Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

sterownik internetowy temperatura napięcie wyjścia

08-11-2014, 0:18
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 492 zł     
Użytkownik nowoster
numer aukcji: 4746947541
Miejscowość Mrągowo
Wyświetleń: 29   
Koniec: 08-11-2014 00:06:31
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha


  Internetowy Sterownik Diagnostyczny (ISD-7) LAN www i android z dowolnie wprowadzanymi napisami (nazwami) pomiarów i sterowania, które są widoczne na stronie www przeglądarki!

 

4-kanałowy LAN/ethernet miernik sterownik pomiaru napięcia w zakresie 0-25V

4-kanałowy LAN/ethernet miernik sterownik pomiaru temperatury w zakresie -40 +120 stopni Celsjusza

4 sekcyjne sterowanie wyjściami OC do których można podłączyć np. moduły przekaźnikowe

2 wejścia cyfrowe 0-1 (zwarcie do masy powoduje zadziałanie wejścia)

Sterownik jest z wyświetlaczem LCD na którym widać poglądowo sterowanie i pomiary oraz łatwo można przeprowadzić konfigurację. Pomiary i sterowanie mogą być pobierane przez przeglądarkę internetową stron www lub mogą być wysyłane na tablet lub telefon z androidem.

Bardzo łatwe i wygodne ustawienia i konfiguracja sieci w sterowniku (wyświetlane na LCD). Nie trać czasu na skomplikowaną konfigurację sieci LAN przez przeglądarkę itp. jak to ma miejsce w innych sterownikach internetowych.

Pełna dwuletnia gwarancja.

Masz 10 dni na zwrot jeżeli sterownik nie przypadnie do gustu.

Na sterownik wystawiana jest faktura VAT.

Co wyróżnia ten sterownik internetowy od innych?

  • Samodzielne wprowadzanie napisów. Zawsze będzie wiadomo który pomiar i sterowanie za co odpowiada. Po pewnych czasie można sterownik przenieść i zmienić napisy samodzielnie. Napisy dowolne (bez polskich liter) z dodatkowymi podstawowymi znakami ascii. Przykładowe napisy do 8 znaków to mogą być np.: Salon, sypialnia, Garaz, Piwnica, wyciag, nawiew, woda, piec, grzanie, podloga, temp zew, wlot, wylot, kociol, Magazyn, chlodnia, Zbiornik, i wiele innych według uznania.
  • Wizualizacje widoczne na stronie www lub w programie na androida. W przypadku tabletu z androidem może to być albo przeglądarka albo program. W praktyce wizualizacja pomiarów może być widoczna na dowolnym urządzeniu z przeglądarką lub androidem. Pomiary mogą być widoczne na komputerze, telefonie, tablecie czy nawet telewizorze. Siedząc sobie na kanapie można w TV włączyć przeglądarkę i zaobserwować jakie panują temperatury w mierzonych punktach.
  • Wszelkie ustawienia i konfiguracje są realizowane w prosty sposób w sterowniku (nie ma potrzeby robić skomplikowanych konfiguracji poprzez przeglądarkę w adresie IP). Ustawienia jak i poglądowe wartości są widoczne w sterowniku na ekranie LCD. Jest to bardzo duże ułatwienie. W praktyce sprowadza się tylko do ustawienia lokalnego IP i nic więcej. Nie ma potrzeby tracenia czasu na skomplikowaną konfigurację jak to ma miejsce w innych sterownikach internetowych.
  • Praca w trybie 10/100 Mbit/s na dwóch niezależnych portach pod przeglądarkę www i program androida. Inne podobne sterowniki pomiaru temperatury sieciowe LAN pracuję przeważnie tylko w standardzie 10Mb/s.
  • Praca na dwóch niezależnych portach LAN danego IP. Można jednocześnie używać z programie na androida (tablet, telefon itp.) jak i w przeglądarce www dowolnego urządzenia z przeglądarką (komputer, telewizor, tablet, telefon, smartfon itp.)
  • Do 4 pomiarów temperatury, 4 pomiary napięcia, 4 sterowania OC oraz 2 wejścia cyfrowe. Można podłączyć 1,2, 5 czy wszystkie 8 czujników pomiaru temperatury. Sterownik automatycznie wykrywa czujki i wysyła tyle pomiarów ile jest podłączonych czujek. Widoczne są wtedy np. 4 cz 5 pasków lub okienek z pomiarami. Okienka dla których nie ma pomiarów nie są pokazywane, tak jakby ich nie było (nie są podłączone czujki). Jest to wygodna opcja bo jeżeli mamy mniej jak 8 pomiarów to nie zostają okienka puste. Sterowania 4 sekcje i 2 wejścia cyfrowe są już widoczne na stałe. Załączenie lub wyłączenie sekcji lub aktywne wejście powoduje zmianę wyglądu danej ikonki.
  • Czujki można łączyć na długich przewodach do 100m (inne mogą niepoprawnie pracować na dużych odległościach, zwłaszcza czujki cyfrowe). W standardzie czujki są luzem. Wyjścia sekcji są w standardzie OC i można podłączyć moduły przekaźnikowe. Wejścia są w standardzie 0-5V i zwarcie do masy powoduje aktywną wizualizację wejścia
  • Programowa kalibracja powoduje, że dokładność pomiarów realnie rośnie.

