Pełna dwuletnia gwarancja.
Masz 10 dni na zwrot jeżeli sterownik nie przypadnie do gustu.
Na sterownik wystawiany jest paragon lub faktura VAT (podmioty gospodarcze).
Co wyróżnia ten termometr od innych?
- Samodzielne wprowadzana litera lub znak nazwy pomiaru. Zawsze będzie wiadomo który pomiar za co odpowiada. Po pewnych czasie można termometr przenieść i zmienić znak, literę.
- Funkcja pamięci minimalnej i maksymalnej temperatury dla danego pomiaru.
- Funkcja sterowania na 2 wyjścia (wyjścia OC) do podłączania modułu przekaźnikowego. Dla każdego pomiaru wejścia C1 i C2 (odpowiadają sterowania wyjściami W1 i W2) można ustawić po dwa progi alarmowe, sterowania dolny i górny.
- Regulacja histerezy zadziałania wyjścia (na 2 wyjścia niezależnie).
- Regulacja czasu opóźnienia powrotu z wysterowania wyjść (niezależnie na 2 wyjścia).
- Czujki można łączyć na długich przewodach do 100m (inne mogą niepoprawnie pracować na dużych odległościach, zwłaszcza czujki cyfrowe). W standardzie czujki są luzem.
- Programowa kalibracja powoduje, że dokładność realnie rośnie.
Przykładowe zastosowania:
Podgląd temperatury w pomieszczeniach, procesach, sterowaniach np. budynków mieszkalnych, gospodarczych, magazynach, szklarniach, budynkach rolniczych.
Pomiar temperatury w układach klimatyzacji, wentylacji, ogrzewania.
Regulacja i sterowanie grzałkami, chłodnicami, pompami, przepustnicami, siłownikami, zaworami w układach grzania w mieszkaniach, chłodzenia, klimatyzacji, wentylacji.
Przy użyciu dwóch pomiarów temperatury i sterowania na 2 wyjścia przekaźnikowego można łatwo sterować parametrami regulacji w wentylacji by-passu czy GWC.
Załączanie pomp obiegowych od temperatury w systemach ogrzewania wodnego.
Alarmowanie o przekroczeniu temperatury wewnętrznej czy zewnętrznej.
Pamięć i alarmowanie od temperatury za wysokiej lub za niskiej. Na ekranie LCD widać jaka była np. temperatura minimalna lub maksymalna w danym procesie pomiaru temperatury (czy np. były przymrozki w pomiarach temperatury szklarni, zewnętrznej, wentylacji). Jak zostało wychłodzone złoże GWC w pomiarach gruntowego wymiennika ciepła itp.
Sterowanie wyjściami
Wyjście W1 zostanie załączone jeżeli temperatura pomiaru 1 (czujka C1) będzie większa od progu górnego lub mniejsza od progu dolnego doliczając ustawione histerezy. Wyłączenie (dezaktywacja wyjścia W1) będzie jeżeli temperatura pomiaru będzie w przedziale między ustawionymi progami dolnym i górny. Wyłączenie następuje po ustawionym czasie opóźnienia. Czas jest liczony od momentu wejścia pomiaru do przedziału między progami (od momentu wyjścia pomiaru z progu alarmowego doliczając histerezę). Dla ustawionego czasu opóźnienia 0m wychodzenie z alarmu, załączania wyjścia jest natychmiastowe po powrocie temperatury z progu alarmowego (doliczając ustawioną histerezę).
Działania W2 (wyjścia 2) jest analogiczne.
Cechy układu
- do 4 wejść pomiaru temperatury
- dowolne nazwa pomiaru w formie litery lub znaku. Literę lub znak można się samodzielnie zmieniać
- rozdzielczość pomiaru 0,1 stopnia Celsjusza
- dokładność pomiaru +/- 1 stopień Celsjusza dla zakresu 10-40 stopni, +/- 2 stopnie dla zakresu -10 - 60 stopni oraz powyżej +/- 3 stopni dla pozostałego zakresu. W praktyce zdecydowanie lepsza z użyciem programowej kalibracji dla określonego przedziału (zakresu).
- programowa kalibracja każdego kanału z rozdzielczością 0,1 stopnia Celsjusza w zakresie +/- 9,0 stopnia Celsjusza
- odświeżanie pomiaru co ok. 2s
- regulacja czasu zmiany ekranu w zakresie 1-10s.
