Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Sterownik rekuperatora rekuperator wentylacji

26-02-2012, 16:49
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: 185 zł      Aktualna cena: 185 zł     
Użytkownik insbud_net
numer aukcji: 2062600558
Miejscowość Olkusz
Kupiono sztuk: 1    Licytowało: 1    Wyświetleń: 166   
Koniec: 31-01-2012 09:33:50

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Kontakt:
Centrala - Olkusz:

Od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1700 (dział techniczny od 700 do 1500).

Adres:
ul. Niepodległości 16a
32-300 Olkusz

e-mail: [zasłonięte]@insbud.net

sprzedaż: +48 (32)[zasłonięte]626 18
sprzedaż: +48 (32)[zasłonięte]626 18
techniczny: +48 (32)[zasłonięte]626 18
techniczny: +48 (32)[zasłonięte]626 18
fax: +48 (32)[zasłonięte]626 18

Instrukcje/linki:
Instrukcja obsługi IB-Tron 3100FAN-12v
Instrukcja obsługi IB-Tron 3100FAN-230v
Forum: O produkcie
Forum: Opracowania techniczne
Forum: IB-System
Opis:

Wiadomości ogólne

Sterownik IB – Tron 3100FAN jest niezależnym regulatorem mikroprocesorowym wyposażonym w duży ciekłokrystaliczny wyświetlacz LCD, dedykowanym do obsługi central wentylacyjnych. Sterownik umożliwia sterowanie centralami 3-biegowymi, dla których sygnałem załączenia poszczególnych biegów jest zwarcie odpowiednich linii do masy lub podanie na te linie napięcia +12V.

Sterownik IB – Tron 3100FAN umożliwia regulację wymiany powietrza w budynku w oparciu o zaprogramowany harmonogram lub w trybie ręcznym.

Sterowniki IB – Tron 3100FAN pozwalają zaoszczędzić koszty energii poprzez odpowiednią regulację wydajności wentylacji w zależności od potrzeb. Przyczyniają się tym samym do ochrony środowiska naturalnego i oszczędności finansowych. Mogą być powszechnie stosowane w hotelach, biurach, supermarketach, fabrykach, szpitalach, domach mieszkalnych i innych budynkach.

Właściwości

  • Duży, podświetlany, ciekłokrystaliczny wyświetlacz LCD, wyświetlający aktualną prędkość wentylatora, temperaturę, nastawy, dzień tygodnia i inne informacje.
  • 3 prędkości wentylatora do wyboru.
  • Wejście do podłączenia sygnału zabrudzonego filtra centrali wentylacyjnej. W momencie zwarcia tego wejścia do masy lub podania napięcia +12V (wybór za pomocą zworek) na wyświetlaczu pojawi się informacja o zatkanym filtrze i rozlegnie się sygnał dźwiękowy.
  • Estetyczny i nowoczesny wygląd.
  • Niebieskie podświetlenie ekranu (podświetlenie uaktywnia się w momencie przyciśnięcia dowolnego przycisku i dezaktywuje się po pewnym czasie bezczynności).
  • Łatwa, intuicyjna obsługa i programowanie.
  • Zasilanie AC lub DC, z możliwością zasilania bezpośrednio z centrali.
  • Kompleksowe programowanie procesu w cyklu tygodniowym z dokładnością do 1 minuty i możliwością zaprogramowania 4 odcinków czasowych każdego dnia.
  • Ręczny lub automatyczny tryb pracy.
  • Temperatura wyświetlana z rozdzielczością 0,1 ºC.

Dane techniczne

  • Zużycie energii: 2 W
  • Liczba biegów: 3
  • Temp. składowania: -5 ÷ 50 ºC
  • Temp. wyświetlana: -20 ÷ 140 ºC co 0,1 ºC
  • Dokładność pomiaru: 1 ºC
  • Zasilanie:
    • 12V - 24V DC
    • 12V - 18V AC
  • Sygnał aktywny: zwarcie do masy lub +12V
  • Sygnał zatkanego filtra: zwarcie do masy lub +12V
  • Obudowa: ABS
  • Wyświetlacz: LCD (3,2")
  • Sterowanie: Elektroniczne
  • Stopień ochrony: IP30
  • Pamięć ustawień: 36 miesięcy
  • Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość):
    • Panel kontrolny: 86 x 86 x 15 mm
    • Moduł przekaźnik.: 62 x 45 x 27mm

Uwagi Ogólne

W trakcie instalowania sterownika dopływ energii elektrycznej powinien być wyłączony. Zaleca się powierzenie instalacji sterownika wyspecjalizowanemu zakładowi.

