Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Strategiczne uwarunkowania bezpieczeństwa RP

11-05-2014, 10:58
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 26 zł     
Użytkownik phkowalska
numer aukcji: 4144053423
Miejscowość Siemiatycze
Wyświetleń: 4   
Koniec: 11-05-2014 10:53:04

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2009
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Strategiczne uwarunkowania bezpieczeństwa

Rzeczypospolitej Polskiej

do 2020 Roku

 

Dawidczyk Andrzej (red.)

 

Wydawnictwo: Akademia Obrony Narodowej

Oprawa: miękka

Format: 17x24cm

Liczba stron: 124

Opis: Otwierając dzisiejsze seminarium mam świadomość wagi i znaczenia podnoszonej tu tematyki. Problemy, o których będziemy za chwilę dyskutować mają podstawowe znaczenie dla lepszego zrozumienia procesów, których jesteśmy świadkami na co dzień, procesów, które kształtować będą bezpieczeństwo naszego kraju w nadchodzącej przyszłości. Bez geostrategicznego oglądu świata, niemożliwe jest rozwiązywanie jakichkolwiek problemów cząstkowych. Spojrzenie na otaczający nas kompleks wyzwań, zagrożeń, szans dla bezpieczeństwa z dużej perspektywy, lepiej pomaga zrozumieć istotę podejmowanych przez narody i państwa działań, zwłaszcza tych związanych z ich bezpieczeństwem.
Świat w XXI wieku staje się coraz bardziej złożony, bardziej skomplikowany niż kiedykolwiek w historii. Proces globalizacji, którego przejawy występują dzisiaj w każdej dziedzinie działalności ludzkiej, rodzi zupełnie nowe wyzwania dla bezpieczeństwa państw, ale i coraz liczniejszej grupy organizacji innych niż państwa. Obserwowane, pogłębiające się globalne rozwarstwienie o podłożu ekonomicznym, społecznym, kulturowym, w tym zwłaszcza religijnym, rozwój radykalizmów, etnocentryzmów, niezwykła wprost dynamika procesów politycznych czy choćby osiąganie przez cywilizację granic biosfery, to tylko niektóre z procesów, które w istotny sposób kształtują bezpieczeństwo, zarówno jednostek, jak i całych narodów i państw. Te problemy na stałe wpisały się już w codzienność doniesień prasowych, w komunikaty, które media dostarczają każdego dnia.
Okazuje się, że ilość i jakość procesów, które w podstawowy sposób wpływają na bezpieczeństwo państwa, w coraz większym stopniu ogranicza naszą zdolność jego rozumienia, a co gorsza, coraz częściej także możliwość akceptacji tego, co dostrzegamy. Procesy te już nie z dnia na dzień, ale nieomal z godziny na godzinę stawiają przed nami problemy, do zrozumienia których nie jesteśmy przygotowani. Poukładany, usystematyzowany obraz otoczenia, w którym przyszłość, tak przynajmniej dotychczas mogło się wydawać, można było prognozować, zaś organizacje (w tym także państwa) do owego powoli zmieniającego się otoczenia adaptować, zmienił się w sposób zupełny.