STORM gryzaki woskowe trutka na myszy i szczury 150g
W odróżnieniu od innych preparatów gryzoniobójczych wielodawkowych, które są trujące, tylko jeśli szczury i myszy pobiorą je kilka razy, jedna dawka STORM® jest wystarczająca, aby nastąpiło uśmiercenie gryzonia. Substancja aktywna – flokumafen zawarta w STORM® – jest ponad 200 razy mocniejsza niż warfaryna i ponad 6 razy silniejsza niż większość produktów wielodawkowych, dlatego STORM® zapewnia najszybszą kontrolę populacji gryzoni i tym samym ogranicza ich szkodliwość oraz zniszczenia.
STORM® zapobiega obawom i nieufności przed spożyciem trutki. Między zjedzeniem trutki STORM® a śmiercią szczurów i myszy upływa zwykle 3-4 dni. Inne gryzonie nie mogą skojarzyć śmierci zatrutych gryzoni z wyłożoną trucizną; dzięki temu przesunięciu w czasie u gryzoni nie występuje nieufność w stosunku do podawanego preparatu, dlatego wszystkie osobniki danej kolonii chętnie zjadają podany STORM®.
STORM® jest odporny na trudne warunki zewnętrzne. STORM® jest smacznym, ale też bardzo trwałym produktem, który doskonale wytrzymuje warunki wysokiej wilgotności i jest odporny na pleśnienie. Oznacza to, że może być stosowany w najtrudniejszych warunkach panujących na zewnątrz obiektu.
STORM® zabija gryzonie po jednorazowym spożyciu, dlatego możesz zastosować technikę pulsacyjną zamiast tradycyjnej, która polega na rozmieszczaniu znacznej ilości słabszego rodentycydu. W przypadku preparatu STORM® wystarczą tylko 4 aplikacje i wyłożenia mniejszej ilości trutki w okresie 21 dni, co pozwoli Ci wytępić duże populacje gryzoni. Szczury i myszy zjadające pierwszą porcję trutki będą martwe po 3-5 dniach. Następne porcje podawane w dniach 3 i 7 będą przeznaczone dla tych osobników, które były niedopuszczone do żerowania przez dominujące gryzonie, które zjadły pierwszą porcję. Ostatnie wyłożenie trutki w 14 dniu ma za zadanie usunąć pozostałe przy życiu gryzonie. Ważne jest, aby po 21 dniach zebrać niezjedzoną trutkę oraz wyszukać martwe gryzonie i usunąć je z obiektu. Planowanie zabiegu Przed zabiegiem eliminacji gryzoni preparatem STORM® dobrą praktyką jest sporządzenie planu opanowanego przez gryzonie budynku i jego okolic (używając Planu Obiektu ze strony 9), na którym należy zaznaczyć miejsca gniazdowania szkodników, źródła wody pitnej, ścieżki szczurów i miejsca żerowania. Plan ten będzie pomocny przy rozmieszczaniu punktów z trutką dokładnie w miejscach największej aktywności szczurów i myszy. Zwalczając szczury, trutkę należy ustawić na ścieżkach często przez nie używanych. W obiektach z dużą populacją szczurów odległość pomiędzy punktami z trutką powinny wynosić 5 m, a tam, gdzie są mniej liczne, 10 m. Zaleca się gęste ustawienie karmników deratyzacyjnych zwalczając myszy, umieszczając je w odległości 1-2 m jeden od drugiego w najważniejszych miejscach, gdzie myszy są aktywne, a nawet powyżej podłogi (np. na półkach, występach, dachu budynku). Punkty z wyłożoną trutką należy ponumerować, a ich miejsce zaznaczyć na planie obiektu, co będzie pomocne przy wykładaniu nowych porcji trutki i jej usunięciu po zakończeniu zwalczania. Ułatwi to monitorowanie poboru trutki w każdym punkcie (używając Opis Zabiegu ze stron 10 i 11), co jest niezbędne do poprawienia miejsc ustawienia karmników, a także notowanie poboru trutki, co będzie miarą efektywności kosztowej lub zapewnienia bezpieczeństwa gospodarstwa.
Waga przedmiotu - 0,15 kg.
Towar dostępny od ręki.
Wysyłka w ciągu 24 godzin!
|