Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

STABILIZACJA, steadycam, glidecam, flycam CG80VS

01-12-2014, 13:52
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 819 zł     
Użytkownik DigiShots
numer aukcji: 4757760272
Miejscowość Warszawa
Zostało sztuk: 5    Wyświetleń: 14   
Koniec: 01-12-2014 13:52:28

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Waga (z opakowaniem): 3.00 [kg]
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Stabilizator video (steadycam, glidecam, flycam) CG80VS

GlideCam FlyCam Stabilizacja
Digishots.pl - profesjonalny, internetowy sklep foto-video założony i prowadzony przez fotografów

Zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą na stronach serwisu alle

Digishots Elżbieta Socharska
Poniatowskiego 17, 05-090 Janki
NIP: 534[zasłonięte]205-18

Punkt Odbioru Osobistego
ul. Bema 57A / 124
01-244 Warszawa
Biurowiec Biurotechniki, Ip.
Wjazd od Al. Prymasa Tysiąclecia

tel. 600 [zasłonięte] 179

[zasłonięte]@digishots.pl

 

Wysyłamy DPD
Wysyłamy DHL
Wysyłamy UPS

Stabilizator video (steadycam, glidecam, flycam) CG80VS

Glidecam CG80VS to poręczna sta­bi­li­za­cja wideo prze­zna­czo­na dla lu­strza­nek oraz kamer cyfro­wych. Konstru­kcja wyko­nana z alu­mi­nium prze­zna­czona głównie dla lekkich lu­strza­nek oraz kom­pa­kto­wych kamer cyfro­wych o masie od 1 do 6 kilograma. Łoży­sko­wa­ny przegub (5 łożysk) oraz dobra jakość wyko­na­nia gwa­ran­tu­ją płyn­ną, sta­bil­ną pracę układu i efe­kty­wną stabi­li­za­cję. Stabili­za­tor CG80VS umo­żli­wia pracę z kami­zel­ka­mi typu steady­cam.

Glidecam CG80VS jest sta­bi­liza­torem rozkła­danym (tele­sko­po­wym), któ­re­go wymia­ry można płyn­nie re­gu­lo­wać w za­kre­sie od 58cm do 80cm. Pod­sta­wa sta­bi­li­za­to­ra służy do mo­co­wa­nia do­da­tko­wych obcią­żników. Stabili­zator współ­pra­cuje z lu­strzan­ka­mi i kame­rami o masie od 1 do 6 kg (bierze­my pod uwagę łączną masę apa­ratu lub kam­ery łącznie z obiekty­wem i osprzę­tem)

Dwu­osio­wa regulacja szybko­złaczki glidecama umo­żli­wia wywa­żenie układu bez konie­czno­ści doda­wa­nia lub odej­mo­wania obcią­żni­ków. Dzięki temu szybko zbalan­su­je­my środek cięż­ko­ści układu. Obcią­żniki wraz z regu­lacją długości wa­hadła służą do wyró­wna­nia momen­tów skrętu układu - dobrze zba­lan­so­wana kamera (lustrzanka) na stabili­za­torze nie powinna powo­dować "huśtania" nawet przy bardzo dynami­cznym po­ru­sza­niu sta­biliza­torem.

Rękojeść sta­bi­li­za­to­ra po­kry­ta jest two­rzy­wem o przy­je­mnej fakturze. Ręko­jeść łączy się z glide­cam'em za po­mo­cą ło­ży­sko­wa­ne­go prze­gubu, który jest sercem całe­go układu.

Urzą­dzenie przezna­czone jest średnio- i za­a­wan­so­wa­nych wideo-operatorów. Pozwala w łatwy sposób wpro­wadzić dynami­czne ujęcia do filmu jedno­cze­śnie unikając niepo­trze­bnych drgań wpro­wa­dza­nych podczas poru­sza­nia się operatora

Co wyróżnia CG80VS

Stabilizator CG80VS umożliwia regulację wysokości punktu obrotu, dzięki czemu nadaje się on również do mniejszych kamer i aparatów. Płytka montażowa umieszczona jest na obrotowej głowicy umożliwiającej regulację konta pochylenia osi obiektywu od -90 do +90. Górna część stabilizatora jest demontowalna i za pomocą przejściówek z otworem 1/3" lub 3/8" mosowana w innych akcesoriach (statywy, slidery, itp).

