Sprzedam 4 letnią stację uzdatniania wody przeznaczoną do domków jednorodzinnych. Stacja używana była w okresie, gdy woda pochodziła z własnego ujęcia, teraz po podłączeniu wodociągu miejskiego stała się zbędna. URZĄDZENIE W 100% SPRAWNE, NIEWYEKSPLOATOWANE, KOSZT NOWEGO to OK. 2800pln, ten kosztował 3500pln,
KRÓTKI OPIS:
Twardość wody To właściwość wody spowodowana obecnością rozpuszczonych w niej soli przede wszystkim wapnia i magnezu (Ca + Mg). Stężenie obu tych pierwiastków decyduje o poziomie twardości ogólnej wody, co wiąże się z procesem powstawania osadów (oba te pierwiastki łatwo krystalizują). Proces zmiękczania polega na usunięciu z wody pierwiastków powodujacych twardość wody - wapnia (Ca) oraz magnezu (Mg). Zmiękczanie polega na filtrowaniu wody przez specjalne złoże zwane żywicą jonowymienną.
W zmiękczaczach CosmoWATER zastosowana jest wysokowydajna żywica monosferyczna. Po uzdatnieniu określonej ilości wody, złoże poddawane jest procesowi czyszczenia – tzw. regeneracji. Żelazo i mangan Żelazo występuje najczęściej w wodach głębinowych, w ilościach zależnych od budowy i składu mineralnego podłoża. W wodach zawierających zwiększone ilości żelaza, również w sieciach wodociągowych mogą rozwijać się bakterie żelaziste.
Oprócz zmiany barwy i mętności nadają one wodzie przykry smak i zapach, a instalacje tracą stopniowo sprawność z powodu ich zatykania się masami żywych i obumierających bakterii. Mangan jest po żelazie najbardziej rozpowszechnionym w skorupie ziemskiej metalem ciężkim. Podobnie, jak żelazo występuje w wodach powierzchniowych i głębinowych w sposób naturalny, zazwyczaj w 5 do 10-krotnie mniejszych ilościach niż żelazo. Mangan tworzy bardzo twarde osady, niezwykle trudne do usunięcia. Woda z podwyższoną zawartością manganu ma gorzki smak, a tworzace się osady maja kolor od sinego, aż po czarny. Obserwujac wytracony kamień kotłowy możemy stwierdzić czy woda zawiera żelazo. Brazowy kolor wskazuje na dużą zawartość żelaza w wodzie.
Chlor jest żółtozielonym gazem o nieprzyjemnym zapachu. Jest silnym utleniaczem, wybielaczem i środkiem dezynfekujacym. Ze względu na swoje działanie antybakteryjne chlor jest stosowany do wody wodociagowej na ostatnim etapie procesu jej uzdatniania. Niezależnie od potrzebnych i pożytecznych właściwości chloru i jego zwiazków, jego stosowanie w dezynfekcji wody pitnej ZAWSZE zmienia najważniejsze właściwości organoleptyczne, tj. SMAK i ZAPACH.
Korzyści płynące z uzdatnionej wody.
Zalety miękkiej wody Stosujac wodę miękką po zmiękczaczach CosmoWATER chronimy urządzenia grzewcze i instalacje przed kamieniem kotłowym, a armaturę i sanitariaty przed osadem. Dodatkowo zabezpieczamy urzadzenia AGD przed zniszczeniem i wzrostem zużycia energii. Dzięki procesom zmiękczania, spełniamy wymogi producentów kotłów dotyczacych jakości wody zasilajacej, zabezpieczamy przed pękaniem rur, zapewniamy właściwy przepływ wody w instalacjach (ciśnienie i natężenie przepływu). Używajac miękkiej wody, zużywamy nawet o 60% mniej detergentów, dzięki czemu oszczędzamy i chronimy środowisko naturalne. Dodatkowo możemy zredukować wydatki na ogrzewanie nawet o 20%. Dzięki miękkiej wodzie pranie jest czystsze i aksamitnie miękkie, bez konieczności stosowania płynów zmiękczajacych. Miękka woda lepiej wypłukuje resztki proszku do prania, dzięki czemu wyprane tkaniny sa miłe w dotyku i pozbawione substancji alergizujacych. Nasze ulubione ubrania z pewnościa dłużej zachowaja swoje piękne, intensywne kolory. Miękka woda sprawia, że skóra jest jedwabiście gładka i delikatna. Kapiel w takiej wodzie jest prawdziwą przyjemnością. Włosy są nawilżone i maja piękny, aksamitny połysk.
Miękka woda to gwarancja doskonałej czystości bez konieczności używania dużych ilości środków myjących, które mogą wysuszać i podrażniać skórę. CosmoWATER Home 22 dla domów jednorodzinnych (do 5 osób) Zmiękczacz CosmoWATER Home 22 zawiera specjalne złoże jonowymienne, które usuwa z wody jony wapnia i magnezu powodujace twardość wody.
WIĘCEJ INFORMACJI TEL: 539 [zasłonięte] 338