Sterownik powinien być zasilany napięciem stałym 12 - 24V, może jednak być zasilany napięciem przemiennym 12 - 18V (wartość skuteczna).

Sterownik przystosowany jest do pracy z urządzeniami, dla których aktywnym sygnałem (sterowanie prędkościami, czujnik filtra) jest zwarcie odpowiednich linii do masy lub podanie napięcia +12V (niezależny wybór sygnału sterowania prędkościami i sygnału zatkanego filtra).

Zakres Dostawy

  • 1x Sterownik (panel główny)
  • 1x Moduł przekaźnikowy
  • 1x Niniejsza instrukcja

Zasada Działania

Przy pracy w trybie automatycznym (z harmonogramem) sterownik na początku każdego odcinka czasowego włącza zaprogramowany dla tego odcinka bieg centrali. Można zaprogramować 4 odcinki czasowe w ciągu doby i każdemu z nich przypisać jedną z 3 dostępnych wartości prędkości.

W trybie manualnym użytkownik sam zadaje bieg centrali. Centrala pracuje na tym biegu cały czas, dopóki nie zostanie zadany inny bieg lub sterownik zostanie wyłączony.

Niektóre centrale umożliwiają wyłączenie wentylatora za pośrednictwem dodatkowego sterownika - dla tych central w sterowniku IB-Tron 3100FAN dostępny jest czwarty stan pracy, czyli wyłączenie wentylatora.

Wyjście sterownika jest aktywne gdy jest ono zwarte do masy lub gdy jest na nie podawane napięcie +12V (w zależności od ustawienia zworki J3). Gdy sterownik jest wyłączony, wszystkie wyjścia sterujące biegami są nieaktywne.

Budowa Sterownika

Sterownik IB-Tron 3100FAN składa się z dwóch części: panelu głównego z wyświetlaczem LCD i klawiaturą oraz modułu przekaźnikowego, ze złączem RJ-12 do podłączenia centrali wentylacyjnej oraz wejściem cyfrowym do podłączenia dodatkowych przycisków.

Panel kontrolny przystosowany jest do montażu natynkowego lub do montażu na standardowej puszce elektroinstalacyjnej (rozstaw otworów ok. 60 mm, puszka ok. 75x75mm). Moduł przekaźnikowy przewidziany jest do umieszczenia wewnątrz w/w puszki.

Obydwa moduły łączone są ze sobą za pomocą przewodu 7-żyłowego, o długości kilku centymetrów.

Panel Kontrolny Sterownika

IB-TRON 3100FAN

IB-TRON 3100FAN

Wyświetlacz LCD

IB-TRON 3100FAN

Moduł Przekaźnikowy

IB-TRON 3100FAN

IB-TRON 3100FAN

Oznaczenie styków w gnieździe RJ-12:

  • „SI” - wejście sygnału zatkanego filtra. Zwarcie tego wejścia do masy lub podanie napięcia +12V (wybór za pomocą zworek) powoduje włączenie alarmu.
  • „HI” - wyjście biegu 3. Wyjście to jest aktywne, gdy sterownik chce włączyć 3 bieg centrali.
  • „MED” - wyjście biegu 2. Wyjście to jest aktywne, gdy sterownik chce włączyć 2 bieg centrali.
  • „LO” - wyjście biegu 1. Wyjście to jest aktywne, gdy sterownik chce włączyć 1 bieg centrali lub wyłączyć centralę (w zależności od posiadanego typu centrali).
  • „COM” - masa (minus) zasilania.
  • „+” - plus zasilania.

Sterownik może być alternatywnie zasilany napięciem przemiennym. W tym celu należy podać napięcie przemienne z zakresu 12 - 18V pomiędzy styki „+” i „COM”.

