STEROWNIK WSPÓŁPRACUJE Z KAŻDą DMUCHAWą !!
REGULATOR PPX DO ZDALNEJ ZMIANY PARAMETRÓW STEROWNIKA Z POZIOMU DOMU DOSTEPNY NA NASZYCH AUKCJACH
ZASADA PRACY SPR11
Sterownik na bieżąco analizuje kilka parametrów i w zależności od nich zwiększa lub zmniejsza wydajność dmuchawy. Naturalnym objawem jest np. nagła zmiana obrotów w monecie wł/wył pomp, bądź jej praca gdy temperatura kotła jest wyższa od zadanej (w krótkim czasie sterownik zmniejszy moc, a co za tym idzie temperaturę). Płynne sterowanie mocą zapewnia stabilną i oszczędną prace pieca. W porównaniu do klasycznego układu który włącza dmuchawę poniżej i wyłącza powyżej zadanej temperatury, ten sterownik zapewnia oszczędność rzędu 20%, wahania temperatury są minimalne (bliskie zeru).
Przez cały czas pracy sterownika w tle działają funkcje sterowania pompami, komunikacji z regulatorem pokojowym, wykrywaniem błędów, etc
Urządzenie idealnie sprawdza się w dynamicznych piecach, gdzie klasyczny sterownik powoduje zbyt duże i gwałtowne wahania temperatury (np. piece opalane drzewem).
Poniższy wykres ukazuje jak idealnie sterownik utrzymuje temperaturę!
BEZPIECZEŃSTWO
Oferowany sterownik wyposażony jest w szereg funkcji, które zapewnią większe bezpieczeństwo obsługi pieca.
* Algorytm analizujący temperaturę, którego zadaniem jest wykrycie odpadnięcia czujnika od miejsca pomiaru. Użytkownik może ustawić jego czułość, lub nawet wyłączyć tą funkcje. Informacja o odpadnięciu pojawia się kilku minutach minutach. Oczywiście sterownik przechodzi w tryb alarmu.
* Dwa niezależne układy chroniące przed zagotowaniem wody, mogącymi być skutkami złego ustawienia sterownika, bądź w skrajnym przypadku jego uszkodzenia. Pierwszy układ to funkcja programowa, wyłącza dmuchawę i załącza pompy. Każda instalacja C.O jest inna i posiada inną bezwładność, dzięki możliwości ustawienia progu alarmu będziemy mieli możliwość podejścia do pieca i na spokojnie wykonać odpowiednie czynności. Nie mając takiej funkcji, o gotującej wodzie możemy się dowiedzieć... po fakcie. Funkcja bardzo przydatna gdy pali się w lecie tylko na sam bojler "wszystkim tylko nie węglem" (większość użytkowników odłącza w tedy dmuchawę). Drugie z zabezpieczeń definitywnie i niezależnie od mikroprocesora odłączy zasilanie dmuchawy gdy temperatura osiągnie 92 stopnie. Zabezpieczenie to zintegrowane jest z czujnikiem temperatury, znajduje się w tej samej obudowie. Dzięki temu montaż sterownika jest łatwiejszy, odpada ryzyko uszkodzenia termika które nagminnie występuje w sterownikach wyposażonych w osobny termik- wystarczy mocniej przykręcić go opaską, a przy wyższej temperaturze odkształci się na tyle że ulegnie uszkodzeniu. Warto wspomnieć że praca termika też jest monitorowana, użytkownik dowie się o jego zadziałaniu.
* sterownik wyposażony jest w specjalny czujnik cyfrowy. Czujnik ten nie dość że przy każdym pomiarze musi się zrozumiale “przedstawić” sterownikowi, to przesyłana informacja zabezpieczona jest dodatkowym algorytmem potwierdzającym jego poprawną prace. Wszelkie niepewne połączenie zostaje natychmiast wykryte i spowoduje przejście w tryb alarmu. Dla bezpieczeństwa wyłączona zostaje dmuchawa i załączone pompy. Proszę nie wierzyć w wyższość czujników mosiężnych na aluminiowymi. Jest to zwykłe wciskanie "kitu". Nie liczy się obudowa (która w obydwu przypadkach spełnia swoje zadanie), lecz to co jest wewnątrz!
* Wewnętrzna diagnostyka. Wielu producentów chwali się: “Nasz sterownik pamięta ustawienia po wyłączeniu zasilania”. Nic nadzwyczajnego, spróbował by nie pamiętać. Należy jednak mieć na uwadze że sterownik wciąż pozostaje tylko kawałkiem elektroniki, która może się zepsuć w najmniej spodziewanej chwili. Co jeśli sterownik źle odczyta ustawienia?- przynajmniej zgłupieje. Sterownik posiada także podwójne zabezpieczenie pamięci i natychmiast wyświetli odpowiedni komunikat.
* Co jeśli sterownik się zawiesi? Jeśli program nie zgłosi się w określonym czasie w określonym miejscu (co potwierdzi jego poprawną prace), to sterownik sam się zresetuje.
