Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

STEROWNIK regulator do kotła PIECA podajnik--- BCM

26-02-2012, 16:41
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: 155 zł      Aktualna cena: 130 zł     
Użytkownik Yasam-Grajewo
numer aukcji: 2070145166
Miejscowość Grajewo
Licytowało: 4    Wyświetleń: 212   
Koniec: 30-01-2012 20:26:44

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Uszkodzony: Nie
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Przedmiotem aukcji jest sterownik do kotła C.O. obsługujący:

pompę CO,

pompę CWU

dmuchawę.

podajnik paliwa - retortę

ekoR_MAX_LED

Sprzedawany przedmiot nie jest nowy w 100% sprawny - udzielamy gwarancji 3 - miesięcznej.


Przeznaczenie regulatora:


Regulator przeznaczony jest do sterowania procesem spalania w kotłach /piecach/ retortowych opalanych opałem stałym pracujących w instalacjach centralnego ogrzewania z możliwością podłączenia dodatkowej pompy CO.

Uwaga:
Instalacja centralnego ogrzewania, do której zostanie włączony regulator powinna być wykonana w układzie otwartym i odporna na zagotowanie wody w układzie. Regulator ekoR MAX może być podłączony tylko do bezpiecznej sieci prądu przemiennego, jednofazowego 230V/50 Hz, wykonanej zgodnie z obowiązującymi normami elektrycznymi.

Regulator wyprodukowany został w krótkiej serii, następnie został zmodyfikowany tak by być bardziej czytelnym. Posiadamy kilka sztuk pierwszej wersji tego urządzenia, są w 100 % sprawne. Posiadają wszystkie niezbędne funkcje by w sposób profesjonalny sterować praca kotła grzewczego z podajnikiem ślimakowym.

Opis dostępnych funkcji:

1. Stan pracy automatyczny.
Regulator bezpośrednio po włączeniu przechodzi w ten stan. Pracę rozpoczyna od pomiaru temperatur i w zależnościom ich wartości i od ustawień odpowiednio działa. Jest to stan, w którym powinniśmy zostawić regulator oddalając się od kotła.

2. Stan pracy ręcznej.
Regulator przechodzi z pracy automatycznej w stan pracy ręcznej po naciśnięciu przycisku nr6. Gdy regulator znajduje się w stanie pracy ręcznej na wyświetlaczu miga aktualnie odczytywana temperatura. W tym stanie możliwe jest włączenie (i wyłączenie) niezależnie od siebie podawanie paliwa (przycisk nr4) i nadmuchu (przycisk nr3). Stan ten jest zalecany, gdy: rozpalamy kocioł, istnieje konieczność przyśpieszenia posuwu paliwa, pojawia się sytuacje, której należy załączyć nadmuch na dłuższy czas np. w celu spalenia większej ilości paliwa na palenisku. Ogólnie opisując stan pracy ręcznej ma zastosowanie w sytuacjach nietypowych, wymagających interwencji i niezależnego ręcznego sterowania podajnikiem i nadmuchem.

3. Stan programowania.
Regulator przechodzi z pracy automatycznej w stan programowania po naciśnięciu przycisku nr 4. Stan programowania umożliwia odczyt dwóch temperatur (temperatura_CWU i temperatura_podajnika) oraz zmianę 14stu
parametrów pracy kotła podajnikowego. Fabrycznie regulator ma ustawione parametry pracy zgodnie z poniższą tabelą.Możliwe jest przywrócenie ustawień fabrycznych, w tym celu należy przycisnąć przycisk nr 3 i trzymając go wyłączyć i włączyć zasilanie regulatora wyłącznikiem nr 9 – ustawienia fabryczne zostaną przywrócone. Możliwa jest również zmiana ustawień fabrycznych na takie, które pozwolą komfortowo korzystać z instalacji grzewczej. Aby zmienić ustawienia fabryczne należy wejść w stan programowania. Podczas normalnej (automatycznej) pracy regulatora należy wcisnąć przycisk 4. Po przyciśnięciu przycisku 4 regulator przechodzi w stan programowania. Kolejne przyciskanie przycisku 4 pozwana podglądać na wyświetlaczy LED (nr 2 na rysunku) obecnie ustawioną wartość parametru, którego dioda LED świeci (diody nr 19 – 25). Zmian wartości obserwowanego parametru dokonuje się za pomocą przycisków nr 3 i nr 6 Przykład. Jeżeli wciśniemy trzy razy przycisk nr4 na wyświetlaczy pojawi się wartość ustawionej temperatury kotła. Jeżeli przyciśniemy jeszcze raz ten sam przycisk nr4 pojawi się wartość kolejnego parametru Czasu_podawania_paliwa_1, itd. Możliwa jest zmiana wartości aktualnie wyświetlanego parametru. Wykonuje się to za pomocą przycisków nr 3 – więcej oraz nr 6 – mniej, następnie naciskamy jeszcze raz przycisk nr 4 i możemy przyciskami nr3 i nr6 zmienić wartość czasu_podawania dla zimnego kotła, itd. Dokładniejszy opis dostępnych parametrów znajduje się w tabeli poniżej. Aby wyjść z trybu programowania należy tyle razy przycisnąć przycisk nr 4 aż przestaną świecić wszystkie diody oznaczone nr od 19 do 25. Po wyjściu z stanu programowania do stanu automatycznego wpisane ustawienia zostają zapamiętane i nawet odłączenie zasilania na dłuższy czas nie powoduje utraty ustawień.