Wejście Cyfrowe

Sterownik jest wyposażony w dodatkowe wejście cyfrowe J2. Sygnałem aktywnym dla tego wejścia jest zwarcie obydwu jego styków. Typowo do tego wejścia podłączany jest przycisk tzw „dzwonkowy” (monostabilny), zwierany w czasie naciskania i powracający do pozycji rozwartej po puszczeniu przycisku (stosowany na przykład przy dzwonkach do drzwi, stąd jego potoczna nazwa).

W zależności od wybranej funkcji, sterownik odpowiednio zmienia prędkość wentylatora po krótkotrwałym zwarciu wejścia cyfrowego (po naciśnięciu przycisku).

Szczegółowy opis funkcji znajduje się w dalszej części niniejszej instrukcji.

Sygnał Załączenia Biegu

Zmieniając położenie zworki J3 można wybrać, czy sygnałem włączenia biegu wentylatora ma być zwarcie odpowiadającego mu wyjścia do masy czy też podanie napięcia +12V. Zworka J3 jest dostępna bez wyjmowania płytki z obudowy.

Aby sygnałem aktywnym było zwarcie do masy, zworkę należy ustawić w pozycji GND:

IB-TRON 3100FAN

Aby sygnałem aktywnym było podanie napięcia +12V, zworkę należy ustawić w pozycji Vcc:

IB-TRON 3100FAN

Sygnał Zatkanego Filtra

IB-TRON 3100FAN

Sterownik umożliwia wybór, czy sygnałem zatkanego filtra jest zwarcie wejścia „SI” do masy, czy podanie na to wejście napięcia +12V. Zmieniając położenie zworek J4A i J4B zmienia się rodzaj sygnału.

Dostęp do zworek możliwy jest po wysunięciu płytki przekaźnikowej z obudowy z tworzywa sztucznego, w kierunku zaznaczonym strzałką na rysunku obok.

Aby sygnałem aktywnym było zwarcie wejścia „SI” do masy, obie zworki należy ustawić w pozycję 2-3 (zewrzeć piny 2 i 3):

IB-TRON 3100FAN

Aby sygnałem aktywnym było podanie na wejście „SI” napięcia +12V, obie zworki należy ustawić w pozycję 1-2 (zewrzeć piny 1 i 2):

IB-TRON 3100FAN

Ustawienie zworek J4A i J4B w różnych pozycjach nie jest niebezpieczne dla układu, jednak powoduje jego nieprawidłową pracę.

Wymiary

IB-TRON 3100FAN

Podłączenie

W zależności od posiadanej centrali wentylacyjnej, wejścia do podłączenia zewnętrznego sterownika mogą się różnić między sobą. Korzystając z instrukcji obsługi, należy podłączyć odpowiednie wejścia centrali wentylacyjnej z odpowiadającymi im wyjściami sterownika IB-Tron 3100FAN.

Część dostępnych w handlu rekuperatorów posiada gniazdko RJ-12 do podłączenia zewnętrznego sterownika - identyczne jak w sterowniku IB-Tron 3100FAN. Niektóre modele można podłączać bezpośrednio do sterownika, zwykłym przewodem sieciowym („skrętką”), zarobionym w sposób prosty, tj. z zachowaniem tej samej kolejności linii we wtyczkach po obu stronach skrętki.

Przed zakupem sterownika warto upewnić się, czy posiadana centrala będzie współpracować ze sterownikiem IB-Tron 3100FAN. W tym celu należy kontaktować się z działem technicznym firmy Insbud.

Poniżej przedstawiono przykładowe podłączenie sterownika IB-Tron 3100FAN:

IB-TRON 3100FAN

Uwagi Dotyczące Montażu

Panel główny wraz z modułem przekaźnikowym montowany jest zwykle w ogólnie dostępnym pomieszczeniu, np. w salonie lub pokoju dziennym. Sterownik jest łączony z centralą za pomocą przewodu wielożyłowego (skrętki).

Sterownik może być zasilany bezpośrednio z rekuperatora, jeżeli rekuperator posiada wyjście do zasilania tego typu urządzeń.

Długość skrętki może dochodzić do kilkunastu metrów, w zależności od poziomu zakłóceń elektromagnetycznych w budynku.

Ponadto do modułu przekaźnikowego można podłączyć równolegle od jednego do kilku przycisków monostabilnych, służących do zdalnej zmiany prędkości wentylatora.

