Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Sterownik do kotła ST-22 + Wentylator WPA-117

08-03-2012, 17:13
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 350 zł     
Użytkownik instaldom-pl
numer aukcji: 2106354558
Miejscowość Kęty
Wyświetleń: 45   
Koniec: 08-03-2012 13:49:26

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Sterownik do kotła ST-22 + Wentylator nadmuchowy WPA-117

Funkcje realizowane przez sterownik
  • sterowanie wentylatorem i pompą C.O.
Wyposażenie sterownika
  • wyświetlacz LED
  • czujnik temperatury CO
  • zabezpieczenie termiczne
  • dodatkowa podstawka umożliwiającą łatwy montaż na kotle
  • obudowa wykonana z wysokiej jakości materiałów odpornych na wysokie i niskie temperatury
Dane techniczne

Wyszczególnienie
Jedn.
Zasilanie
V
230V/50Hz +/-10%
Maksymalny pobór mocy sterownika
W
4
Temperatura otoczenia
*C
5÷50
Obciążenie wyjścia pompy CO
A
0.5
Obciążenie wyjścia wentylatora
A
0.6
Zakres pomiaru temperatury
*C
0÷85
Dokładność pomiaru
*C
1
Zakres nastaw temperatur
*C
40÷80
Wytrzymałość temp. czujnika
*C
-25÷90
Wkładka bezpiecznikowa
A
1,6
Zasada działania
Mikroprocesorowy regulator ST-22 przeznaczony jest do sterowania kotłem CO wyposażonym w nadmuch i pompę obiegu wody CO. Jego
zadaniem jest utrzymywanie zadanej temperatury za pomocą wentylatora. Aby rozpalić w kotle (gdy temperatura kotła jest niższa od 30°C), należy nacisnąć przycisk WYJŚCIE - spowoduje to załączenie wentylatora a na sterowniku załączą się diody „praca ręczna” oraz „wentylator”. Ponowne naciśnięcie tego przycisku spowoduje wyłączenie się funkcji rozpalania (czyli pracy ręcznej). Po załączeniu funkcja ta będzie aktywna do czasu, gdy temperatura kotła osiągnie 30*C (jest to temperatura progowa załączenia pompy i przejścia do trybu pracy). Gdy temperatura kotła osiągnie 30*C regulator przechodzi do trybu pracy. Po osiągnięciu temperatury zadanej, sterownik przechodzi w tryb podtrzymania. W tym trybie praca sterownika polega na załączaniu się przedmuchów z częstotliwością zależną od ustawień użytkownika. Czas pracy i przerwy przedmuchu należy dobrać odpowiednio do rodzaju paliwa spalanego w kotle.
Temperatura zadana
Zadana temperatura to żądana temperatura na kotle. Zmieniamy ją wprost z głównego widoku ekranu przez naciśnięcie przycisku (podnoszenie temperatury) oraz (obniżanie temperatury), podczas gdy wyświetlacz pulsuje. Po 4 sekundach na wyświetlaczu powraca widok aktualnej temperatury kotła.
Funkcje sterownika (menu użytkownika – opcje)
Funkcja regulacja obrotów (funkcję można uruchomić wciskając przycisk OPCJE - zapala się dioda „regulacja obrotów"). Funkcja ta steruje szybkością pracy wentylatora. Zakres regulacji zawiera się w przedziale od 1 do 6 lub - w zależności od programu - od 1 do 10 (można przyjąć że są to biegi wentylatora). Im wyższy bieg tym szybciej pracuje wentylator. Zmiany biegów wentylatora możliwe są za pomocą przycisków. Ustawienie odpowiedniej prędkości wentylatora zapobiega wygaśnięciu płomienia w kotle i sprzyja lepszemu spalaniu.
Po osiągnięciu temperatury zadanej kocioł przechodzi w tzw. stan podtrzymania (aby ograniczyć dalszy wzrost temperatury). Dla właściwej pracy kotła użytkownik ustawia dwa parametry – pracę przedmuchu i przerwę przedmuchu.
Funkcję praca przedmuchu uruchamia się wciskając dwukrotnie przycisk OPCJE – zapala się dioda „praca przedmuchu". Za pomocą tego ustawienia należy zadać czas pracy przedmuchu wentylatora (w sekundach) w trakcie trwania podtrzymania.
Funkcję przerwa przedmuchu uruchamia się wciskając trzykrotnie przycisk OPCJE – zapala się dioda „przerwa przedmuchu". Za pomocą tego ustawienia należy zadać czas przerwy przedmuchu wentylatora (w minutach) w trakcie trwania podtrzymania.
Tryb podtrzymania (gdy temperatura CO utrzymuje się powyżej zadanej) zapobiega wygaśnięciu kotła oraz ogranicza dalszy wzrost temperatury.