4. Stan wyłączenia.
Regulator automatycznie wyłącza się (i zapala diodę stop), gdy kilkukrotne próby włączania nawiewu i podajnika paliwa nie powodują wzrostu temperatury. Czas wygaszania jest liczony podwójnie w porównaniu do ustawień sterownika. Czyli jeżeli ustawimy czas wygaszanie 20 min to regulator przez 20 minut będzie wysterowywał podajnik i dmuchawę usiłując rozgrzać kocioł i jeżeli to nie przyniesie oczekiwanego wzrostu temperatury to przez kolejne 20 minut będzie wysterowywał podajnik i dmuchawę przy wyłączonych pompach CO CWU. Dopiero po tym przejdzie w stan wyłączenia. Jest to kolejny parametr dający oszczędność energii. Regulator automatycznie wyłączy się, jeżeli dalsza praca nie przynosi wzrostu temperatury. Jeżeli regulator przechodzi w stan wyłączenia, pomimo iż jest paliwo, należy ten czas wydłużyć.

Takie rozwiązanie zapewnia stabilną pracę układu grzewczego, równomierne spalanie
opału i mniejsze wahania temperatury kotła.

Dane techniczne:
Napięcie zasilania - 230V
Zakres napięcia zasilania - 190-240V AC (50Hz)
Pobór mocy- 1W
Maksymalny prąd nawiewu - 1A
Maksymalny prąd pomp - 1A

Maksymalny prąd podajnika - 1A
Zakres temperatury pracy - 15oC- 35oC
Zakres temperatury transportu - 0oC-65oC
Typ czujników NTC 110 10kom
Dokładność pomiaru temperatury +/-0,5oC
Pamięć ustawień 20lat
Stopień ochrony IP30
wymiary opakowania 200/90/90mm

więcej szczegółów na naszej stronie www.yasam.com.pl

Istnieje możliwość skompletowania sterownika z dmuchawą, pompą lub innymi elementami hydraulicznymi

zapraszamy na stronę www.sklep-ogrzewanie.eu

Wygląd regulatora z przodu
1. gniazdo RCA do podłączenia termometru CWU,
2. wyświetlacz ,
3. przycisk START / STOP regulatora,
· po wciśnięciu F – więcej,
· w stanie ręcznym ON/OFF NAWIEW,
4. przycisk F – zmiana ustawień (14-parametrów),
· w stanie ręcznym ON/OFF PODAJNIK,
5. dioda LED praca POMPY cwu,
6. przycisk AUTO / MANUAL,
· (po wciśnięciu F – mniej),
7. dioda LED praca NAWIEWU,
8. dioda LED praca PODAJNIK paliwa(retorta),
9. włącznik zasilania,
10. przewód z termometrem kotła,
11. przewód zasilający NAWIEW,
12. przewód zasilający PODAJNIK,
13. przewód zasilający z wtyczką - podłączenie do sieci ~230V
50Hz,
14. przewód zasilający POMPA cwu,
15. przewód zasilający POMPA co,
16. bezpiecznik 2,5A,
UWAGA – niestosować bezpieczników o większych wartościach
17. przewód z termometrem podajnika (retorta),
18. dioda LED praca POMPY co,
19 – 25 diody LED zmiana ustawień ,
26. dioda LED STOP – koniec pracy kotła,
27. +200 do wskazania wyświetlacza(2) należy dodać 200,
28. +100 do wskazania wyświetlacza(2) należy dodać 100
29. gniazdo RCA do podłączenia termostatu pokojowego
Rys 2.