitu

 wydawnictwo : Adam Marszałek

okładka : miękka
liczba stron : 330
stan : nowa 
 To, czy i jak mit jest obecny w czasie współczesnym, może być przedmiotem sporu. Różne są bowiem zakresy jego definicji. Najwęższe z nich ujmują mity jako zbiory tradycyjnych opowieści o życiu bogów i istot nadnaturalnych wiążące się z sacrum, zatem jako jeden z wymiarów religii.