Digishots.pl - profesjonalny, internetowy sklep foto-video założony i prowadzony przez fotografów
Zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą na stronach serwisu alle
Digishots Elżbieta Socharska
Poniatowskiego 17, 05-090 Janki
NIP: 534[zasłonięte]205-18
Punkt Odbioru Osobistego
ul. Bema 57A / 124
01-244 Warszawa
Biurowiec Biurotechniki, Ip.
Wjazd od Al. Prymasa Tysiąclecia
tel. 600 [zasłonięte] 179
[zasłonięte]@digishots.pl
Stabilizator video (steadycam, glidecam, flycam) CG80VS
Glidecam CG80VS to poręczna stabilizacja wideo przeznaczona dla lustrzanek oraz kamer cyfrowych. Konstrukcja wykonana z aluminium przeznaczona głównie dla lekkich lustrzanek oraz kompaktowych kamer cyfrowych o masie od 1 do 6 kilograma. Łożyskowany przegub (5 łożysk) oraz dobra jakość wykonania gwarantują płynną, stabilną pracę układu i efektywną stabilizację. Stabilizator CG80VS umożliwia pracę z kamizelkami typu steadycam.
Glidecam CG80VS jest stabilizatorem rozkładanym (teleskopowym), którego wymiary można płynnie regulować w zakresie od 58cm do 80cm. Podstawa stabilizatora służy do mocowania dodatkowych obciążników. Stabilizator współpracuje z lustrzankami i kamerami o masie od 1 do 6 kg (bierzemy pod uwagę łączną masę aparatu lub kamery łącznie z obiektywem i osprzętem)
Dwuosiowa regulacja szybkozłaczki glidecama umożliwia wyważenie układu bez konieczności dodawania lub odejmowania obciążników. Dzięki temu szybko zbalansujemy środek ciężkości układu. Obciążniki wraz z regulacją długości wahadła służą do wyrównania momentów skrętu układu - dobrze zbalansowana kamera (lustrzanka) na stabilizatorze nie powinna powodować "huśtania" nawet przy bardzo dynamicznym poruszaniu stabilizatorem.
Rękojeść stabilizatora pokryta jest tworzywem o przyjemnej fakturze. Rękojeść łączy się z glidecam'em za pomocą łożyskowanego przegubu, który jest sercem całego układu.
Urządzenie przeznaczone jest średnio- i zaawansowanych wideo-operatorów. Pozwala w łatwy sposób wprowadzić dynamiczne ujęcia do filmu jednocześnie unikając niepotrzebnych drgań wprowadzanych podczas poruszania się operatora
Co wyróżnia CG80VS
Stabilizator CG80VS umożliwia regulację wysokości punktu obrotu, dzięki czemu nadaje się on również do mniejszych kamer i aparatów. Płytka montażowa umieszczona jest na obrotowej głowicy umożliwiającej regulację konta pochylenia osi obiektywu od -90 do +90. Górna część stabilizatora jest demontowalna i za pomocą przejściówek z otworem 1/3" lub 3/8" mosowana w innych akcesoriach (statywy, slidery, itp).
Stabilizacja glidecam'a
Aby rozpocząć stabilizację naszego zestawu kamera+glidecam, musimy poczynić pewne przygotowania
- demontujemy paski i zbędne kabelki i dekielki z kamery (aparatu). Jeśli pracujemy z dodatkowym osprzętem (np. zewnętrzny mikrofon lub lampa nakamerowa) - mocujemy je ściśle, a przewody zwijamy i mocujemy do aparatu ta, aby nie poruszały się swobodnie.
- ustawiamy statyw oświetleniowy na wygodną dla nas wysokość - statyw posłuży jako podstawa do glidecam'a. Chodzi o to, aby w trakcie wyważania nie trzymać go w ręce. Większość glidecamów współpracuje z kamizelkami i ramionami steadycam i ich uchwyty są puste w środku - umożliwia to zamocowanie ich na statywie oświetleniowym (względnie innej, stabilnej rurze ;)
- przykręcamy kamerę do płytki glidecam'a (szybkozłączki) ustawionej w centralnym położeniu, wysuwamy maksymalnie w dół przeciwwagę (pozbawioną obciążników) aby układ nie przewracał się i zakładamy zestaw na statyw oświetleniowy. W większości przypadków taki układ będzie pochylał się do przodu ze względu na ciężar obiektywu (lustrzanki) lub do tyłu (kamera) i na boki. Czasami, pomimo maksymalnego wysunięcia przeciwwagi układ będzie miał tendencję do przewracania się - w takim przypadku zakładamy ciężarki aby wyeliminować to zjawisko. Jeśli przy maksymalnym wysunięciu i założeniu wszystkich ciężarków układ przewraca się do góry nogami oznacza to, że kamera (aparat) z obiektywem jest zbyt ciężka do tego modelu glidecam'a.
Idea stabilizacji glidecam'a polega na znalezieniu odpowiedniego (dla siebie) kompromisu pomiędzy "doskonałą równowagą" a sprawieniu by układ wytrącony z równowagi miał tendencję do powrotu do pozycji poziomej. "Doskonała równowaga" nie jest wcale taka doskonała - oznacza ona, że ciężar kamery zrównoważony jest przez ciężar przeciwwagi. W tym stanie nasz układ będzie się obracał samoczynnie bez żadnej kontroli. Musimy dać lekką przewagę dolnej części po to aby utrzymywała nas w pionie. Niestety przesadna dominacja "dołu" będzie powodowała huśtanie układu przy szybkich ruchach i zniweczy całą stabilizację. Doświadczenia wielu operatorów doprowadziły do pewnej konkluzji: glidecam, jest wahadłem. Wytrącony z równowagi, powinien wrócić z położenia poziomego do pionu (90°) w czasie ok. 2 sek. (tzw. "two seconds drop").
- W pierwszej kolejności uporamy się z pochyleniem naszego zestawu. Za pomocą delikatnych ruchów płytką w przód lub w tył oraz na boki doprowadzamy nasz układ do pionu. Jeśli osiągamy maksymalne wychylenie płytki a pomimo tego nie udaje nam się osiągnąć pionu, posiłkujemy się ciężarkiem przeciwwagi. Mocujemy go w maksymalnie zewnętrznym położeniu i stopniowo przesuwamy w kierunku osi glidecam'a.
- kiedy nasz układ jest wypoziomowany możemy przystąpić do balansowania - delikatnie przechylamy przeciwwagę do poziomu i puszczamy sprawdzając czas, po którym osiągnie pozycję pionową. Jeśli czas jest zbyt krótki (ok. 1 sek) - skracamy ramię przeciwwagi. Jeśli czas jest zbyt długi (pow. 3 sek) - wydłużamy ramię przeciwwagi. Jeśli czas wynosi 2 sekundy - możemy zdjąć nasz glidecam ze statywu i wykonać pierwsze próby w ruchu.
Gorąco zachęcamy do korzystania z biblioteki filmów na youtube.com.
Warto wiedzieć ;)
- Przesyłki wysyłamy kurierem DPD, DHL lub UPS
- Akceptujemy płatności on-line, przelew i płatność przy odbiorze towaru
- Wysyłamy towar w dniu zamówienia (do godz. 18:00)
- Wysyłamy towar także w soboty (do godz. 12:00)
- Średni czas dostawy towaru - do 24h
- Wystawiamy faktury VAT