Głowica z regulacją pochylenia

Stabilizacja glidecam'a

Aby rozpocząć stabilizację naszego zestawu kamera+glidecam, musimy poczynić pewne przygotowania
  1. demontujemy paski i zbędne kabelki i dekielki z kamery (aparatu). Jeśli pracujemy z dodatkowym osprzętem (np. zewnętrzny mikrofon lub lampa nakamerowa) - mocujemy je ściśle, a przewody zwijamy i mocujemy do aparatu ta, aby nie poruszały się swobodnie.
  2. ustawiamy statyw oświetleniowy na wygodną dla nas wysokość - statyw posłuży jako podstawa do glidecam'a. Chodzi o to, aby w trakcie wyważania nie trzymać go w ręce. Większość glidecamów współpracuje z kamizelkami i ramionami steadycam i ich uchwyty są puste w środku - umożliwia to zamocowanie ich na statywie oświetleniowym (względnie innej, stabilnej rurze ;)
  3. przykręcamy kamerę do płytki glidecam'a (szybkozłączki) ustawionej w centralnym położeniu, wysuwamy maksymalnie w dół przeciwwagę (pozbawioną obciążników) aby układ nie przewracał się i zakładamy zestaw na statyw oświetleniowy. W większości przypadków taki układ będzie pochylał się do przodu ze względu na ciężar obiektywu (lustrzanki) lub do tyłu (kamera) i na boki. Czasami, pomimo maksymalnego wysunięcia przeciwwagi układ będzie miał tendencję do przewracania się - w takim przypadku zakładamy ciężarki aby wyeliminować to zjawisko. Jeśli przy maksymalnym wysunięciu i założeniu wszystkich ciężarków układ przewraca się do góry nogami oznacza to, że kamera (aparat) z obiektywem jest zbyt ciężka do tego modelu glidecam'a.
Idea stabilizacji glidecam'a polega na znalezieniu odpowiedniego (dla siebie) kompromisu pomiędzy "doskonałą równowagą" a sprawieniu by układ wytrącony z równowagi miał tendencję do powrotu do pozycji poziomej. "Doskonała równowaga" nie jest wcale taka doskonała - oznacza ona, że ciężar kamery zrównoważony jest przez ciężar przeciwwagi. W tym stanie nasz układ będzie się obracał samoczynnie bez żadnej kontroli. Musimy dać lekką przewagę dolnej części po to aby utrzymywała nas w pionie. Niestety przesadna dominacja "dołu" będzie powodowała huśtanie układu przy szybkich ruchach i zniweczy całą stabilizację. Doświadczenia wielu operatorów doprowadziły do pewnej konkluzji: glidecam, jest wahadłem. Wytrącony z równowagi, powinien wrócić z położenia poziomego do pionu (90°) w czasie ok. 2 sek. (tzw. "two seconds drop").
  1. W pierwszej kolejności uporamy się z pochyleniem naszego zestawu. Za pomocą delikatnych ruchów płytką w przód lub w tył oraz na boki doprowadzamy nasz układ do pionu. Jeśli osiągamy maksymalne wychylenie płytki a pomimo tego nie udaje nam się osiągnąć pionu, posiłkujemy się ciężarkiem przeciwwagi. Mocujemy go w maksymalnie zewnętrznym położeniu i stopniowo przesuwamy w kierunku osi glidecam'a.
  2. kiedy nasz układ jest wypoziomowany możemy przystąpić do balansowania - delikatnie przechylamy przeciwwagę do poziomu i puszczamy sprawdzając czas, po którym osiągnie pozycję pionową. Jeśli czas jest zbyt krótki (ok. 1 sek) - skracamy ramię przeciwwagi. Jeśli czas jest zbyt długi (pow. 3 sek) - wydłużamy ramię przeciwwagi. Jeśli czas wynosi 2 sekundy - możemy zdjąć nasz glidecam ze statywu i wykonać pierwsze próby w ruchu.

Gorąco zachęcamy do korzystania z biblioteki filmów na youtube.com.

Glidecam GlidecamGlidecamGlidecamGlidecam

Warto wiedzieć ;)

  • Przesyłki wysyłamy kurierem DPD, DHL lub UPS
  • Akceptujemy płatności on-line, przelew i płatność przy odbiorze towaru
  • Wysyłamy towar w dniu zamówienia (do godz. 18:00)
  • Wysyłamy towar także w soboty (do godz. 12:00)
  • Średni czas dostawy towaru - do 24h
  • Wystawiamy faktury VAT