Cechy układu

  • do 4 wejść pomiaru temperatury. W przeglądarce www pomiary są automatycznie wykrywane. Można używać 2, 3 czy 4 itd czujek a pozostałe jak nie są podłączone to nie są wyświetlane na ekranie strony www.
  • do 4 wejść pomiaru napięcia.
  • dowolne napisy do 8 znaków. Napisy ustawia się samodzielnie w bardzo prosty sposób.
  • rozdzielczość pomiaru 0,1 stopnia Celsjusza oraz 0,1V
  • dokładność pomiaru temperatury +/- 1 stopień Celsjusza dla zakresu 10-40 stopni, +/- 2 stopnie dla zakresu -10 - 60 stopni oraz powyżej +/- 3 stopni dla pozostałego zakresu. W praktyce zdecydowanie lepsza z użyciem programowej kalibracji dla określonego przedziału (zakresu).
  • dokładność pomiaru napięcia +/- 0,2V dla całego zakresu pomiarowego 0-25V.
  • programowa kalibracja każdego kanału z rozdzielczością 0,1 stopnia Celsjusza i 0,1V.
  • proste ustawienie adresu statycznego IP sieci lokalnej, portów oraz 5 liczby adresu MAC. Domyślne ustawienia to IP - 192.168.0.116, porty 100 (www) i 23 (android) a MAC6-255. Opcja ustawienia adresu MAC powoduje możliwość podłączenia wielu sterowników do jednej sieci lokalnej. Maska podsieci jest standardowa 255.255.255.0 a bramka taka jak adres IP z nr 1 na końcu. Adres IP musi być w puli adresów routera.
  • filtracja pomiarów sprzętowa oraz programowa. Pomiary temperatury w sterowniku są mocno odporne na zakłócenia poprzez rozbudowany algorytm filtracyjny.
  • wyświetlacz LCD do podglądu pomiarów oraz konfiguracji parametrów sieci, kalibracji, wyboru stylów
  • 5 stylów wyświetlania i 5 kolorów tła do wyboru w prosty sposób w sterowniku. Style i kolory wyświetlania dotyczą przeglądarki www. Każdy powinien coś wybrać odpowiedniego dla siebie.
  • zasilanie napięciem stałym DC w zakresie 7-12V (minimum 200mA). W przypadku podłączania modułów przekaźnikowych 5V na życzenie zasilanie 5V aby zachować wysoką sprawność sterownika. Czujniki można łączyć nawet na przewodach o długości do kilkudziesięciu metrów, najlepiej ekranowanych. Testowane były na skrętkach komputerowych, głośnikowych, telefonicznych, ekranowanych itp.
  • algorytm dopasowany dla czujników rezystancyjnych KTY81-210 (lub zamienniki KTY81-221, KTY81-222), które są w zestawie. Czujniki są luzem (nie są montowane na przewodach). Czujniki KTY81-210 (lub zamienniki KTY81-221, KTY81-222) są jednymi z najlepszych w swojej klasie.
  • internetowy sterownik pomiaru temperatury można podłączyć do dodatkowego routera w trybie pracy client tak aby przesyłać pomiary bezprzewodowo do routera sieci lokalnej. Można zakupić w cenie ok. 70-100zł w dowolnym sklepie z akcesoriami komputerowymi taki router z trybem clienta i nie potrzeba wtedy kabla ethernetowego i można przesyłać pomiary bezprzewodowo po wifi.

