|
|
Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów.
Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża , kupujący jest zwolniony z opłat PCC 2%.
W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerem telefonu +48 604 [zasłonięte] 99 44 oraz poprzez email: [zasłonięte]@ezra.pl.
Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:
Galeria Dzieł Sztuki "EZRA" 04-950 Warszawa ul. Patriotów 77
|
Srebrny puchar Karola Filipa Malcza z XIX wieku Opis: Ten unikalny puchar został wykonany w pracowni słynnego polskiego złotnika Karola Filipa Malcza w XIX wieku ze srebra kutego, repusowanego, cyzelowanego, ocechowanego próbą 84 (podstawa) oraz próbą 91 (korpus). Waga ~ 600 g, wysokość ~ 22,5 cm, średnica podstawy ~ 11,5 cm, średnica wylewki ~ 14,5 cm.
MALCZ Filip Karol (1797 - 1867)
Karol Filip Malcz był wnukiem wybitnego złotnika Jana Jerzego Bandau`a. W 1827 r. otrzymał mistrzostwo, w roku następnym założył własną pracownię. Pierwsza siedziba firmy mieściła się przy Krakowskim Przedmieście nr hip. 448, od 1830 r. przy tejże ulicy pod nr hip. 378. W 1864 r. nastąpiła kolejna zmiana adresu - Krakowskie Przedmieście 412 a. W tym samym roku Malcz wycofał się z zawodu, przekazując firmę Teodorowi Wernerowi (1[zasłonięte]836-19), bratankowi żony. Firma Malcz już wkrótce po otwarciu zdobyła opinię jednej z najlepszych w Warszawie. W 1859 r. posiadała "walcownie meneżem obracane, tokarnie", zatrudniała 40 pracowników "zdolnych rysowników i kilku cudzoziemców biegle na srebrze rysujących". Formy przedmiotów, a także projekty i rysunki dekoracji artysta wykonywał w większości własnoręcznie. Produkował srebra w stylach historycznych: neorenesansowe, neobarokowe i neoklasyczne. Były to różnorodne wyroby zarówno sakralne, jak i srebra użytkowe, a także wyroby na specjalne zamówienia, jak np. kasetka z wmontowanymi monetami, taca z grawerowanym przez artystę Jana Styfiego widokiem Warszawy, puchar zdobiony figurami ułanów, które projektował rzeźbiarz Ludwik Kaufman. Malcz prezentował swoje wyroby na wystawach przemysłu krajowego, gdzie cieszyły się wysokim uznaniem. Obecnie srebra Malcza posiadają w swych zbiorach liczne muzea.
|
Na życzenie wystawiamy bezpłatnie certyfikat obiektu. W razie pytań proszę o kontakt +48 [zasłonięte] 44 11. W sprawie wysyłek proszę o kontakt + 48 [zasłonięte] 568 753 Stan zachowania widoczny na załączonych fotografiach.
Skan z katalogu Skan z Katalogu
ZAPRASZAMY NA POZOSTAŁE AUKCJE |
|
Y 1209
|
|