Przyciski takie zwykle montowane będą w pomieszczeniach, które co jakiś czas wymagają chwilowego wzrostu intensywności wentylacji, np. w toalecie czy kuchni.

Dodatkowe przyciski należy łączyć za pomocą przewodu dwużyłowego. Najlepiej, gdyby również była to skręcona para przewodów, jednak nie jest to bezwzględny wymóg. Można wykorzystać przewód telefoniczny lub przewód dwużyłowy typu „linka”.

Montaż dodatkowych przycisków jest opcjonalny. Jeżeli przyciski nie będą montowane, wejście J2 należy pozostawić niepodłączone.

Panel główny przystosowany jest do zamontowania na standardowej puszce elektroinstalacyjnej o szerokości około 75mm i rozstawie otworów około 60mm. Moduł przekaźnikowy przewidziany jest do umieszczenia wewnątrz w/w puszki. Obydwa moduły łączone są ze sobą za pomocą taśmy 7-żyłowej o długości kilku centymetrów.

Rozbudowa Systemu

W najprostszy sposób układ można rozbudować o dodatkowe przyciski, według opisu obok. Za pomocą tychże przycisków można zmieniać prędkość wentylatora, jednak nie można sprawdzić, na którym biegu pracuje aktualnie centrala ani kontrolować stanu filtra.

Dlatego zamiast zwykłych przycisków użytkownik może zamontować dodatkowy panel IB-Tron 100AP z diodami LED, informującymi o aktualnej prędkości wentylatora oraz stanie filtra. Panel posiada również przycisk monostabilny, spełniający dokładnie tą samą funkcję co przyciski podłączane do wejścia cyfrowego J2, czyli służący do zmiany prędkości.

Dodatkowy panel posiada 8-stykowe gniazdo RJ-45, w związku z czym musi być łączony z układem przez specjalny rozdzielacz IB-SPL 01.

IB-TRON 100AP

IB-TRON 3100FAN

IB-SPL 01

Do jednego rozdzielacza można podłączyć dwa panele dodatkowe.

Panele dodatkowe łączone są z rozdzielaczem za pomocą skrętki zarobionej w sposób prosty, tj. z obydwu stron według tego samego standardu.

Oprócz paneli z diodami LED do układu można równocześnie podłączyć zwykłe przyciski monostabilne, służące do zmiany prędkości wentylatora bez możliwości odczytu prędkości.

Włączanie Sterownika

Gdy sterownik jest wyłączony, na wyświetlaczu wskazywana jest jedynie aktualna temperatura. Żadne wyjście sterujące biegami centrali nie jest wówczas aktywne. Gdy sterownik jest wyłączony, wciąż aktywna jest funkcja wykrywania zatkanego filtra.

Menu Konfiguracyjne

W menu konfiguracyjnym ustawiane są parametry pracy sterownika.

Sterownik znajduje się w trybie konfiguracyjnym. Wyświetlany jest napis „Menu” , numer nastawy (od 01 do 11), skrót kodowy nastawy (np. „CFG”) oraz wartość i jednostka nastawy.

Regulator wychodzi z menu konfiguracyjnego po upłynięciu ustawionego czasu bezczynności lub po naciśnięciu któregoś z przycisków: „P” lub „OK”. Naciśnięcie przycisku „OK” lub upłynięcie czasu bezczynności powoduje zapisanie zmian i wyjście z menu konfiguracyjnego. Naciśnięcie przycisku „P” powoduje anulowanie zmian i wyjście z menu konfiguracyjnego.

Konfiguracja Wyjść

Dla różnych central wentylacyjnych dostępnych na rynku poszczególne biegi mogą być załączane według odmiennych standardów. Przykładowo, dla sporej części central brak jakiegokolwiek sygnału ze sterownika oznacza załączenie centrali na pierwszy bieg. Dla innego typu, aby załączyć pierwszy bieg, należy podać sygnał na odpowiednie wejście. Ponadto, niektóre centrale umożliwiają wyłączenie wentylatora za pośrednictwem dołączonego sterownika, a inne nie.