Czujniki KTY81-210 oraz wejścia cyfrowe należy łączyć między wejściami a masą w sterowniku.

Menu ustawień i kalibracji temperatury.

Aby wejść do menu należy nacisnąć przycisk P5. Na ekranie pojawi się napis MENU. Naciskając przycisk P5 przechodzi się przez kolejne pozycje menu ustawień IP, portów i kalibracji. Zmiana ustawień odbywa się przyciskami P3 i P4. Aby wyjść z menu należy nacisnąć i przytrzymać przycisk P5 przez 5 sekund.

Menu ustawień dowolnych napisów.

Aby wejść do menu ustawień napisów należy nacisnąć dwa jednocześnie przyciski P5 i P4 lub P5 i P3 (tryb napisów wejść temperatury oraz wyjść i wejść cyfrowych). Po wejściu do menu można już przyciski puścić. Dany znak napisu wybiera się przyciskiem P5. Zmiana znaku napisu odbywa się przyciskami P3 i P4. Aby wyjść z menu ustawień napisów należy nacisnąć i przytrzymać przycisk P5 przez ok. 5s. Znakami mogą być małe i duże litery (bez polskich liter), cyfry oraz podstawowe znaki kodu ascii.

Zmiana stylu wyświetlania.

Przyciskiem P4 zmienia się cyklicznie styl wyświetlania w przeglądarce www. Wgrano do wyboru 5 stylów wyświetlania. Styl jednej kolumny, jednego wiersza, dwóch kolumn, dwóch wierszy oraz styl pasków. W zależności od rozdzielczości ekranu (monitor, tablet, telefon) oraz liczby pomiarów jak i charakteru pomiarów każdy powinien sobie ustawić styl jak będzie w miarę optymalnie pasował. W zależności od upodobań czy ekranu (telewizor, tablet) należy dopasować styl wyświetlania pomiarów temperatury.

Zamiana koloru tła (i napisów podstawowych).

Kolory tła zmienia się cyklicznie przyciskiem P3. Dostępne kolory tła to biały, czarny, granatowy, szary i srebrny.

Filmik z działania ustawiania wyjść sekcji w przeglądarce www telewizora (LG): Kliknij aby pobrać ISD-4


Do sterownika podłącz zasilanie i kabel ethernetowy. Bardzo prosta konfiguracja parametrów sieci lokalnej w sterowniku i już można przeglądać pomiary temperatury poprzez przeglądarkę www i/lub program na androida w tablecie lub telefonie.





Przykład podłączania sterownika internetowego LAN w wersji ISD-7. Wejścia napięciowe - max 25V DC. Poniższe zdjęcie to również wygląd to co będzie w przesyłce (sterownik ISD-7 bez obudowy, bez zasilacza, bez kabla ethernet oraz bez modułów przekaźnikowych).




Montaż sterownika ISD w obudowie (uwaga na tej aukcji sprzedawany bez  obudowy). Otwory należy wyciąć we własnym zakresie. Otwór pod gniazd lan musi być na ściance bocznej lub górnej. Opcjonalnie tylko na ściance bocznej w przypadku zeszlifowania otworów montażowym części obudowy dolnej aby płytka była osadzona niżej.





Do wyjść sterowania W1-W4 można podłączyć przekaźniki, moduły przekaźnikowy, moduły tranzystorowe itp. Wyjścia są w standardzie OC (otwarty kolektor) i jak są aktywne to tranzystory zwierają do masy (podają 0 logiczne). W przypadku modułów 5V jeżeli zasilanie jest z gniazda DC (lub złącza obok) 9V to modułów nie wolno zasilać ze strorownika (przegrzeje się stabilizator). W takim przypadku dla modułów 5V należy te moduły zasilać osobnym napięciem 5V. Tym samym napięciem można zasilać sterownik LAN w sposób podany na zdjęciu (wtedy nie potrzeba zasilać napięciem 9V od strony gniazda DC).