- filtracja pomiarów sprzętowa oraz programowa. Pomiary temperatury w sterowniku są mocno odporne na zakłócenia poprzez rozbudowany algorytm filtracyjny.
- wyświetlacz LCD 2x8
- regulacja histerezy w zakresie 0,5-9,0 stopnia Celsjusza
- ustawiane progi alarmowe dla dwóch wejść C1 i C2 odpowiadające działaniu wyjść W1 i W2
- regulacja czasu opóźnienia wyjścia ze stanu aktywnego (alarmu, wysterowania, termostatu) dwóch wyjść W1 i W2 niezależnie w zakresie 0-250 minut.
- funkcja pamięci temperatur maksymalnej i minimalnej z możliwością resetu.
- zasilanie napięciem stałym DC w zakresie 9-12V. Bardzo niskie zużycie energii elektrycznej. Pobór prądu od. 20mA (ustawione niskie podświetlenie ) do ok. 60mA (maksymalne podświetlenie) Pobór mocy maksymalny ok 0,7W (dla napięcia 12V i maksymalnym podświetleniu). Roczne zużycie energii ok. 6kWh. Roczny koszt energii elektrycznej dla tego sterownika to ok. 3,5zł (przy cenie 0,7zł za kWh, koszty prądu stałe, zmienne, przesyłowe itp.).
- wymiary podstawy 8cm na 11cm. Wysokość 2,5cm.
- czujniki można łączyć nawet na przewodach o długości do kilkudziesięciu metrów, najlepiej ekranowanych. Testowane były na skrętkach komputerowych, głośnikowych, telefonicznych, ekranowanych itp.
- algorytm dopasowany dla czujników rezystancyjnych KTY81-210 (lub zamienniki KTY81-221, KTY81-222), które są w zestawie. Czujniki są luzem (nie są montowane na przewodach). Czujniki KTY81-210 (lub zamienniki KTY81-221, KTY81-222) są jednymi z najlepszych w swojej klasie.
Czujniki KTY81-210 oraz diod LED należy łączyć między wejściami a masą.
Menu ustawień.
Aby wejść do menu ustawień należy nacisnąć przycisk P. Przechodzenie do dalszych pozycji menu poprzez naciskanie przycisku P. Ustawienia przy użyciu przycisków P1 i P2. Aby wyjść z menu należy nacisnąć i przytrzymać przycisk P przez ok. 3s.
Szybki podgląd wartości MIN i MAX oraz wartości opóźnienia.
W ekranie głównym (nie menu) nacisnąć przycisk P1. Aby przechodzić do kolejnych pozycji należy naciskać przycisk P1 w odstępach ok. 1s. Wartości min i max są również pokazywane na ekranie głównym w dolnej linii wyświetlacza LCD. Po lewej stronie zanotowana wartość minimalna danego pomiaru a po prawej maksymalna.
Resetowanie pamięci MIN i MAX.
W ekranie głównym (normalnej pracy, nie menu) nacisnąć przycisk P2. Wyświetli się komunikat o kasowaniu.
To co będzie w przesyłce standardowej. Czujki luzem przykręcone do złącz. Czujki należy łączyć na przewodach miedzianych.
Przykładowe podłączanie zasilania w przedziale 9-12V DC (napięcia stałego) oraz modułu przekaźnikowego do regulacji, sterowania, alarmowania itp. Na aukcji w zestawie brak zasilacza i modułu (dopłata).
Przykładowe zrzuty ekranów pracy i ustawień.
Na innych aukcjach dostępne wersje:
Uwaga 1
Sterownik jest złożony oraz przetestowany - NOWY w pełni sprawny (działający).
Uwaga 2
Treść aukcji oraz zamieszczone zdjęcia stanowią jednocześnie "dokumentację techniczną" sterownika. Proszę ją skopiować i zapisać!
Uwaga 3
Sterownik sprzedawany jest złożony i przetestowany. W zestawie brak zasilacza (+12,3zł) i brak modułu przekaźnikowego (+24,6zł).
Uwaga 4
W wysyłce oprócz sterownika będą również 4 czujniki KTY81-210 (lub zamienniki KTY81-221, KTY81-222) sterownik standardowo bez zasilacza (zasilacz za dopłatą +12,3zł brutto). Czujniki należy łączyć ze sterownikiem na przewodach (najlepiej miedzianych np. skrętki komputerowe, głośnikowe, telefoniczne itp.)