Sterownik IB-Tron 3100FAN może sterować różnymi typami central wentylacyjnych. Użytkownik ma możliwość wyboru odpowiedniego dla jego centrali standardu sygnałów. Służy do tego parametr CFG w menu konfiguracyjnym.

Zdefiniowane zostały 4 typy central wentylacyjnych, dla których wyjścia LO, MED i HI załączane są dla poszczególnych biegów w sposób podany w tabeli:

CFG Wył Bieg 1 Bieg 2 Bieg 3
1 n.d. LO MED HI
2 n.d. x MED HI
3 LO x MED HI
4 x LO MED HI

n.d. - wyłączenie wentylatora niedostępne;

x - wszystkie wyjścia (LO, MED, HI) wyłączone;

Dla rekuperatorów umożliwiających wyłączenie wentylatora z poziomu dodatkowego sterownika wartość CFG powinna wynosić 3 lub 4. Dla rekuperatorów bez możliwości wyłączenia wentylatora z poziomu dodatkowego sterownika wartość CFG powinna wynosić 1 lub 2.

Obsługa Wejścia Cyfrowego

Użytkownik ma możliwość wyboru jednego spośród dwóch trybów działania dodatkowego wejścia cyfrowego (J2):

  1. Przewietrzanie. Po krótkim naciśnięciu dodatkowego przycisku, podłączonego do wejścia J2, następuje tymczasowa zmiana prędkości wentylatora (chwilowe przewietrzanie). Użytkownik ustala bieg, który ma być wówczas załączony, oraz czas załączenia tego biegu. Przykładowo, jeżeli przycisk zostanie umieszczony w kuchni to użytkownik ma możliwość chwilowego ustawienia wentylatora na najwyższy bieg za pomocą jednego naciśnięcia przycisku, na przykład gdy coś zacznie się przypalać. Po upłynięciu czasu przewietrzania sterownik ponownie załącza bieg, na którym centrala była przed naciśnięciem przycisku.

    Aby wyjść z trybu przewietrzania przed upłynięciem ustawionego czasu przewietrzania, należy nacisnąć dodatkowy przycisk na około 3 sekundy.

  2. Zwiększanie prędkości. Każdorazowe krótkie naciśnięcie przycisku powoduje kolejne zwiększenie prędkości wentylatora. Jeżeli centrala jest na najwyższym biegu to naciśnięcie przycisku powoduje załączenie pierwszego biegu (dla rekuperatorów bez możliwości wyłączenia wentylatora) lub wyłączenie wentylatora (dla rekuperatorów z możliwością wyłączenia wentylatora). Sekwencja powtarza się w koło.

    Jeżeli sterownik pracuje w trybie ręcznym (MANUAL), to naciśnięcie dodatkowego przycisku powoduje trwałą zmianę prędkości.

    Jeżeli sterownik pracuje w trybie automatycznym (AUTO), to naciśnięcie dodatkowego przycisku powoduje przejście do trybu półautomatycznego (OVERRIDE), czyli zmianę prędkości do końca bieżącego odcinka czasowego. Aby powrócić do trybu automatycznego, należy nacisnąć dodatkowy przycisk na około 3 sekundy.

Dokładny opis trybów pracy sterownika znajduje się w dalszej części niniejszej instrukcji.

Prędkość w Trybie Przewietrzania

Gdy dodatkowemu wejściu cyfrowemu J2 została przypisana funkcja przewietrzania (parametr INMOD = 1), użytkownik powinien zdefiniować, jaka prędkość wentylatora będzie uruchamiana po naciśnięciu dodatkowego przycisku.

Czas Przewietrzania

Gdy dodatkowemu wejściu cyfrowemu J2 została przypisana funkcja przewietrzania (parametr INMOD = 1), użytkownik powinien zdefiniować, przez jaki czas od naciśnięcia dodatkowego przycisku ma trwać przewietrzanie.

Parametry B_SPD oraz BTIME widoczne są w menu konfiguracyjnym tylko wtedy, gdy funkcją wejścia cyfrowego jest przewietrzanie (gdy INMOD = 1).

Kalibracja

Jeżeli temperatura wskazywana na sterowniku odbiega od rzeczywistej temperatury panującej w pomieszczeniu, należy skalibrować czujnik temperatury.