GALERIA ZDJĘĆ DLA WERSJI ISD-4
Pomiary widoczne w przeglądarce www telewizora. Nie ruszając się z kanapy można sprawdzić temperatury w punktach pomiarowych. Czy to będą temperatury ogrzewania, pieca, centrali wentylacyjnej, oddalonej szklarni czy jakiegoś procesu technologicznego w innym miejscu świata to jest to pełna wygoda monitoringu temperatury. Na ekranie widać PIP z kanału telewizyjnego :-)
Uwaga: na ekranie widać fabryczne napisy pomiar, sekcja, wejscie. W sterowniku można w prosty sposób zmienić na dowolne napisy do 8 znaków. I może to być np. piec, woda, wenty., magazyn, salon, swiatlo itp. według uznania.

Przykładowe zrzuty ekranów przeglądarki www z 5 stylami wyświetlania oraz przykładowymi kolorami tła.

Poniżej zdjęcia TV podłączonego do adroida (dongle tv) oraz tabletu z androidem ale w trybie przeglądarki www chrome.

 

Dostępne wersje i ceny:


W przypadku wersji z pomiarem napięcia standardowo zakres jest do 25V (rozdzielczość do jednego miejsca po przecinku). Na życzenie inne zakresy pomiaru napięcia.
Dla wersji z pomiarem temperatury zakres pomiarowy jest od -40 do 100 stopni celsjusza z rozdzielczością do jednego miejsca po przecinku.

 

 


Opcjonalnie zamiast małego LCD w sterowniku można zamówić z większym LCD na przewodzie (montaż LCD w panelu, płycie itp. we własnym zakresie). W tej opcji wyświetlanie pomiarów (np. temperatur) jest cyklicznie dwuekranowo. Najpierw pierwsze cztery pomiary a po ok. 4 sekundach kolejne 4 pomiary i tak w kółko. Koszt średniego LCD zamiast małego to +60zł netto. LCD 4 linie na 20 znaków. Dowolne napisy do 8 znaków.

 

Koszt dużego LCD zamiast małego to +100zł netto (LCD 4 linie na 20 znaków).

Uwaga 1

Sterownik jest złożony oraz przetestowany - NOWY w pełni sprawny (działający).  Na tej aukcji wersja bez obudowy, modułów przekaźnikowych i zasilacza.

Uwaga 2

Treść strony www oraz zamieszczone zdjęcia stanowią jednocześnie "dokumentację techniczną" sterownika. Proszę ją skopiować i zapisać!


Uwaga 3

W wysyłce oprócz sterownika będą również 8 czujek KTY81-210 (lub zamienniki KTY81-221, KTY81-222) luzem. Czujniki  należy łączyć ze sterownikiem na przewodach (najlepiej miedzianych np. skrętki komputerowe, głośnikowe, telefoniczne itp.)

 

PŁATNOŚĆ

  • mBank

WYSYŁKA

  • list polecony priorytetowy 12.30zł

Za wysyłkę płacisz tylko raz, niezależnie od liczby zakupionych przedmiotów. Wysyłka następuje w ciągu1-3 (wersja domyślna) lub więcej (wersje opcjonalne) dni roboczych po zaksięgowaniu płatności na moim koncie bankowym lub informacji mailowej o pobraniu (w większości przypadków wysyłka już następnego dnia). Czasami z przyczyn losowych czas ten może się wydłużyć, o czym poinformuję w mailu. Przedmioty zabezpieczone są przed uszkodzeniem w trakcie transportu (np. koperty bąbelkowe).

KONTAKT

  • gg[zasłonięte]15188, tel. 510[zasłonięte]836
  • e-mail: [zasłonięte]@nowoster.pl

Sterowniki i efekty

Zobacz inne moje aukcje - może jest coś czego szukasz! Na pozostałych aukcjach oferuję inne sterowniki!