POŻYTECZNE FUNKCJE
Sterownik oferuje najwięcej funkcji w swojej klasie- o ile nie wyznacza nowej. W sumie można zmienić ok 18 parametrów. Można co nie oznacza że trzeba, ucieszą się osoby lubiące mieć wpływ na każdy szczegół. W bezpośrednim dostępie jest tylko kilka niezbędnych parametrów (temperatura pieca, CWU, etc). Reszta z racji iż nie wymaga zmian, jest odpowiednio „ukryta”
* Maksymalnie uproszczona obsługa, sterownik po prostu się włącza. Inne trzeba ustawiać w dziwne tryby- np. rozpalanie, a potem podtrzymanie, a nawet w wygaszanie. A po co to komu i jaki niesie pożytek?. Jeden z użytkowników użył trafnego stwierdzenia: “sterownik jest IDIOTOODPORNY” Czytelne menu i trzy cyfrowy wyświetlacz powoduje ze obsługa jest intuicyjna i poradzi sobie z nim nawet osoba, która nie ma nie wiele doczynienia z techniką.
* Możliwość współpracy ze zwykłym i praktycznie dowolnym regulatorem pokojowym, jak i z panelem PPX (DOSTEPNY NA NASZYCH AUKCJACH), który wyposażony jest w czytelny, tekstowy wyświetlacz LCD. Prócz funkcji regulatora pokojowego umożliwia on zdalną obsługę sterownika, dzięki niemu nie trzeba schodzić do piwnicy tylko po to by zmienić, bądź sprawdzić któryś z parametrów. Za jego pośrednictwem zostaniemy także poinformowani o ewentualnych błędach i alarmach.
* Praktycznie idealne utrzymywanie temperatury pieca nie zależnie od zmieniających się warunków.
*Dodatkowy czujnik temperatury i specjalny algorytm dbają o efektywne ładowanie zbiornika CWU, oraz jego zabezpieczenie przed „wyciągnięciem” ciepła na układ C.O gdy piec wygasa.
* Skuteczne rozpoznanie faktu wygaśnięcia pieca. Ten sterownik może rozpoznać fakt wygaśnięcia w 100%, już we wczesnym etapie braku opału. W dodatku można go ustawić tak aby wypalił całość lub pozostawił nieco żaru ułatwiającego rozpalenie nawet kilka godzin później.
* Możliwość wyłączenia sygnalizacji dźwiękowej alarmu wygaśnięcia pieca. Prędzej czy później każdego dopadnie sytuacja gdy piec zakończy prace godzinę przed poranną pobudką- jest coś bardziej irytującego niż bieganie do pieca “bo sie drze”? Tym bardziej że równie dobrze można go zasypać dwie godziny później i nie dzieje sie żadna tragedia? Funkcja ta działa również z panelem PPX
* Praca w trybie ręcznym, gdzie mimo usterki można sterować dmuchawą lub pompami.
* Funkcja przeciwdziałania przymarzaniu instalacji. Można ustawić temperaturę poniżej której sterownik załączy pompy. Funkcja ta działa zawsze, nawet gdy wykryty zostanie brak opału, można rozpalić piec i spokojnie opuścić budowę.
* Precyzyjne sterowanie dmuchawą. Użytkownik ma do dyspozycji 70 kroków na wyznaczenie min i max obrotów. Tak wybrany zakres zostanie dodatkowo podzielony przez sterownik na 100 kroków.
* Etykieta frontowa sterownika jest taka sama jak stosuje sie w elektronice przemysłowej. Nie jest to najtańszy wynalazek w postaci zalaminowanego papieru, który po kilku miesiącach w suchym klimacie kotłowni zacznie się odklejać, a w miejscach klawiszy wypadną dziury. Jeśli taka zalaminowana naklejka spotka sie z ogniem (np. po otwarciu drzwiczek pieca) tak jak każda inna folia... po prostu się zwinie. Niby nic, ale...Ten sterownik posiada front odporny na wiele czynników- chemia, ciepło i zimno, wysoką jak i niską wilgotność. Miejsca klawiszy posiadają specjalne wzmocnienia. Jest to notabene najdroższy element urządzenia
OKABLOWANIE:
* Kabel zasilający zakończony wtyczką,~150cm * Kabel dmuchawy zakończony wtyczką. ~40cm * Kabel czujnika temperatury pieca ~70cm
* Kabel czujnika temperatury bojlera ~200cm
* Kabel zasilania pomp: Jeden dwu metrowy do rozdzielenia wg własnych potrzeb.
* Wejście regulatora pokojowego ma postać złącza RJ45
GWARANCJA PISEMNA
30 MIESIĘCY!!!!!
tel. 790 [zasłonięte] 748
SPRAWDŹ CZY KONKURENCJA MA DODATKOWY OSPRZĘT!
Uwaga zestaw zawiera!!
1. STEROWNIK Z PEŁNYM OKABLOWANIEM
2. WSPORNIK DO ZAMONTOWANIA STEROWNIKA NA KOTLE
3. ŚRUBY DO PRZYKRĘCENIA STEROWNIKA
4. INSTRUKCJĘ OBSŁUGI
ZOBACZ INNE MOJE AUKCJE
|
jaszczur_666 - G A L E R I A S P S |
© 2[zasłonięte]005-20 Net_Studio |
? |
GALERIA ZAWSZE OTWIERA SIĘ W NOWYM OKNIE |
|
|
|
GALERIA |
jaszczur_666 - W Y B R A N E O F E R T Y |
© 2[zasłonięte]005-20 Net_Studio |
? |
|
|
|
|
|
|