Czas Bezczynności

Czas bezczynności jest to czas, po jakim sterownik wychodzi z trybu nastaw parametrów do domyślnego trybu pracy, liczony od ostatniego naciśnięcia któregoś z przycisków. Większa wartość daje użytkownikowi więcej czasu na wprowadzenie nastaw.

Czas Podświetlania

Jest to czas, po jakim następuje wygaszenie podświetlania wyświetlacza LCD, liczony od momentu ostatniego naciśnięcia któregoś z przycisków.

Wartość ta, może ona być wybrana z zakresu 10÷60s, z krokiem 10s. Może być również wybrana wartość „OFF” - podświetlenie zawsze wyłączone, lub „On” - podświetlenie zawsze włączone.

Wyłączenie Podświetlania

Sterownik IB-Tron 3100FAN jest zaprogramowany, aby automatycznie wyłączyć podświetlanie ekranu po upłynięciu czasu podświetlania. Domyślnie podświetlanie jest wówczas wyłączone całkowicie. Można jednak tak ustawić sterownik, aby nie wyłączał podświetlania całkowicie, a jedynie zmniejszał jego intensywność (w procentach), która będzie utrzymywana po upłynięciu czasu podświetlania (zamiast jego całkowitego wyłączenia).

Jednostki Temperatury

Użytkownik ma możliwość wyboru, czy temperatura ma być wskazywana w stopniach Celsjusza (ºC) czy Fahrenheita (ºF).

Format Czasu

Użytkownik ma możliwość wyboru, czy czas ma być wyświetlany w formacie 12 czy 24 godzinnym.

Wersja Oprogramowania

InsBud promuje politykę rozwoju dlatego zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian w regulatorach i instrukcjach bez wcześniejszego powiadamiania.

Nasza firma otwarta jest na wszelkiego rodzaju sugestie, które usprawnią nasze regulatory.

Blokada Klawiatury

Aby zabezpieczyć sterownik przed niechcianą zmianą ustawień, można zablokować klawiaturę.

Kiedy blokada klawiatury jest aktywna, na wyświetlaczu widoczny jest symbol kłódki a klawiatura nie reaguje na przyciskane klawisze.

Harmonogram Pracy - Tryb AUTO

W trybie automatycznym można ustawić harmonogram pracy. Oznacza to automatyczne ustawienie zaprogramowanej prędkości centrali o konkretnej godzinie.

Dzięki harmonogramowi można ustawić intensywność wentylacji niższą w okresach gdy np. budynek jest nieużywany lub w okresach nocnych, a wyższą gdy budynek jest użytkowany.

Zaprogramować można cztery odcinki czasu każdego dnia tygodnia, które zostały symbolicznie przedstawione na wyświetlaczu:

IB-TRON 3100FAN

Tryb Ręczny

W trybie ręcznym (manualnym) sterownik utrzymuje stale zadaną prędkość wentylacji (bez harmonogramu pracy).

Jeżeli sterownik pracuje w trybie ręcznym (manualnym) na wyświetlaczu widoczny jest symbol dłoni i nie jest widoczny żaden symbol odcinka czasowego.

IB-TRON 3100FAN

Sterownik pozostaje w trybie ręcznym dopóki użytkownik nie zmieni go na tryb automatyczny.

Dodatkowo, jeżeli do wejścia cyfrowego J2 podłączony jest zewnętrzny przycisk (lub przyciski) i parametr INMOD ustawiony jest na wartość 2, każdorazowe naciśnięcie zewnętrznego przycisku powoduje zwiększenie prędkości wentylatora.

Jeżeli centrala jest na najwyższym biegu to naciśnięcie zewnętrznego przycisku powoduje załączenie pierwszego biegu (dla rekuperatorów bez możliwości wyłączenia wentylatora) lub wyłączenie wentylatora (dla rekuperatorów z możliwością wyłączenia wentylatora). Sekwencja powtarza się w koło.

Poszczególnym biegom odpowiada następująca reprezentacja graficzna na wykresie słupkowym w dolnej części wyświetlacza:

  • centrala wyłączona - brak słupków
  • pierwszy bieg - dwa słupki;
  • drugi bieg - cztery słupki;
  • trzeci bieg - sześć słupków;

Ponadto, symbol wentylatora w dolnej części wyświetlacza jest animowany szybciej bądź wolniej.

