Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Stan wojenny. Wspomnienia, komentarze

28-02-2012, 13:57
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 20 zł     
Użytkownik NorW
numer aukcji: 2068821711
Miejscowość Wrocław
Wyświetleń: 9   
Koniec: 30-01-2012 07:23:12

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2008
Kondycja: bez śladów używania
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Tytuł: Stan wojenny. Wspomnienia, komentarze

Miejsce i rok wydania: Wrocław 2008
Wydawca: PoliFot
Liczba stron: 344
Zawiera indeksy (osób, rzeczy, miejsc itp.)
Wymiary: 16x23 cm
Okładka: Miękka
Ilustracje: Tak

Kombatanci Ludowego Wojska Polskiego wydali wspomnienia ze stanu wojennego. Książkę, którą zadedykowali generałowi Wojciechowi Jaruzelskiemu, dofinansował eurodeputowany Józef Pinior, legenda wrocławskiej "Solidarności".

"Stan wojenny. Wspomnienia, komentarze" to książka wydana przez żołnierzy LWP (dziś w stanie spoczynku), którzy wprowadzali stan wojenny. Oprócz ich relacji znalazły się w niej m.in. wspomnienia byłej wrocławskiej senator SLD Marii Berny, rozmowa z wojewodą legnickim i wrocławskim z lat 80. Januszem Owczarkiem, a całość otwiera tekst Wojciecha Jaruzelskiego "Starsi o 25 lat".

Jak wyjaśnia ppłk rezerwy Krzysztof Majer, prezes Zarządu Dolnośląskiego Związku Żołnierzy LWP: - Nie zgadzamy się z narzucaną przez IPN interpretacją historii. Nasza książka z pewnością będzie kontrapunktem do tego, co robi instytut. Rozpętana przez jego historyków nagonka na gen. Jaruzelskiego nie ma nic wspólnego z oceną jego działań. W 1981 roku groziła nam destrukcja państwa, strajk generalny. W książce zebraliśmy autentyczne wspomnienia. Chcieliśmy pokazać, co myśleliśmy, co robiliśmy w momencie wprowadzenia stanu wojennego.

Artykuł w książce zamieścił też Michał Syska, redaktor "Krytyki politycznej" i wiceprzewodniczący Socjaldemokracji Polskiej. Jest zdania, że trzeba reagować na kreowanie prawicowej polityki historycznej przez media i instytucje państwowe i ta książka temu właśnie służy.