STEVIA STEVIOSID - GLUCOSYL 25g
SKONDENSOWANY PROSZEK STEVI
Nadaje się do słodzenia produktów stałych , własnych przetworów konfiturowych, wyrobu lodów. Szczególnie nadaje się do wypieku ciast.Jest bardzo wydajny. Używamy wielkości mg. Oczywiście należy to sprawdzić samemu i dosłodzić do smaku.Każdy wyrób cukierniczy jest przed upieczeniem mniej słodki aniżeli gotowy wyrób. Nadużycie prowadzi do gorzkiego smaku produku.
UWAGA! Nie nadaje się do słodzenia płynów , z uwagi na to iż posiada w sobie wiele powietrza - niechętnie zatapia się w cieczy.
Skład: Steviosid Glucozyl 100%
STEVIA
roślina bezkaloryczna i alternatywna
wobec cukru i słodzików
Badania dowodzą, iż przeciętny Europejczyk spożywa w ciągu dnia około 130 gram cukru. Nadmierna jego konsumpcja jest zaś przyczyną największych obecnie problemów zdrowotnych, do jakich należy próchnica zębów, nadwaga czy cukrzyca. Jednak mimo wiedzy na temat szkodliwości cukru, niewiele osób potrafi zrezygnować z przyjemności, jakiej dostarczają słodkie potrawy. Ci, którzy usiłują odżywiać się w sposób zdrowy i bezkaloryczny, a przy tym nie umieją odmówić sobie słodkości, stosują sztuczne słodziki, których smak jednak nie jest porównywalny do smaku naturalnego cukru. Co więcej, zawarty w nich aspartam i sacharyna wywołują spory w gronie naukowców, co do ich wpływu na zdrowie. Barbara Hohl, dyplomowana biolog z organizacji konsumentów FoodWatch zauważa, iż choć wielu naukowców uważa substancje zawarte w słodzikach jako zupełnie nieszkodliwe, są tacy, którzy udowadniają ich szkodliwość. Według nich, sacharyna oddziałuje na poziom cukru we krwi, wpływając na wydzielanie się insuliny i tym samym obciążając trzustkę, to zaś staAlternatywę zarówno dla cukru, jak i słodzików stanowić może popularyzowana obecnie w Europie pochodząca z Paragwaju STEWIA, która w Azji już teraz jest najczęściej stosowanym zamiennikiem cukru. Roślina ta dostępna jest w postaci proszku, mającego konzystencję słodzika, proszek ten jest zaś 300 razy słodszy od cukru! Wystarczy zatem jego odrobina na samym czubku łyżeczki, by osłodzić filiżankę kawy lub herbaty. Dr. Ralf Pude, naukowiec z dziedziny ogrodnictwa z Uniwersytetu w Bonn potwierdza, iż stewia nie tylko dobrze smakuje, lecz także posiada wiele właściwości prozdrowotnych. Roślina jest bezkaloryczna, a przy tym bogata w substancje odżywcze. Wyśmienicie nadaje się dla cukrzyków i jest stabilna pod względem tolerancji na wysoką temperaturę, dzięki czemu, w przeciwieństwie do sztucznych słodzików, można ją stosować do gotowania i pieczenia.
Krótkie opisy produktów
STEVIA W PłYNIE
Stevia Dulce – Naturalny sok z liści Stevii ,10-15 x słodszy od cukru.Posiada zapach i smak drzewa sandałowego i zielono-oliwkowy kolor.Nie posiada konserwantów ani też polepszaczy smakowych
Stevia Fluid – Skondensowany sok z liści stevii , bez zapachu i o bezbarwnym kolorze,ok. 300 x słodszy od cukru . Jako konserwant użyty jest biologiczny glicerol pochodzący z roślin.
STEVIA W PROSZKU
Stevia liście cale i proszek – to liście Stevii całe lub mielone. 10-15 x słodsze od cukru .
Stevia Steviosid – Jest to rafinowany proszek z Liści Stevii w kolorze białym ,ok 300 x słodszy od cukru , bez zapachu
STEVIA TABS – na bazie steviosidu
Stevia – Pasta do zębów
NASZE PRODUKTY POCHODZĄ Z PARAGWAJU
Mieszkańcy Paragwaju i Brazylii od stuleci używają "słodkich liści" do osładzania gorzkiego smaku ziołowych napojów leczniczych i herbaty. Od blisko dwudziestu lat Japończycy stosują ekstrat z liści tej samej rośliny jako bezpiecznego, naturalnego, niekalorycznego słodzika. W wielu innych krajach wzbudza ona ogromne zaciekawienie i jest tematem niezliczonych rozpraw naukowych, ponieważ może zrewolucjonizować naszą dietę, a tym samym cały rynek spożywczy. Rośliną tą jest STEWIA, w jezyku potocznym "słodkie liście", w botanice znana jako stevia rebaudana, roślina należąca do rodziny złożone.
Pochodząca z Paragwaju stevia rebaudana bertoni odkryta i opisana została z końcem XIX-tego stulecia przez włoskiego badacza, któremu zawdzięcza swoją nazwę. Nie jest jasne, z jakich przyczyn, w maju 1997 roku w Unii Europejskiej uchwalona została ustawa Novel Food, która stała się przeszkodą dla rozwoju uprawy i handlu stewią na terytorium Unii. Fakt ten tym bardziej zaskakuje, iż ustawa w dość przejrzysty sposób reguluje sposób postępowania w odniesieniu do produktów żywnościowych. Według niej bowiem produkty nowe wymagają zezwolenia na podstawie naukowego atestu, w przeciwieństwie do tradycjonalnych, które dopuszczane są na rynek bez zezwolenia, z uwagi na ich bezpieczeństwo potwierdzone przez długoletnie użytkowanie. Stewia traktowana jest jako produkt nowy, mimo, iż w jej przypadku okres długoletniego użycia wynosi już 15 lat w UE i kilkaset lat w Ameryce Południowej! W tym czasie nie zanotowano żadnych skutków ubocznych stosowania rośliny.
Firma Nasza sprzedaje produkty Stevii jako kosmetyki.