UWAGA: Błędne ustawienie pracy i przerwy przedmuchu może spowodować stałe wzrastanie temperatury! Szczególnie przerwa przedmuchu nie powinna być zbyt krótka a praca przedmuchu nie powinna być zbyt długa.
START/STOP wentylatora
(funkcja dostępna w zależności od wersji programu) Przycisk WYJŚCIE służy do załączenia wentylatora podczas rozpalania. Po
załączeniu tej funkcji zapala się jednocześnie dioda „wentylator” oraz dioda „praca ręczna”. Jeżeli kocioł osiągnie temperaturę wyższą niż 30*C zamiast diody „praca ręczna” zapali się dioda „pompa CO” i załączy się pompa obiegowa a regulator przejdzie do trybu pracy. Przycisk ten w trybie pracy sterownika będzie służył do wyłączenia/załączenia wentylatora (np. podczas dokładania opału), wtedy po wyłączeniu wentylatora zacznie pulsować dioda „praca ręczna”. Funkcja pozwala na bezpieczną obsługę kotła. Przy włączonym wentylatorze nie wolno
otwierać drzwiczek paleniska.
Praca pompy CO
Pompa CO pracuje w zależności od temperatury obiegu kotła. Załączenie następuje po osiągnięciu 30*C Powyżej tej temperatury pompa pracuje bez przerwy. Wyłączenie nastąpi poniżej 28*C, zapobiega to zbędnej pracy pompy. Jeżeli pompa pracuje, świeci się dioda z jej symbolem.
Zabezpieczenia
Sterownik wyposażony jest w szereg zabezpieczeń zapewniających bezpieczną eksploatację. Wszelkie błędy wyświetlane są na wyświetlaczu LED:
E4 - oznacza przekroczenie maksymalnej temperatury kotła (ustalonej na 85*C)
E5 - oznacza uszkodzenie czujnika temperatury.
W obu przypadkach wyłączany jest wentylator, załącza się pompa CO (w przypadku, gdyby nie była załączona) oraz pojawia się alarmowy sygnał dźwiękowy. W przypadku wystąpienia błędu E4, po obniżeniu się temperatury do bezpiecznego poziomu, alarm można skasować za pomocą klawisza OPCJE. Jeżeli wystąpił alarm E5 należy wymienić czujnik na nowy (po upewnieniu się, że kabel czujnika nie jest zwarty ani rozłączony)Ponadto sterownik zabezpieczony jest miniczujnikiem bimetalicznym (tzw. termik), który mechanicznie rozłącza zasilanie wentylatora po osiągnięciu temperatury około 85*C (pompa CO pracuje cały czas).Zapobiega to zagotowaniu się wody w instalacji, w przypadku przegrzania kotła bądź uszkodzenia regulatora. Po zadziałaniu tego zabezpieczenia, gdy temperatura opadnie do bezpiecznej wartości, czujnik odblokuje się samoczynnie i alarm wyłączy się. W przypadku uszkodzenia termika nie działa wentylator zarówno w pracy ręcznej jak i w pracy automatycznej.
Regulator ST-22 posiada dwie wkładki topikowe rurkowe WT1,6A zabezpieczające sieć. Stosowanie bezpiecznika o większej
wartości może spowodować uszkodzenie sterownika.

Wentylator nadmuchowy WPA-117

Zastosowanie wentylatora
- przeznaczony do nadmuchiwania powietrza w kotłach CO

Parametry pracy
Typ silnika: R2E 120-AR87-37
Spręż max. 280 Pa
Wydatek max. 180 m3/h
Pręd. obrotowa 1650 obr/min
Moc pobierana 34 W
Kontakt
E-mail Wyślij wiadomość
Tel. stac. infolinia 801 [zasłonięte] 735
Tel. stac. tel/fax 33 [zasłonięte] 00
Tel.kom. 0 501-[zasłonięte]-517

O sprzedającym
Moje komentarze
Inne aukcje
Dodaj do ulubionych
Strona "O mnie"

Koszty przesyłki
Przelew 25 PLN
Pobranie 35 PLN
Odbiór osobisty 0 PLN

Konta bankowe
Numer 05 1140 [zasłonięte] 2[zasłonięte]0040002 [zasłonięte] 426651
Bank mBank
Dane P.P.H.U Instaldom
Nad Sołą 18B
32-650 Kęty

Regulamin
Na Wszystkich Naszych Aukcjach Obowiązuje Regulamin umieszczony na stronie "O Mnie"