|
Kontakt z nami: e-mail: [zasłonięte]@go2.pl telefon: (41)[zasłonięte]307-24 Godziny otwarcia: - poniedziałek od 9.00 do 20.00 - od wtorku do piątku od 9.00 do 17.00
Wysyłka i odbiór Dostępne możliwości: - Odbiór osobisty - Kurierzy: DHL oraz GLS
Odbiór osobisty: ul. Kranów 21 26-021 Daleszyce k.Kielc
Płatności: - Przelew na konto - Gotówka przy odbiorze
|
Informujemy Państwa, że prowadzona przez nas sprzedaż dokonywana jest wyłącznie za pośrednictwem Allegro. Osoby ze znaczkiem koperty prosimy o wcześniejsze potwierdzenie złożenie oferty. |
|
|
|
Szanowni Państwo,
Chciałbym zaoferować do licytacji zegar typu "kukułka" - miniatura wyprodukowany w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku w Niemczech. Zegar jest sprawny mechanicznie. Kukułka wychodzi z okienka kukając na połówkach i pełnych godzinach. Mieszki są nieuszkodzone - i dość duże (mogą pasować do kukułek o większych rozmiarach).
Zegar jest bardzo ciekawy, ze względu na swe małe gabaryty oraz pomimo, iż zastosowano w nim jedną wagę, zegar wykukuje połówki i pełne godziny.
Zegar z uwagi, iż nie ma wahadła oraz wagi sprzedaję jako uszkodzony.
Zegar zachowany w bardzo dobrym stanie. Bez ubytków, uszkodzeń, czy działalności korników.
Wymiary : wysokość - 22,5 cm szerokość - 16,5 cm głębokość - 7 cm średnica tarczy - 6 cm
Po raz pierwszy zegary tego typu pojawiły się w górach Szwarcwaldu (południowo-zachodnie Niemcy) w drugiej połowie XIX w. Góry te obfitowały w liczne lasy i z tego względu podstawowym materiałem używanym do wyrobu kukułek było drewno sosnowe. W najstarszych zegarach tego typu nawet tryby były wykonane z drewna. Niestety ze względu na działalność korników niewiele z tych zegarów zachowało się do dnia dzisiejszego. Obudowa "kukułek" zwykle zawiera motywy myśliwskie (upolowane bażanty, zające, jelenie). Zwykle były one umieszczane w koronie i z obu boków tarczy. Jako ciekawostkę można przytoczyć fakt , że często jako mieszki wykorzystywano skóry kurze, które szybko się zużywały i wymieniano je na nowe, co nie pomniejszało wartości zegara.Z biegiem lat zegary te rozpowszechniły się w całej Europie a zwłaszcza w Niemczech i Szwecji.
W przypadku szczegółowych pytań proszę o kontakt: (041)[zasłonięte]307 24, kom. 0-691 [zasłonięte] 633
|