Tryb Półautomatyczny

W trybie półautomatycznym następuje ręczna korekta prędkości w bieżącym odcinku czasowym. Oznacza to ustawienie dla bieżącego odcinka czasowego innej prędkości, niż wynika to z harmonogramu. Po zakończeniu bieżącego odcinka sterownik wraca do trybu automatycznego i dalej pracuje zgodnie z harmonogramem.

Do trybu półautomatycznego można przejść tylko z trybu automatycznego.

Dodatkowo, jeżeli do wejścia cyfrowego J2 podłączony jest zewnętrzny przycisk (lub przyciski) i parametr INMOD ustawiony jest na wartość 2, a sterownik pracuje w trybie automatycznym, każdorazowe naciśnięcie zewnętrznego przycisku powoduje zwiększenie prędkości wentylatora i wejście do trybu półautomatycznego.

Z trybu półautomatycznego można wówczas wyjść przez naciśnięcie przycisku „OK” na klawiaturze lub przez naciśnięcie i przytrzymanie przez około 3 sekundy zewnętrznego przycisku.

Błędy

Gdy centrala wentylacyjna podaje sygnał zatkanego filtra, na wyświetlaczu sterownika widnieje napis „FILTR” i rozlega się sygnał dźwiękowy (także przy wyłączonym sterowniku). Po przeczyszczeniu lub wymianie filtra sygnalizacja powinna ustąpić.



Szczegółowa instrukcja w boksie po lewej stronie (pod kontaktem).



Istnieje alternatywny model na 230V! Przeznaczony dla innych central wentylacyjnych/rekuperatorów!

Instrukcja obsługi IB-Tron 3100FAN-230v


Przykładowe centrale z którymi współpracuje sterownik:
  • Brink - Renovent HR - wersja 12V
  • Ned Air - FlexiLine - wersja 230V
Pełna lista kompatybilnych central wentylacyjnych/rekuperatorów do tego sterownika:

Obsługiwane, kompatybilne centrale wentylacyjne/rekuparatory

Opis modeli:

  • IB-Tron 3100FAN-BL-12V - model podstawowy, podświetlany ekran, napięcie 12V (185 zł brutto)
  • IB-Tron 3100FAN-BL-230V - model podstawowy, podświetlany ekran, napięcie 230V (185 zł brutto)
Sprzedawanym modelem jest wersja podświetlana IB-Tron 3100FAN-BL-12V! Jeżeli ma być inne napięcie prosze to koniecznie potwierdzić tuż po zakupie!

Innych modeli, akcesorii, paneli dodatkowych proszę szukać na innych naszych aukcjach!

Potrzebujesz nowej funkcji w regulatorze? Zadzwoń i zapytaj, dodamy ją dla ciepie jak tylko to będzie możliwe!

Odwiedź wątki poświęcone temu produktowi na www.ib-forum.net
Informacje dodatkowe:
Towar jest fabrycznie nowy! Objęty 24 miesięczną gwarancją!

Produkty posiadają znak CE i zostały wyprodukowane zgodnie z normą jakości ISO 9001. Jest to gwarancją, że produkt ten jest najwyższej klasy!

Cena brutto. Wystawiamy faktury VAT.

Kupującemu gwarantujemy fachowe bezpłatne doradztwo w ramach instalacji i montażu. Jeżeli towar ma być zamontowany na obszarze działania naszej firmy, proponujemy montaż po specjalnej cenie.

Masz problem z doborem urządzeń? Skontaktuj się z Nami, bezpłatnie dobierzemy doradzimy Ci rozwiązanie.

Zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie praw konsumentów gwarantowane jest prawo zwrotu zakupionego towaru w terminie 10 dni od daty otrzymania przesyłki. Warunkiem przyjęcia zwrotu jest odesłanie zakupionego towaru w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu, bez śladów użytkowania wraz z kompletem dokumentów. Zwrot należności za zwrócone towary nastąpi w terminie 7 dni od daty otrzymania zwrotu na wskazane konto bankowe. Koszty wysyłki i odesłania towaru ponosi Kupujący. Nie przyjmujemy przesyłek za pobraniem. Przed dokonaniem zwrotu prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.